Anime

Jiraiya Yaşıyor mu ? Boruto Teori !!

Anime sitelerinde gezerken güzel bir teoriye rastladım ve sizinle paylaşmak istedim 🙂 Biliyorsunuz son röportajında Masashi Kishimoto Boruto‘yu Naruto‘dan daha güzel bir seri yapmak istediğini söylemişti. Bende heyecanla bekliyorum. Bu çevireceğim teori de Ero Sennin‘le alakalı gerçekleşmesini istediğim bir teori 🙂 Anime karakterlerinin ölmesi kadar bir anime izleyicisine acı çektiren bir olay daha var mıdır acaba ? Ben Jiraiya Sensei‘nin ölümünde ağlamıştım itiraf ediyorum 😀 Eee malum ismimiz Tsunade 😀 Dolayısıyla bu teori beni çok mutlu etti. Bir umuttur yaşamak diyorum ve teoriye geçiyorum.

Boruto Jiraiya Teorisi

Merhaba gençler,

Size çılgınca gelebilir ama ben Jiraiya‘nın hala hayatta olduğunu düşünüyorum. Bunu size kanıtlayacağım çok fazla kanıtım var. İlk önce en büyük kanıtımla başlamak istiyorum. Biz hiç bir zaman Jiraiya‘nın ölüm anını görmedik. Yaralandığı ve suyun dibine doğru battığı gösterildi. Bu ölümüne kanıt değil çünkü Mount Myoboku‘nun kurbağalarının ölmediğini gördük. Daha önce Kurbağa ağzından köye sızdı. Aynı kurbağanın kendisine yardım etmesi ve onu yutması ihtimali yüksek. Böylece Jiraiya’nın kaçabildiğini düşünüyorum.

 

Kabuto, DNA‘sının örneğini bulamadığını söyledi. Bu şimdiye kadar duyduğum en belirgin yalan. Madara‘nın DNA‘sını on yıldan daha uzun süredir ölü olarak restore edebilir, ancak birkaç ay önce ölen Jiraiya‘yı kurtaramaz. Ve ciddi olalım, Kabuto‘nun Jiraiya‘nın ölümünden hemen sonra bulamadığı ihtimali nedir? Mesele şu ki Jiraiya muhtemelen o zamandan kaçmıştı. Yani, Masashi, Jiraiya‘nın kaçış planını veya başka herhangi bir plan B.’yi içermediğini düşünecek olursak, Naruto taraftarlarını gerçekten hafife aldı. Bir seçenek daha var ve bence oldukça doğru. Kabuto Jiraiya‘yı buldu ancak Orochimaru‘nun ilk dört Hokageyi kontrol edemediği gibi Edo Tensei Jutsu ile onu kontrol edecek kadar güçlü olmadığından korktu. Ancak, Kabuto‘nun kendine özgü bir düşünce tarzı var.

Şimdi, tüm bunlarla birlikte, bu teorideki ana spekülasyona başlayalım. Jiraiya Boruto‘da görünür mü? Hâlâ hayatta ise, muhtemelen Shobi Dağı‘ndadır ve çeşitli güçlenme teknikleri uyguluyordur. Peki nihayetinde neden dönsün ki? Cevap basit. Orochimaru tekrar kötü adam olacak. Hokage pozisyonunu reddetti çünkü Orochimaru‘yu bir arkadaş olarak kurtaramadığı için hak etmediğini düşünüyordu. Deneyleri sebebiyle Orochimaru‘yu seri boyunca izledik. Son teorim de, Kawaki‘nin bile yapay insan deneylerinin bir  ürünü olabileceğini söyledim. Shin Uchiha‘nın ve onun klonlarının Orochimaru‘nun çalışmasının yanı sıra sözde oğlu Mitsuki olduğunu gördük.

Hepimiz Orochimaru‘nun kötü olmadığını biliyoruz. O sadece delirmiş. Deneyleri Konoha yaşlıları ve insan zihni tarafından onaylanmadığı için uzun süredir kötü adam oluyor. Bana göre aşırıya kaçtı ve hepsi bu kadar. Savaş bittikten sonra deneyleriyle devam etti. Elbette, yeni projeleri hakkında pek fazla şey bilmiyoruz. Naruto‘nun ve Sasuke‘nin DNA’sını karıştırması ve Kawaki‘yi bu şekilde yaptığı mümkün dedim. Naruto ve Sasuke, Hagoromo oğulları Indra ve Ashura‘nın ikisinin reenkarnasyonları olduğundan, DNA’sını karıştırara Sage of Six Paths‘ın gücünü elde edersiniz. Bu teoriyi imkansız kılan tek şey, Kawaki‘nin Boruto’nun planında Sharingan‘ın da Rinnegan‘ın da olmadığı gerçeğidir. Elbette bu, SoSP‘nin gücüne sahip olmadığı anlamına gelmez.

