Minecraft 2009 senesinde piyasaya sürüldüğünden beri milyonlarca oyuncu aracılığıyla oynanıldı, tenkit edildi ve sevildi. Ülkemizde maalesef yasaklanan Minecraft‘ın haberini sizlerle geçen aylarda paylaşmıştık. Çocuk gelişmesini engellediği, onları agresif yaptığı ve çocukların bilgisayar başında fazlasıyla zaman harcadığı nedeniyle yasaklanan Minecraft, diğer ülkelerde ders detaylı olarak da çocuklara, öğrencilere sunuluyor.

SuperKraft 11 takma adlı 10 yaşındaki Julien ise ilk milli Minecraft şampiyonu ünvanını elde etti. Evet yanlış duymadınız, Julien daha 10 yaşında. SuperKraft 11 ve ekibi hemen hemen 1000 rakiple karşılaştı ve 40 kadar Amerika Birleşik Devletleri kentinde karşılaşmalara katıldı. Bu 6 haftalık aşamada Julien ‘Super League’ yarışmasında en yüksek puanı elde etti. Elde ettiği bu ödül ile 5000 dolar değerinde burs galip gelen Julien, takımına da 10.000 dolar değerinde bir burs payını da kazandırmış oldu.

Küçük Çocuğun Minecraft Başarısı!

Oyunu geliştiren ekip olan Mojang ise bu çeşit etkinliklerin ‘oyun sporcusu’ yetiştirdiğini ve Minecraft‘ın kazandırdığı deneyimin üniversitelerde ve eğitiminde kişilere destekçi olacağını vurguluyor. Oyuncular hem talep ettikleri şeyi yaparak düş güçlerini ve algılarını güçlendiriyor, aynı zamanda birlikte çalışarak sosyalleşebiliyor. Bir sonraki Minecraft Super League turnuvası ise 80 Amerika Birleşik Devletleri kentinde gerçekleşecek ve Şubat’ta başlayacak.

Dileriz ülkemizde de bu çeşit turnuvalar yapılmaya, desteklenmeye başlar.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın