6c0042372c20d22cd83296a2e56ded491458942198 full - kiznaiver tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Yönetmen: Mari Okada

Yazar-Çizer: Roji Karegishi

Stüdyo: Trigger

Bölüm Sayısı: 12 + 1

Yapım Yılı: 2016

Tür: Bilim-Kurgu, Gizem

Anime Puanı: 7.63 / 10

Kiznaiver gif ile ilgili görsel sonucu

Agata Katsuhira, çocukluğundan beri acıyı hissetmeyen genç bir lise öğrencisidir. Acıyı hissetmediği için kendisine zorbalık yapılmasına ses çıkarmaz ve bu yüzden sürekli zorbaların saldırısına uğrar. Bir gün aniden bir grup sınıf arkadaşıyla birlikte Kizuna Sistemi denilen bir sisteme dahil edilirler. Bu sistemde, üyelerin biri herhangi bir acıya maruz kaldığında acı o kişi ve diğer üyeler arasında eşit şekilde paylaştırılır. Sisteme dahil olmaları bileklerindeki bir yara iziyle belli olur ve sistemin amacı, insanların başkalarının acısını anlamasını sağlayarak yani zorunlu empati yaptırarak savaşlara son vermektir. Kizuna Sistemi üyelerine Kiznaiver adı verilir ve sistemin yararlığının kontrolü için bu 8 kişiye birlikte yapacakları görevler verilir.

Konu olarak pek ayrıntılı bir anime değil. Bu da anlamayı kolaylaştırıyor. Ama animenin asıl önemli yanı karakter geçmişlerinin ayrıntılı biçimde tasarlanmış olması. Özellikle Katsuhira‘nın geçmişi anime boyunca flashbackler yoluyla sürekli olarak vurgulanıyor ve merak uyandırıyor. Veya Honoka‘nın ilk bölümlerde “Birini öldürdüm.” demesi gibi… İlerleyen bölümlerde de hepsi açığa kavuşturuluyor zaten.

En çok güldüğüm yerler Nico‘nun sahneleri… Gerçi oralar da sonraları biraz duygusallaşsa da özellikle lakapları çok hoşuma gitmişti. Tenga‘nın “kas kafalı” lakabı falan… Aşağıdaki sahnede de çok gülmüştüm. Kafasından kanlar akan birine o el hareketi hiç yakışmıyor.

Tenor - kiznaiver tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Önceden söyleyeyim ; eğer çok büyük bir aksiyon beklentisiyle başlarsanız, hayal kırıklığına uğrarsınız. Genel itibariyle çok fazla aksiyon yok. Sakin bir anime. Sadece son bölümlerde biraz dozajı yükseliyor o kadar. Olan kısımlar da karakter geçmişleriyle sağlanıyor. Ama eğer bunu bilerek başlarsanız seversiniz diye düşünüyorum.

Anime boyunca sık sık dostluk ve başkalarını anlamaya çalışmanın vurgulanması bir başka iyi yön olarak sayılabilir. Karakter tasarımları birbirinden çok farklı. Sakin, sayko, çılgın, komik, her türden karakteri bulabiliyorsunuz. Ama bana göre kötü olan bir yönü de anime içinde bir çok aşkın iç içe geçmiş olması. Hani aşk üçgeni, dörtgenini duyduk neyse de aşk beşgeni nedir arkadaş? Üstüne üstlük 1 kişinin en başından beri yalnız kalması ve en sonunda da sadece 2 ilişkinin rayına oturması sinirimi bozmadı desem yalan olacak. Gerçi hangilerinin olacağı en başından beri belli sayılırdı ama insan yine de üzülüyor işte. Açıkçası Chidori ile Katsuhira‘nın birlikte olmasını isterdim.

Tumblr ob76gzpggf1svs9vho1 500 - kiznaiver tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Açılış ve kapanış müzikleri çok özel olmasa da fena sayılmaz. Her ikisi de animenin geneline uygun olarak sakin müzikler ama yine de açılış müziğini benim pek sevmediğimi belirtmekte yarar var. Ama kapanış müziği açıkçası içimi titredi diyebilirim. Bir kaç gün boyunca sadece müzik olarak onu dinlemekten kendimi alamadım. Klipleri de alelade olmasa bile daha iyi olabilirdi bence, bu noktada animenin puanı düşüyor biraz.

Çizimleri genel olarak hoş geliyor ama bazı kısımlarda orantısızlık olabiliyor. Örneğin bazı yerlerde kollar ve bacaklar orantısız biçimde uzun. Bu yönden biraz Code Geass‘ı andırıyor diyebilirim.

Giphy - kiznaiver tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Hikayenin geçtiği Sugomori kurgusal şehrinin güzel bir yapısı var. Herkesin mutlu olduğu, kimsenin acı çekmediği bir şehir. Ütopik ve hoş, gerçek olsa cidden güzel olurdu…

Karakterler içinde en sevdiğim Hisomu oldu. Hafiften mazoşistliğim vardır (dipnot) ama çok sempatik bir karakter. Sürekli süklüm püklüm dolaşması, tipi ve nedense konuya en hakim görünen kişi olması hoşuma gitti ama keşke boynu birazcık, azıcık daha kısa olsaydı ne olurdu? İlk gördüğüm andan itibaren bana Ryuk‘u hatırlattı. Elma sevse tam olurdu ya neyse. Maalesef hafif de erkekçi gibi görünüyor.

Omake%2bgif%2banime%2b %2bkiznaiver%2b %2bepisode%2b4%2b %2bhisomu%2bmasochist - kiznaiver tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

12 bölümlük bir animeye göre oldukça muhteşem bir finali olduğunu düşünüyorum. Yeni sezon bekleme sıkıntısı yok, “Sonra ne oldu acaba?” merakı yok, yarım kalmışlık hissi yok… Hikaye tümüyle tamamlanıyor ve bir finalden beklenen de budur diye düşünüyorum. İzlenmesi gereken bir anime diyorum, bazen ağlayasınız gelen sahneler bile olabiliyor. Ayrıca gerçekten geçmişleri ufak ufak vererek merak uyandırıyor ve tamamını öğrendiğinizde yaşadığınız o tatmin olmuşluk hissinin üstüne yok.

Şimdilik bu kadar, bir sonraki sefere görüşmek dileğiyle ^^

Tenor - kiznaiver tanıtım ve i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

Not :  Diğer tanıtımlarımıza ulaşmak için TANITIMLAR sekmesine tıklamayı unutmayınız …

Back to list

0 thoughts on “Kiznaiver Tanıtım Ve İnceleme !!

  1. Akame The Kira dedi ki:

    Eline sağlık Caspy

  2. Descardia dedi ki:

    güzel yazı eline sağlık bro 🙂

Bir cevap yazın