Project cars i̇ncelemesi̇

Merhabalar, oyun hakkındaki verilere giriş yapmadan öncesinde prodüktör firmayı tanımakta ve az bilgiler vermekte yarar var. Önce oyunun prodüktör firması Slightly Mad Studios’dur, bu şirket daha önceleri yaptığı Need for Speed: Shift ve Shift 2 Unleashed oyunlarından tanıyanlarınız vardır. 2008’de kurulan Slightly Mad’in önce imalatı 2009’daki Shift’ti. Project CARS’ın gelişme sürecine civarı geçtiğimiz zamanda çeşitli oyunlar yapan şirket Project CARS‘ı geliştirmeye başladığı süreçte World of Mass Development çatısı altında affeder karşılığında bu oyunu indirilmeye hazırladı.

Project cars i̇ncelemesi̇ Arcade tabanlı yarış oyunlarını klavye üzerinden oynamaya alışan arkadaşlarımıza baştan ikazda bulunmakta yarar var, bu oyun sizi düş kırıklığına uğratır ve tad alamazsınız. Bunun nedenine geliyor olacak olursak oyunun içinde yer aldığı “Simülasyon” kategorisi kocaman ihtimalle açıklayıcı olacaktır. Oyunun önce açılışında bizi 5 çeşitli oynanış türü içerisinden bir tercih yapmamızı talep eden bir pencere karşılıyor, bu penceredeki seçenekler esasında oyunun sizlere ne civarı destekçi olmasını dilediğinizi seçiyorsunuz.

Her ne civarı önce en başta Arcade seçeneği bulunsa da bizzat bu oyunu klavye sayesinde oynamanızı öneri etmiyorum, keza esasen çevrimiçi tarafına girdiğinizde genellikle herkesin araç direksiyonu veyahut gamepad sayesinde oynadığını göreceksiniz. Bir sonraki süreçte simülasyon oyunlarında beklemediğimiz bir tarzda senaryo bölümü karşımıza çıkıyor, bu noktada da oyun karşınıza çeşitli seçenekler sunuyor ve sizi yeniden bir tercih inşa etmeye zorluyor. Ya sıfırdan kahramanlığa giden uzunca yöntemde oyundaki bütün otomobil sınıflarını oynayarak kocaman işlere imzasını atacaksınız veyahut belli başlı sınıflarda yarışlar yapacaksınız.

 

Project cars i̇ncelemesi̇

 

Oyun içinde ayarlar dair baştaki seçimlerinizden vazgeçmeniz halinde ayrıntılı ince ayarlamalar yapabileceğiniz birden fazla seçenekte şuanki. Benim benzeri araç direksiyonu setiyle oynayan biriyseniz hangi ayarın nerede meydana geldiğini bilmek ve yarışlarda sizlere kolaylık temin edecek KERS ve DRS benzeri özel ayarları el altında tutmak sizlere yarar sağlayacaktır. Her ne civarı belli başlı ayarları elinizin altında tutsanız da bütün alternatifleri atayabileceğiniz tuşlar üzgünüm klavye hariç eksik kediniyor.

Oyun içinde yarış yapacağınız yöntemin gökyüzü vaziyetini, saatini ve tarihini ayarlamak sizin elinizde, üstelik oyunun normal hayattaki gökyüzü koşullarını ve vakti da idrak edip ona yönelik sizlere pisti göstermesi de olası, söz gelişi Dünya’nın en riskli pistleri aralarında bulunan ölümleriyle populer Nordschleife’de o an ve o saatte Almanya’da pist üzerindeki gökyüzü vaziyetine yönelik oyun kendini ayarlayabiliyor ve bütün şunlar “Real Weather” ve “Real Time” ayarlarını tercih ederek olası oluyor.

Project cars i̇ncelemesi̇

Project CARS‘ın nihai zamanlarda ismini duyurduğu bir öbür mecrada ESports tarafı, oyunun PC, PlayStation ve Xbox tarafında çeşitli olmak üzere ESL ligi şuanki. ESL liginde ferdi bazda yapılmış olan yarışlar Project CARS’ın resmi forum sitesi üzerinden oylamaya getirilen yöntemde ve tespit edecek tur bazında yapılıyor, katılım çokluğuna yönelik 64 şahsiyet grup bir biriyle eşleme sonrasında aynı Futbolda meydana geldiği benzeri bir üst tura çıkarak bir öbür eşleşmede yerini ediniyor, böyle kedere usulüne yönelik finale civarı giden kullanıcıları finalde galip gelmeleri halinde € bazında bir küçük ödülde bekliyor, hem de şampiyona istatistiğini sürdüren bireyler ay nihayetinde farklı bir ödülle ödüllendiriliyor.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın