Ace of Diamond Act II için 2019 da bir anime yayınlanacağı geçtiğimiz günlerde açıklandı. Pazar günü Tokyo’nun Jingu Stadyumunda düzenlenen “Diamond All-Star III Game” etkinliği, Yūji Terajima’nın Ace of Diamond Act II mangasının 2019’da yayınlanacak bir televizyon animesinin yayınlanacağı bilgisi verildi. Bu yıl 52. Kodansha’nın Weekly Shōnen Dergisi’nin konusu Çarşamba günü anime hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkaracak.

Ses aktörü Ryota Ohsaka, animedaki baş karakter Eijun Sawamura’nın sesi, Şubat ayında bir etkinlikte belirtti, “Anime bitmedi! Kesinlikle devam edecek.” Diamond Act II’nin 14. cildi derlenmiş hacmi daha sonra 16 Kasım’da Pazar etkinliğinin büyük bir duyurusu olacağını söyledi.

Terajima’nın orijinal Ace of Diamond beyzbol mangası, 2013 yılında prömiyeri olan bir televizyon animesine ilham kaynağı oldu ve Crunchyroll, Japonya’da 75 bölümlük anime serisini yayınladı. Diamond of Ace: İkinci Sezon Nisan 2015’te gösterime girdi ve Crunchyroll 51 bölümlük anime serisini yine yayınladı.

Terajima, 2006’da Kodansha’nın Weekly Shōnen dergisi mangasını başlattı. Manga’nın ilk bölümünü Ocak 2015’te bitirdi ve Kodansha manga için 47 cilt yayınladı. Terajima daha sonra Ağustos 2015’te Diamond Act II’nin lansmanını yaptı. Dördüncü ve beşinci manga ciltleri 2016 yılında anime DVD’leri bir araya getirdi.

Manga, 2010 yılında 34. Kodansha Manga Ödülleri’nin shōnen kategorisini kazandı. Kodansha Comics, manga’yı Mart 2017’de dijital olarak İngilizce yayınlamaya başladı.

Manga ayrıca bir dizi sahne oyununa ilham kaynağı oldu ve beşinci sahne oyunu Eylül 2017’de düzenlendi.

Ace Of Diamon resmi Twitter adresi için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın