Herkese merhabalar 🙂

Takipçilerimizin tepkilerinden en çok izleyecek Shoujo Anime bulmakta zorlanıldığını anladım ve yeni bir liste ile karşınıza çıkayım dedim. Uzun zamandır anime önerilerine ara vermiştim ama şu sıralar tekrar dönesim var 🙂 Neyse efendim daha önce ki öneri listelerimden haberi olmayanlar için sırayla Shoujo Anime Önerileri , Reverse Harem Anime Önerileri , Romantik Anime Önerileri , Romantik – Aksiyon Anime Önerileri , Josei Anime Önerileri listelerimize bakmayı unutmayın. Romantik Anime Önerileri başlığı altında ki tüm listelerimiz bunlar. Yaoi Anime Önerileri de Romantik Anime Önerileri kısmına dahil olmasına rağmen , herkese hitap etmiyor dolayısıyla ziyaret edip etmemek size kalmış 🙂 Neyse efendim lafı çok uzatmıyor ve yeni listeme geçiyorum 🙂

Not : Arkadaşlar çeviriyi saçma veya yanlış bulduğunuz anime konularını düzeltirseniz sevinirim.

Donten ni Warau Serisi

Asdfgh 18 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

 

Meiji devrinin 11. yılında, hükümet tarafından kılıç taşınması yasaklandı ve samuray olarak bilinenler yavaş yavaş solup kayboldu. Bununla birlikte, Japonya‘da yaşanan bu değişiklikleri beğenmeyen birçok kişi vardı ve kaçınılmaz olarak suç oranları arttı. Ülkenin tek çözümü, kaçınılmaz bir göl cezaeviydi. Hapishaneye su yoluyla ulaşmanın başka yolu olmadığından, Kumo ailesinin üç çocuğu suçluları yeni “ev” ‘e götürmekle görevlendirildi. Yaptıkları tek şey bu muydu …?

Kareshi Kanojo no Jijou

Karekano - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Miyazawa Yukino mükemmel bir öğrencidir. Kibar, akıllı, hoş ve mütevazi, böylesine bir insanın var olabileceği inanmak mümkün değildir.  Herkes çok az tanıdığı Yukino‘nun bu mükemmelliği sadece bir göstermeliktir. Övgü ve hayranlık için dışarıdan öyle görünen Yukino evde oldukça paspal , pijamalarıyla gezen, bakımsız bir kızdır. Bu gösterişli hayatı kısa bir süre sonra büyük bir tehdit altında olacaktır çünkü Arima Soichiro yeni birisi çıkar ve sınav sıralamasında birinci olur. Arima akıllıdır, aynı zamanda nazik, yakışıklı ve mütevazı, aslında var olan inanılmaz bir kişidir. Daha da kötüsü  Arima, Yukino‘nun herkesten sakladığı tarafını görür ve onu tehdit etmeye başlar. Düşmanlıkla başlayan bu ilişki önce dostluğa ve sonunda aşka dönüşür. Fakat her şey bu kadar kolay değildir tabi..

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun

4eeaca5a73752e6905f487c6f10db65a - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Shino Inuzuka, Sousuke Inukawa ve Hamaji‘ye ev sahipliği yapan Ootsuka köyü, bir virüsün hayatının tamamen ortadan kaldırıldığını öngörüsüyle ateşe verilir. Alevlerle çevrili ve ölümün eşiğinde, üç kişiye garip , kılıç tutan birisi yaklaşır. Onlara yaşamak istiyorsa bir karara varmaları gerektiğini söyler. O gece bu çocuklar için her şeyi değişir. Beş yıl sonra, üçünün ailesi yakınlardaki bir köydeki küçük İmparatorluk Kilisesi‘nin dikkatli gözetiminde yaşıyordur. Kilise Murasame’nin şeytani kılıcını geri almaya kalkana kadar her şey yolundadır. Bunu başarmak için Hamaji artık Murasame‘in ruhunun taşıyıcısı olan Shino‘yu ve bir köpeğe dönüşme yeteneğine sahip Sousuke‘yi toplamaya çalışır.. Kardeşler, sevdikleri kız kardeşlerini İmparatorluk Başkentindeki Kiliseden kurtarmak için farklılıklarını bir kenara koyarak çok zor bir yolculuğa başlarlar.

