Anime: Kuroko No Basket

Tür:  Komedi , Okul , Shounen , Spor

Mangaka: Tadatoshi Fujimaki

Manga Çıkış Yılı: 2008 – 2014 

Manga Cilt Sayısı:  30

Anime Çıkış Yılı: 2012

Anime Bölüm Sayısı: 25 + 3 OVA Bölüm

MyAnimelist Puanı: 8.56

IMDb Puanı: 8.5

Kendi Puanım: 10

Tumblr_static_819imvj1eukogs8k0occgkssk

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere Kuroko No Basket‘i tanıtacağım. Benim en sevdiğim spor animelerinden biridir. Tekrar tekrar izlemeye değer bir anime diye düşünüyorum.

KONUSU :

Teikou Orta Okulu‘nda okuyan , 5 efsanevi basketbol oyuncusu vardı. Bütün takımları yenmeleri ve kupaları almalarıyla ” Mucizeler Takımı ” adıyla ün salmışlardır. Liseye geçtiklerinde ise herkes farklı okullara gitmiştir.

Bu takımın 6. oyuncusu diğer bir deyişle ” Gölge Oyuncu ” olarak bilinen Tetsuya Kuroko ‘da Seirin Lisesi‘nde okumaya başlamıştır. Koçları nasıl oynadığını görmek için bir maç oynamalarını ister ve ilk başta Kuroko‘nun , Mucizeler Takımı‘nda oynadığına şaşırır. Fakat bir hazırlık maçında Kuroko‘nun gizli yeteneğini keşfederler.

Takımın bir diğer en iyi oyuncusu olan Taiga Kagami , Kuroko‘nun iyi bir oyuncu olmadığını ve nasıl Mucizeler Takımı‘na girdiğini merak eder. Fakat kendisi daha Kuroko‘nun yeteneğini hala görememiştir. Bir gün Kagami sokakta basketbol oynarken yanına Kuroko gelir ve Kagami Amerika’dan Japonya’ya geldiği için Mucizeler Takımı‘nı hiç duymamıştır. Kuroko‘dan bilgi almak ister. Kuroko onları tek başına asla yenemeyeceğini söylediğinde Kagami daha da hırslanır. Kagami , Kuroko‘ya Mucizeler Takımını yenmek istediğini söyler fakat Kuroko bunun mümkün olamayacağını anlatır. ” Onları tek başına yenemezsin ama ben senin gölgen olabilirim. ” demiştir ve kazanma isteği ile Kagami’yle muhteşem bir ikili olurlar.

Bf39c8e9f510d47d2316b68d0d2109a1_480

 

Kuroko No Basket – Tanıtım Videosu

https://www.youtube.com/watch?v=nb7e5_4CGag

Kuroko No Basket – AMV

 

 

Back to list

Related Posts

3 thoughts on “Kuroko No Basket – Anime Tanıtım ve İnceleme

  1. Merve Çapoğlu dedi ki:

    Son videoda final maçından sahneler var. Yani 3. sezon. Birisi bu videoyu izlediği zaman spoiler yemiş olacak. Böyle şeylere biraz daha dikkat ederseniz daha kaliteli incelemeler ortaya çıkabilir. Teşekkürler.

  2. Bay Yengeç dedi ki:

    Tanıtım mı bu şimdi ? Nerede senin yorumun ? Konuyu anlatıp geçmişsin, he pardon ilk iki cümlende yapmışsın yorum hakkını yemeyeyim. Biraz daha ciddiye alın şu işi, geçiştirmek için yazı yazmayın.

  3. Alper Kara dedi ki:

    Güzel inceleme olmuş 🙂

Bir cevap yazın