Orochimaru bir zamanlar Jiraiya‘nın en iyi arkadaşı olduğu için, Jiraiya muhtemelen Orochimaru‘nun yaptıklarından kendisinin sorumlu olduğunu düşünüyordu. Bütün bunlar doğruysa, Orochimaru‘nun tabii ki kötü niyetli olacağı ihtimali yüksektir. Burası Jiraiya‘nın geldiği an olacak. Bu gerçekleşecek olursa, Kawaki ile mücadelede başkana yardım etmek isteyen ilk kişinin Jiraiya olduğuna kesinlikle eminim. Bu durumda, güzel Pervy Sage‘i tekrar göreceğiz. Her iki durumda da, sanırım ve Masashi‘nin Jiraiya‘yı delikteki ası olarak kurtardığını ümit ediyorum. Görünümü Boruto‘da belki de en heyecanlı an olacak. Masashi Boruto‘nun Naruto ve Shipudden serisinden daha iyi olacağını söyledi. Bunun gerçekleşmesi için yapacağı en iyi şut, Jiraiya‘nın epik dönüşü veya başka herkes tarafından sevilen Naruto ve Naruto Shippuden karakterinin dönüşü olacaktır.

Teoristimiz bunları söylüyor. Siz ne düşünüyorsunuz ?

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

10 thoughts on “Jiraiya Yaşıyor mu ? Boruto Teori !!

 1. Efe Yaşar dedi ki:

  bence jiraiya öldü ama boruto da edo tensei olarak bi savaş sırasında geri dönecek

 2. Eren Ay dedi ki:

  gayet net sacmalamissin herhangi bir sekilde kurtulsa o sudan konohanin tehlikede oldugunu bilcek ama hicbisi yapmicak demi bilincsiz kalsa ne kadar kalacak zaten net sacmalik

 3. Serkan Taskıran dedi ki:

  Jiraya oldu arkadas olüsünü bulamadım demiyo hic bir insanın dayanamayacagı bi basıncta denizin dibinde diyo nerde oldugunu biliyo ama ulasamıyo olay bu donmesini bende isterim ama öldü

 4. Mert dedi ki:

  Bence jiraiya öldü . Hem öldüğünde jiraiyanın ruhu narutonun omzuna dokunmuştu. Ve Jiraiyanın savaş sırasında yeterli chakrası yoktu. Bence ölmüştür .

 5. ayxan dedi ki:

  hatırladığım kadarı ile “Basınç” yüzünden cesede ulaşamadım demişti kabuto tabi o teori de bi hayli mümkün

 6. ahmet taha arslan dedi ki:

  adam ölmemiş olsa bile koskoca orochimarunun bile geldiği dünya savaşına neden gelmedi sence. Hadi dövüşemiycek kadar güçsüzdü dielim (ki onca zaman geçmişti) neden herkes dişini tırnağına takarken en azından chakra vermeye yada akıl hocalığı yapmaya gelmedi. Ayrıca en önemlisi naruto vs saske savaşında narutonun eli ne destek veren o ruhlarmı dersin her ne dersen herkes ölüydü ve o güç verenler arasında jiraiya da vardı o zaman ölmemiş mi oluyo. hadi o da tamam,sonuçta naruto her konuşmasında ondan bahsediyo eskileri gösteriyolar boş yere neden ölü olmayan birini bu kadar göstersinler ? teori çürütmek gibi olmasın ama bende bi teoristim 😀

  1. Tsunade dedi ki:

   Bu kadar tepki alacağını bilseydim paylaşmazdım 😀

   1. Alkım Dağcıoğlu dedi ki:

    Olay o değil 🙂 Mangayı okuyan biri olarak şunu söyliyim kabuto o ulaşamayacağım kadar çok batmıştı tarzı bişi dio.

    1. ahmet taha arslan dedi ki:

     jiraiyada da bayaa ağırlık var ne yapsın suya girmesiyle dibe batması aynı olur

    2. Tsunade dedi ki:

     Anladım 🙂 Mangayı okumadığım için cahil kalabilirim 😀

Bir cevap yazın