Bungaku Shoujo

Asdfghjk 18 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Öykünün kahramanı Konoha Inoue, görünüşte normal üst düzey 2. sınıf öğrencisidir. Lise hayatını, 2 yıl önce ima edilen bir olaydan başka, normal olarak özetlenebilir – çok satan romantizm yazarı olduğu gizli gerçeği.. Ancak o olaydan dolayı, şimdi bir daha yazmamak için söz vermiştir. Bu, edebiyat kulübün başkanı, 3. yıl öğrencisi Amano Tooko‘nun, edebi eserleri okuma zevkine sahip güzel bir kız tarafından edebi kulübe katılmaya zorlanıncaya kadar devam eder. Artık, öğle yemeğinde ve okuldan sonra her gün yazmakla görevlidir.

Mawaru Penguindrum

Mawaru. Penguindrum. Full. 1094248 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Takakura ailesi için, kader sıradan bir dönme tekerleğidir ve bir sonraki istekte bulunmadan önce, tutkuyla sevinç ve hüznün eşit dalgalarıyla işaret eder. Ebeveynleri gittikçe, ikiz kardeşler Kanba ve Shouma, sağlıkları daha da azalmayacak olan sevgili küçük kız kardeşi Himari ile yalnız yaşıyorlar.

Himari’ye hastaneden geçici olarak çıkma izni verildiğinde, erkek kardeşleri, akıl hastanesinin kendisini kutlamak için aklına çıkarırlar, ailenin sözde kaderi, ani çöküşüyle ​​ortaya çıkar. Ancak, Himari akvaryumun hediyelik eşya dükkanından bir penguen şapkası tarafından açık bir şekilde yeniden canlandırıldığı zaman, kaderin eli sadakatle ilerlemeye devam ediyor.

Onun mucizevi iyileşmesiyle birlikte, bir bedeli de geliyor: bedeni içinde yeni bir varlık var, kaderini körfezde tutabilmek için, çocukları, “Penguen Davulu” için vahşi bir kaz peşinde koşar. Onların aramalarında, erkeklerin kendi şok edici geçmişinden ve kaderlerinin peşine düşmeyi ümit eden Penguen Davul’u için yarışan diğer dilekçelerin hayatlarına götüren kader iplerini takip etmek zorunda kalacaklar.

Nagi no Asukara

Asdfghjk 19 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

 

Uzun zaman önce, tüm insanlar denizin altında yaşıyordu. Bununla birlikte, bazı insanlar yüzeyi tercih ettiler ve su altı canlı kalıcı olarak terk ettiler. Sonuç olarak, Tanrı tarafından verilen, “In” adlı insanlar koruma altına alındı ve su altındaki nefes almalarına izin verildi. Zamanla, iki halk arasındaki temas halen var olmasına rağmen, deniz sakinleri ile yüzey arasındaki çatlaklar genişledi. Nagi no Asukara, çocukluk arkadaşları Chisaki Hiradaira ve Kaname Isaki ile birlikte Hikari Sakishima ve Manaka Mukaido‘nun hikayesini anlatıyor ve denizden ayrılmak zorunda kalıyor ve yüzeye çıkıyorlar. Grup ayrıca, deniz seven bir öğrenci ve balıkçı olan Tsumugu Kihara ile de tanışıyor. Hikari ve arkadaşlarının yaşamları, deniz ve yüzey halkı arasındaki derin nefret ve ayrımcılık, kişisel hayatlarındaki fırtınalar ve mahkumiyeti büyüten yaklaşan bir fırtınayla uğraşmak zorunda oldukları için değişmek zorundalar. Yüzeyde yaşayan herkes için.

