Nedir efendim bu Fairy Tail?

Asdfghjk 1 - fairy tail anime i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Fairy Tail aşlarda oldukça güzel, eğlenceli, güzel aksiyonlu olan büyünün, dövüşün ve aksiyonun eksik olmadığı, sonraları aşırı banele bağlayan, bundan kurtulmak için fan service batağına düşen başarIlı bir hayal kırıklığıdır.

Başarlı hayal kırıklığı : başlarda çok güzel bir şekilde ilerleyen lakin bu güzelliği ileride sürdüremeyen animelerdir.”

Konusu:

Lucy Heartfilia genç, güzel, alımlı bir bayandır. Kendisi bir büyücüdür ve büyücü bir loncaya katılmak ister ama normal loncalar onu kesmemektedir. O bölgenin en sayko, en manyak, en güçlü loncası olan Fairy Tail’e katılmak istemektedir.

Bu amaç ile çıktığı yolculuğunda kendisini Fairy Tail‘den Salamander olarak tanıtan bir büyücü ile karşılaşır ve Lucy‘e kendisini loncaya aldırabileceğini söyler. Aslında elaman gerçek Salamander‘ın adını kullanarak genç kızları tuzağına çeken bir şerefsizdir. Lucy de zaten kıllanır ve kabul etmez. Lakin gelişen olayların neticesinde bu sahtekar ile tekrar yolları kesişir ve olay yerinde gerçek Salamander olan Natsu Dragneel ile tanışır. Lucy, Natsu‘ya isteğini söyler ve Natsu‘da yemek ısmarlaması halinde kabul eder. Lucy , Natsu‘ya istediği yemeği ısmarlar. Tabi cebindeki tüm paradan da olur ama hayalini kurduğu şeye ulaşmıştır. Bir Fairy Tail büyücüsü olmuştur.

“Natsu Dragneel”

Bu noktadan sonra hikayeye hızlıca dahil olan Gray, Erza, Natsu‘nun sadık kedisi Happy (o hep vardı), Lucy ,  Wendy ve kedisi Carla esas takım olmak üzere ekibin bazen yanlarında eşantiyondan bir iki kişi alarak görev almaları ve görevde başlarına bankodan belalar gelmesi ile şekillenen, aksiyon bazında hikayemiz başlamış olur.

Editörün Gözünden :

Şimdi efendim ben FT‘ye başladığımda çok eğlenmiştim. Çılgınlar gibi hemde. O aralar One Piece‘te günceldim. Naruto ile Sasuke’nin dayınlmaz aşkından bezmiş ve bırakmıştım. Bleach‘te kararsızdım ve uzun bir seri arıyordum. FT o zamanlar imdadıma yetişmişti. Farklı bir tattı. Yani büyüler, aksiyon komedisi ve o vakitler ecchisi yerli yerindeydi. Güzeldi. Ayrıca uzun bir seriydi. Lakin o güzel atmosfer, o güzellikler ileride banele bağlamış ve zannediyorum ki bu banellikten kurtulmak için fan service diye tabir ettiğimiz yerli yersiz ecchi yoluna girmiş. Madem düştük bu yolla hakkını verelim kafası ile de ecchide coşmuştur. Yani bir sokak aşşağısı hentai.

Fairy tail ova 4 26 - fairy tail anime i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Buyrun örnek(çok daha çılgınları var izleyenler bilir zaten). Bu arada kimse ortada bir popo var diye galeyana gelmesin. O kadar büyük bir olay değil. Şimdi siz diyeceksiniz ki o kadar büyük bir olay değil de sen neden büyütüyorsun. Efendim bir shounen animesi olması ve yayınlandıkları saat yüzünden animede kan göstermemeleri bir yana dursun her bölüm sırf ilgi çekmek için yerli yersiz ecchi ile canım seriyi mahvettiğini düşünüyorum mangakanın. Yani adam aslında hentaisini yazmak istiyormuşta yayıncı şirtket izin vermiyormuş gibi bir havası var animenin. Başarız olmasında ki bir diğer neden ise banellik. Evet anime bir yerden sonra çok banele bağlıyor. Olaylar Team Natsu görev alır-göreve gider-görev sırasında ultra süper güçlü manyaklar tarafından saldırıya uğralarlar-ekip dayak yer-ayağa kalkar lonca,arkadaşlarım diye bağırır-hayvan gibi power upp alarak düşmanı yener. Hemen hemen tüm arclar bu şekilde ilerliyor. Bir yerden sonra izleyici arcın başından olaya vakıf oluyor zaten. Tek bilinmezlik kimin saldıracağı oluyor. FT arcları bir yerden sonra +18 filme dönüyor. Ne olacağını bile bile izliyoruz. O tatta yani. Buna ek olarak FT‘nin sürekli hükümetin yapması gerekeni yaparak kötü adamları yenmesi sonucu oluşan hasar yüzünden hükümetin sürekli loncanın üstüne gelmesi ayrıca bir saçmalıktır. Ne olacağını zannediyorlar ki ortada bir savaş var ise zaiyat kaçınılmazdır.

Son Olarak;

Kızgın emoji aşağıdadır. Gönlünüzce basabilirsiniz merak etmeyin çökmez.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın