#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Jiraiya Yaşıyor mu ? Boruto Teori !!

Anime sitelerinde gezerken güzel bir teoriye rastladım ve sizinle paylaşmak istedim 🙂 Biliyorsunuz son röportajında Masashi Kishimoto Boruto‘yu Naruto‘dan daha güzel bir seri yapmak istediğini söylemişti. Bende heyecanla bekliyorum. Bu çevireceğim teori de Ero Sennin‘le alakalı gerçekleşmesini istediğim bir teori 🙂 Anime karakterlerinin ölmesi kadar bir anime izleyicisine acı çektiren bir olay daha var mıdır acaba ? Ben Jiraiya Sensei‘nin ölümünde ağlamıştım itiraf ediyorum 😀 Eee malum ismimiz Tsunade 😀 Dolayısıyla bu teori beni çok mutlu etti. Bir umuttur yaşamak diyorum ve teoriye geçiyorum.

Boruto Jiraiya Teorisi

Merhaba gençler,

Size çılgınca gelebilir ama ben Jiraiya‘nın hala hayatta olduğunu düşünüyorum. Bunu size kanıtlayacağım çok fazla kanıtım var. İlk önce en büyük kanıtımla başlamak istiyorum. Biz hiç bir zaman Jiraiya‘nın ölüm anını görmedik. Yaralandığı ve suyun dibine doğru battığı gösterildi. Bu ölümüne kanıt değil çünkü Mount Myoboku‘nun kurbağalarının ölmediğini gördük. Daha önce Kurbağa ağzından köye sızdı. Aynı kurbağanın kendisine yardım etmesi ve onu yutması ihtimali yüksek. Böylece Jiraiya’nın kaçabildiğini düşünüyorum.

 

Kabuto, DNA‘sının örneğini bulamadığını söyledi. Bu şimdiye kadar duyduğum en belirgin yalan. Madara‘nın DNA‘sını on yıldan daha uzun süredir ölü olarak restore edebilir, ancak birkaç ay önce ölen Jiraiya‘yı kurtaramaz. Ve ciddi olalım, Kabuto‘nun Jiraiya‘nın ölümünden hemen sonra bulamadığı ihtimali nedir? Mesele şu ki Jiraiya muhtemelen o zamandan kaçmıştı. Yani, Masashi, Jiraiya‘nın kaçış planını veya başka herhangi bir plan B.’yi içermediğini düşünecek olursak, Naruto taraftarlarını gerçekten hafife aldı. Bir seçenek daha var ve bence oldukça doğru. Kabuto Jiraiya‘yı buldu ancak Orochimaru‘nun ilk dört Hokageyi kontrol edemediği gibi Edo Tensei Jutsu ile onu kontrol edecek kadar güçlü olmadığından korktu. Ancak, Kabuto‘nun kendine özgü bir düşünce tarzı var.

Şimdi, tüm bunlarla birlikte, bu teorideki ana spekülasyona başlayalım. Jiraiya Boruto‘da görünür mü? Hâlâ hayatta ise, muhtemelen Shobi Dağı‘ndadır ve çeşitli güçlenme teknikleri uyguluyordur. Peki nihayetinde neden dönsün ki? Cevap basit. Orochimaru tekrar kötü adam olacak. Hokage pozisyonunu reddetti çünkü Orochimaru‘yu bir arkadaş olarak kurtaramadığı için hak etmediğini düşünüyordu. Deneyleri sebebiyle Orochimaru‘yu seri boyunca izledik. Son teorim de, Kawaki‘nin bile yapay insan deneylerinin bir  ürünü olabileceğini söyledim. Shin Uchiha‘nın ve onun klonlarının Orochimaru‘nun çalışmasının yanı sıra sözde oğlu Mitsuki olduğunu gördük.

Hepimiz Orochimaru‘nun kötü olmadığını biliyoruz. O sadece delirmiş. Deneyleri Konoha yaşlıları ve insan zihni tarafından onaylanmadığı için uzun süredir kötü adam oluyor. Bana göre aşırıya kaçtı ve hepsi bu kadar. Savaş bittikten sonra deneyleriyle devam etti. Elbette, yeni projeleri hakkında pek fazla şey bilmiyoruz. Naruto‘nun ve Sasuke‘nin DNA’sını karıştırması ve Kawaki‘yi bu şekilde yaptığı mümkün dedim. Naruto ve Sasuke, Hagoromo oğulları Indra ve Ashura‘nın ikisinin reenkarnasyonları olduğundan, DNA’sını karıştırara Sage of Six Paths‘ın gücünü elde edersiniz. Bu teoriyi imkansız kılan tek şey, Kawaki‘nin Boruto’nun planında Sharingan‘ın da Rinnegan‘ın da olmadığı gerçeğidir. Elbette bu, SoSP‘nin gücüne sahip olmadığı anlamına gelmez.

Orochimaru bir zamanlar Jiraiya‘nın en iyi arkadaşı olduğu için, Jiraiya muhtemelen Orochimaru‘nun yaptıklarından kendisinin sorumlu olduğunu düşünüyordu. Bütün bunlar doğruysa, Orochimaru‘nun tabii ki kötü niyetli olacağı ihtimali yüksektir. Burası Jiraiya‘nın geldiği an olacak. Bu gerçekleşecek olursa, Kawaki ile mücadelede başkana yardım etmek isteyen ilk kişinin Jiraiya olduğuna kesinlikle eminim. Bu durumda, güzel Pervy Sage‘i tekrar göreceğiz. Her iki durumda da, sanırım ve Masashi‘nin Jiraiya‘yı delikteki ası olarak kurtardığını ümit ediyorum. Görünümü Boruto‘da belki de en heyecanlı an olacak. Masashi Boruto‘nun Naruto ve Shipudden serisinden daha iyi olacağını söyledi. Bunun gerçekleşmesi için yapacağı en iyi şut, Jiraiya‘nın epik dönüşü veya başka herkes tarafından sevilen Naruto ve Naruto Shippuden karakterinin dönüşü olacaktır.

Teoristimiz bunları söylüyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?

 

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Kadın Olmak !!

Yaşam Taşı: Kralsız Ülke Bölüm 6