Aishiteruze Baby

Asdfghjk 20 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Katakura Kippei her bakımdan lise playboy’udır. Günlerini görebildiği herhangi bir kadınla flört ederek geçirir, sorumluluk aklında kalan son şeydir. Hayatı, bir gün evine döndüğü 5 yaşındaki kuzenine tam zamanlı bir görevle kendini bulması şeklinde bir dönüşüm geçirir. Kippei’nin teyzesi Miyako kaybolur ve kuzeni Yuzuyu‘yı terk etmiştir. Kippei‘nin sorumluluk eksikliği, çocuk bakımı eksikliği ve Yuzuyu annesinin kaybolmasıyla yaralı kalbi  birlikte vakitleri engebeli bir yolculuk onu bekliyordur.

DN Angel

Asdfghjk 21 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Daisuke Niwa, az geri kalan niteliklere sahip, beceriksiz,  wimpy ortaokul öğrencisidir. 14. doğum gününde uzun zamandır sevdiği kız Risa Harada‘ya itiraf etmeye karar verir ancak reddedilir. Bununla birlikte Daisuke, beklenmedik bir şekilde Risa‘yı düşündüğü zaman rezil fantom hırsız olan Dark Mousy‘ye dönüşür. Daisuke bu tuhaf mirasından habersiz olsa da, annesi kesinlikle değildir. Oğlu doğmadan önce annesi değerli sanat eserlerini çalan ve ünlü hırsızlardan biridir. Daisuke, şüphe ve karmaşa ile sürekli aklı karışırken, sınıf arkadaşları ve ailesi ile olan ilişkilerinde kendisini zorla buluyordur. Ve Daisuke, kaderini kaybetmiş bir aile geçmişine sahip olanın tek olmadığını fark eder – onun en büyük düşmanı, savaşmak istemeyen bir sınıf arkadaşı olabilir.

Hakushaku to Yousei

514d4b7804bc365bb386466b5af1a9c0 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

 

On dokuzuncu yüzyılda, İskoçya‘da yaşayan ve peri doktoru olarak yaşayan Lydia Carlton adında birisi vardır. O, perileri görebilen ve iletişim kurabilen o nadir insanlardan biridir. Fakat kimse ona inanmaz. Bununla birlikte Edgar, büyük bir peri bilgisine sahip birine ihtiyaç duyuyordu ve o kişide Lydia‘dır.  Onu kurtardıktan sonra kendisinin işvereni olur, fakat Blue Knight Earl olduğu iddia Edgar‘ı takip eden birçok sır ve duygu vardır.

Fushigi Yuugi

58001 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Milli Kütüphaneyi ziyaret ederken, ortaokul öğrencileri Miaka Yuuki ve Yui Hongo, antik Çin’de gizemli bir kitap seti olan “Dört Tanrı’nın Evreni” ne taşınır. Miaka aniden Suzaku’nun rahibesi olma sorumluluğu altındadır ve Suzaku’yu üç dilek için toplamak amacıyla göksel savaşçılarını bulması gerekir. Ancak tanrı Seiryuu’nun düşman ulusu, Yui’yi Seiryuu’nun rahibesi haline getirmek için manipüle eder. Düşman olarak eski en iyi arkadaşlar, kendi tanrılarını toplama ve dileklerini alma yönündeki uzun mücadelelerine başlarlar …

Gakuen Alice

7ee4546b3ae20bc211330eff0f1ac2fca2fa4438 hq - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Mikan Sakura, normal bir 10 yaşında bir kız. İyimser, enerjik ve genel olarak çok tatlı bir çocuk olan Mikan, uzak, akıllı ve biraz soğuk kalpli Hotaru Imai‘nin zıttıdır. Göz kamaştırıcı farklılıklarına rağmen, iki kız çok uzun zamandır en iyi arkadaşlar. Böylece Hotaru aniden şehrin prestijli bir okul olan Alice Academy‘ye geçtiğinde en yakın arkadaşı yıkılır -özellikle de akademinin öğrencilere sert muamelesi ile ilgili korkunç söylentilerin duyulması üzerine.Endişelenmeden, Mikan en yakın arkadaşını görmeye kaçar! Mikan, gelişinde çeşitli doğaüstü yeteneklere sahip olan “Alices” in okuldan geldiğini ve okulun onları eğitmek ve korumak için hükümet tarafından kurulmuş bir kurum olduğunu öğrenir. Kendi benzersiz güçlerinin olduğunu keşfeden Mikan, akademide kayıt olur ve bir sürü sorun sonrasında nihayet Hotaru ile yeniden bir araya gelir.

Kodomo no Omocha

4563dedc507e436e38febcb832b9c2f3 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Altıncı sınıf öğrencisi Sana Kurata mükemmel bir hayata sahiptir. Annesi (oldukça) başarılı bir yazar, onu mutlu ve güvende tutmak için çalışan genç bir adam var ve en iyisi çocukların televizyon şovu Kodomo no Omocha‘nın yıldızıdır. Onu rahatsız eden tek şey var ve bu Akito HayamaAkito, Sana‘nın sınıf arkadaşıdır ve sınıfta oynamaya başladığı günden beri, geri kalan çocuklar örneğini izlemişlerdir. Kızlar ve öğretmen, her gün sınıfı kontrol altında tutmak ve bazı gerçek öğrenme işlemleri yapmak için bir savaş yürütürler. O çürük AkitoSana buna katlanmıyordur! Hiperaktif olan Sana daha derine inmeye ve Akito‘nun yaptığı şeyleri keşfetmeye karar verir, bu nedenle sınıf geri dönebilir ve öğretmen her gün ağlarken öğretmek yerine harcamayı bırakabilir. Ama onun hakkında ne kadar çok şey öğrenirse o kadar çok Akito‘ya gözle görülemeyeceğini fark eder.

Marmalade Boy

232327 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Miki Koishikawa, çok basit bir yaşamın tadını çıkaran lise öğrencisidir. Bununla birlikte, sıradan yaşantısının tersine dönmek üzeredir ve yoluna çıkan her şeye gücü yetemeyebilir. Hawaii‘de çok eğlenceli bir tatilden sonra, ailesi boşanma kararı alır. Zavallı kıza yeterince şok olmamış gibi, aynı zamanda yakında evleneceklerini ve tatilde tanıştıkları başka bir çiftle ortak değiştirdiklerini öğrenir. Bu şok edici olaylara Miki‘yi dahil etmek için, yeni çifte bir şans vermesini ve herkese bir akşam yemeği hazırlamasını isterler. Miki, yeni ebeveynleri için duygusal olarak hazırlanmaya çalışmış olabilir, ama beklemediği şey yakışıklı oğlu Matsuura Yuu‘dur. Miki, Yuu için anında ezilir. Aralarındaki hoş bir dostluk olarak başlayan şey, kısa süre sonra kontrol edilmesi zor olan romantik duygulara dönüşür. Ancak, Miki ve Yuu‘nun birbirinden ayrı tutmak için çok çalıştıkları kendi hayranlarına sahip oldukları için, ilişkilerinde daha fazla sorun vardır.

Koi suru Tenshi Angelique

Koi. Suru. Tenshi. Angelique. Full. 382793 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri
“Angelique Limoges” tarafından yönetilen evrende, Ange adında bir kız “Legendary Etoile” olarak tüm evreni kurtarmak zorundadır. Bu görevde ona dokuz “Shugosei” olarak adlandırılan koruyucu eşlik edecektir. Kendini sıradan gören Ange, macerasında kendisini daha yakından tanıma fırsatı bulacaktır.

Neo Angelique Abyss

Asdfghjk 23 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Genç Angelique, günlerini barış içinde geçirirken, korkunç Thanatos saldırıları her yerde artmaktadır. Thanatos‘u imha etme gücüne sahip iki temizleyici günün birinde ortaya çıkar. Onlardan biri olan Nyx, Angelique‘i işlerinde onlara katılmaya ikna etmeye çalışır ; tek kadın Arıtıcı olma gücüne sahip. Angelique tereddüt ettiğinde, okullarında bir Thanatos ortaya çıkar. Nyx ve diğer Arındırıcı Rayne, kaybedilen bir savaşa karşı savaşın. Sınıf arkadaşları Thanatos’u avlarken, Arıtıcılar yenilgiye uğratılırsa, Angelique’in herkesi kurtarmak isteği uyandırır. Arcadia, “Queen’s Egg” olarak bilinen ülkedeki tek Arı Dondurucu olur.

Romeo & Juliet

328073 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Capulet ailesi, Neo Verada şehrini barış ve huzur içinde yönetmektedir. Lord Capulet oldukça sevilen bir liderdir fakat bir gün Capulet ailesine gerçekten yakın olan, yardımcıları ve arkadaşları Lord Montegue tarafından ihanete uğrar. Montegue, yönetimi ele geçirmek için  Lord Capulet ile birlikte tüm ailesini öldürür. Geriye sadece küçük kızları Juliet kalır. Onu da öldürmek için hamle yaparken, Capulet ailesinin sadık hizmetkarları Leydi Juliet‘i kaçırır. 16 yaşına gelinceye kadar ona gerçekleri anlatmazlar.  Montegue yıllarını Juliet‘i aramakla geçirir fakat bulamaz çünkü Juliet 16 yaşına gelene kadar erkek giysileri giyerek büyür. Hatta arada maske takarak “Kızıl Kasırga” lakabıyla halka sıkıştığında yardım etmektedir. Yine de her zaman kız elbiseleri giymenin hayalini kurar. Bir gün yakın arkadaşlarından birisi saray da balo düzenleneceğini ve katılmak istediğini söyler. Juliet‘i de götürmek ister. Juliet çok heyecanlıdır çünkü ilk kez kız kıyafetleriyle soyluların balosuna katılacaktır. Balo salonuna girdiğinde büyülenir. Soylular anlatıldığı gibi güzellikler içerisinde yaşamaktadır. Baloyu gezerken kader anı yaşanır ve Montegue‘nün oğlu Romeo ile karşılaşır. İkisi de birbirine ilk görüşte aşık olur. 16 yaş gününde her şeyi öğrenen Juliet’in dünyası başına yıkılır. Şimdi intikam ve aş arasında bir tercih yapmak zorundadır. İki düşman ailenin çocuklarının aşkı nasıl mümkün olacaktır ?

Super GALS! Kotobuki Ran

Super gals super gals 9596974 900 752 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Sportif tasarımcı giysileri, makyaj ve çivi, Ran Kotobuki modaya uygun, genç bir Shibuya kızıdır, ancak sizi aldatmasına izin vermeyin. Bu kız bir polis ailesinden geliyor ve kasabasında sorun yaratmayı düşündüğünüz takdirde sizi yatıştırmaya hazır! En azından, yapacak … Karaoke ile dikkatini dağıtmadığı, alışverişi yaptığı ve ev ödevinden kaçtığı zaman. Ran‘a ve arkadaşlarına Shibuya sokaklarını savunurken katılın ve en ünlü Gals olarak tarih kitaplarına girmeye çalışın!

Ultra Maniac

Ea2c2ccb0c2fb9e343fafee0c4e24997 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Tenis kulübü üyesi olan Hideo Orta Okulu sekizinci sınıf öğrencisi Ayu Tateishi, okuldaki kızlar arasında popüler olan soğuk bir kızdır. Aslında sıradan biri gibi sıra dışı bir kız, çünkü beyzbol takımı Kaji-kun onu sever. Aktarımı yapan öğrenci Nina Sakura‘ya hayrandı. Nina‘nın aslında büyük bir sırrı var. Çünkü büyü krallığını devreden genç bir cadı. O gerçek bir büyücü, sihirli bir bilgisayar ve sihirli bir hazine kutusu. Ancak bu büyü her zaman büyük sorunlara neden oluyor !! Şimdi erkeklere geri dönelim. Elbette, kızlar arasında çok popüler olan beyzbol takımının geleceği olan Tetsushi Kaji ve tenis kulübü Hiroki Tsujiai‘nin sakin ve sessiz üyesi olan en yakın arkadaşı var. Bu öykü serüvenini Ayu, genç cadı Nina, beyzbol takımının Kaji-kun‘u ve tenis takımının Tsujiai-kun‘u ile oynayan Hideo Orta Okulunda bir okul aşkı komedisi.

Yume-iro Pâtissière

Yumeiro+patissiere horz - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Kek yemeye olan derin tutkusundan başka, beceriksiz Ichigo Amano hiçbir şeye başarılı olmadı. Ünlü bir pastacı olan Henri Lucas‘la karşılaştıktan sonra, Ichigo‘nun şaşırtıcı tatma yetenekleri -hiç bilmediği halde- keşfedildi. Yeteneğini bilen Henri, ona tatlılar konusunda uzmanlaşmış prestijli bir mutfak okulu olan St. Marie Academy‘ye katılma şansı sunmaktadır. Henri‘nin önerisi sayesinde acemi bir beceriye sahip olmasına rağmen Ichigo, “Sweets Princes” ile en üstteki gruba yerleştirildi. Büyüleyici muameleleri için okul genelinde ünlü prensler, geleneksel Japon tatlılarının uzmanlarından Sennosuke Andou‘dur ; Şekerlenmiş çiçekler için yetenekli Satsuki Hanabusa ; Ve Makoto Kashino, yetenekli bir çikolatacı. Ichigo ve Sweets Princes, her biri kendi “Tatlılar Ruhları” eşliğinde – pastacıların hayallerini gerçeğe dönüştüren kuklası – hepsi rekabetin tatlı dünyasındaki hedeflerine doğru çalışırlar.

Hatsukoi Monster

Asdfghjk 24 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Çaylak Kaho Nikaido etkili bir aileden gelir. Bu nedenle hiç kimse, hane halkının gazabına maruz kalma korkusu yüzünden onun için bir anlam ifade etmeyen bir şey söylemez. Arka planı nedeniyle kendisine özel davranmayacak insanlar etrafında olmak isteyen O, yeni okul yılı için bir yurtta yaşamak için evden ayrılır. Kaho, geldikten kısa bir süre sonra yanlışlıkla trafiğe karışır ve uzun, yakışıklı bir yabancı tarafından kurtarılır. Sonunda kendisine haksız yere söyleyecek tek kişiyle tanışınca, Kaho kurtarıcısı bulma peşine düşer. Kurtarıcıyla bir kez daha görüşüp onun adının Kanade Takahashi olduğunu keşfettikten sonra, ona olan sevgisini itiraf etti. Kanade, ikili olmasını isteyeceklerini söylüyor ancak Kaho sırrını öğrendikten sonra onunla çıkmak ister. Kanade beşinci sınıf öğrencisi! Beşinci sınıf öğrencisi ile çıkamayacağına karar veren Kaho, onunla ayrılmayı düşünüyor. Ancak Kanade ile daha fazla vakit geçirirken, ona daha fazla bakmaya başlar ve onunla çıkmaya devam eder. Hatsukoi Monster, henüz gelişmemiş, ama nazik, beşinci sınıf erkek arkadaşı olan Kanade‘ye aşık olan Kaho‘nun ilk adımlarını izliyor.

12-sai.: Chicchana Mune no Tokimeki

32279f671afa6a2af3743da78ea7b60c - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

12 yaşındaki Hanabi Ayase ve Aoi Yui, ne çocuk ne de yetişkin oldukları bir yaşam dönemine ulaşarak yaşamı değiştiren olaylarla bir araya geliyor. Erkek sınıf arkadaşlarının muzipliği nedeniyle Ayase karşı cinsten pek hoşlanmıyordur. Bununla birlikte, perspektifi bir sınıf ödevi için yürekli Takao Yuuto ile eşleştikten sonra değişmeye başlar ve ilk çığlıklarını okulun çatı katında beklenmedik bir şekilde paylaşır. En yakın arkadaşı aşk keşfi ile Aoi kendi aramaya can atmaya başlar. Sırtından konuşan reddedilen bir elçiden kendisini koruduktan sonra  Kazuma Hiyama‘ya aşık olur. 12-sai .: Chicchana Mune no Tokimeki, ergenlik çağının dört aşamasını izliyor. Birbirlerinin yanında büyüdüklerinde, bu tatlı aşk, ilk aşkın masumiyetini ve heyecanını tasvir eder.

Watashi ga Motete Dousunda

Watamodou 12 12 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Kae Serinuma ikinci sınıf bir lise mezunu ve gizlice sınıf arkadaşları Igarashi-kun ve Nanashima-kun’u shipleyen hırslı bir fujohoshidir. En sevdiği anime karakterinin ölümü stres altına girer ve hızla kilo verir. Şimdi Serinuma sınıf arkadaşları ve Shinomiya-kun ve senpai Mutsumi için çekici bir kız haline gelmiştir . Kafasında BL fantezileri doluyken dört erkekle sürekli beraberdir.

Nijiiro Days

Asdfghjk 25 - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

 

Nijiiro Days, dört lise öğrencisinin renkli yaşamlarını ve romantik ilişkilerini izliyor: Natsuki Hashiba, aşk sanrılarıyla hayal kuruyor ; Tomoya Matsunaga, çok sevgilisi olan narsisistik bir playboy ; Keiichi Katakura, her zaman bir kamçı taşıyan sapık bir sadist ; Ve Tsuyoshi Naoe, cosplaying girlfriend olan bir otaku. Bu dörtlünün maceralarını anlatan güzel ve komik bir hikaye.

Maria-sama ga Miteru

Ee4ad8f7001a382f1bdb06e8aea5740a - shoujo anime önerileri liste 2!! - figurex anime önerileri

Yumi Fukuzawa, Tokyo‘daki prestijli bir kız-erkek katolik okul olan Lillian Girls ‘Akademisine girdiğinde, okulun en popüler öğrencilerinden biri olan Sachiko Ogasawara‘nın güzel ve çekingen bakışını yakalayacağını hiç düşünmemişti. Şimdi Sachiko, Yumi‘nin kürsüsünü, kız kardeşini ve akademide yılların rehberini sunmayı teklif eder. Bütün fikir Yumi‘yi tamamen mahvediyor – sonuçta birbirlerini pek tanımıyorlar! Kampüsün her ikisi hakkında söylentiler dolaşıyor ama Yumi, Sachiko‘nun teklifini kabullenmekle çelişiyor. Sachiko‘ya hayran olsa da, onun temposu da sürekli olarak tüm okulun dikkatinin merkezinde olmalı demektir!

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

One thought on “Shoujo Anime Önerileri Liste 2 !!

 1. Mücahidem Şehide-i Cahide dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok teşekkürler
  İzlemedigim romantik komedi Shoujo lar varmış süper yaa
  Çok teşekkürler cannn

  Kareshi Kanojo no Jijou

  Hakkenden: Touhou Hakken Ibun

  Bungaku Shoujo

  Mawaru Penguindrum

  Nagi no Asukara

  Aishiteruze Baby

  DN Angel

  Fushigi Yuugi

  Gakuen Alice

  Kodomo no Omocha

  Marmalade Boy

  Ultra Maniac

  Yume-iro Pâtissière

  Maria-sama ga Miteru

  Bunları izlememis idim hemen indirip izlemeye başlayacağım
  ^^

Bir cevap yazın