Anime, Anime Tanıtımları

Dedektif Kuhaku Görevde!!!

Heppiinizeee merhaba arkadaşşlarrrr ben kuhaushuwerw. Bugün sizlerle gülmeme çelınç yapacağız. Lan dur bir dakika ben youtuber değildim o zaman bu şekilde prim kasamam değil mi? Üzücü neyse biraz düşüneyim bir şeyler bulurum elbet. Komik olmayan bir giriş yaptıktan sonra bugünkü konumuza gelebiliriz sanırım. Evet biliyorum uzun zamandır yoktum. Vizelerim sebebi ile az biraz ara vermem gerekti. Ama sonunda bitti de yazılara geri dönebildim.

Bu  yazımda Facebooktaki anime gruplarında yapılan yanlışlardan bahsedeceğim. Birçoğunuzun bildiği gibi Facebookta anime üzerine birçok grup sayfa var. Bazıları gerçekten güzel paylaşımlar yapıyorlar. Ancak iş adminlerin değil kullanıcıları paylaşımlarına gelince işler çirkinleşiyor. Bu sebeple animeleri çok sevsem de sadece 1 veya 2 tane sayfa takip edebiliyorum. Sadece prim için yapılan bu paylaşımlar bazılarınıza zararsız gelebilir ancak hepimizin kaçırdığı bir nokta var. O da anime izlemeyenlerin de bu postları görebileceği. Görsünler ne olacak diyenler olabilir aramızda. Ne olacağını söyleyeyim. Postları okuyup altındaki tartışmaları gördüklerinde ya “Anime izleyenler çocuktur” yada “Animecelerin amk” diyecektir. Ve böylece biz anime izleyenler Türkiye’de ezilmeye küçük görülmeye devam edecektir. Ve anime kültürü oluşmayacaktır. Ben de bu noktada devreye girmeye karar verdim. Süper kahramanınız sizi kurtarmaya  geldi(:P).

İlk olarak Saitama Gokuyu döver muhabbetinden artık vazgeçelim(kaneki hepsini döver ama o ayrı 😛 ). Her anime veya manga farklı bir evren olarak düşünürsek Saitama ve Gokunun bir araya gelmesi imkanız. Durum böyle olunca kim kimi döver hiçbir şekilde bilmeyiz.Evet bu kavganın sevdiğiniz karakteri yükseltmek için olduğunu biliyorum. Ancak size bir sır veriyim. O karakterlerin böyle şeylere ihtiyaçları yok. En iyi ateş kullacısı hangisi ace mi itachi mi? En güzlü kızıl karakter? Kaneki kime teq atamaz? gibi binlece post ile karşılaşabilirsiniz. Hepiniz buna ayrı cevapları olabilir, oldukça mantıklıda olabilir ama sonuç yine aynı bilmemize imkan yok o zaman neden enerjimizi boşa harcıyoruz. Hatta küfür edip birbirimizi kırıyoruz. Siz kardeşlerime tavsiyem sevdiğiniz karakterleri belirtmekte özgürsünüz ama saçma kıyaslamalara girmeyin.

Diğer sorun ise veteran anime izleyicilerin çaylakları ezmesi. Evet çaylakların davranışları sizi çıldırtıyor ancak şunu unutmayalım yeni başlamış birini bilmediğinden eleştirmek 5. sınıf öğrencisine neden integral bilmiyorsun demek ile aynı şey. Küçük görmek yerine yerinde örnekler ile tavsiyeler verilebilirse gerçekten daha güzel olacaktır. Sitemizde hali hazırda geniz bir inceleme havuzu bulunuyor. Buralara yönlendirebilirsiniz.

Evet arkadaşlar bugünlük benden bu kadar. Çok uzun bir yazı olmadı farkındayım ama yazılarımın kısa olmasını istiyorum çünkü uzun olunca okuyasınız gelmiyor biliyorum. Bunu bir seri haline getirmek istiyorum. Yorekok’un yaptığı konsepte çok benziyor farkındayım. Ondan çaldım zaten. Umarım beğenirsiniz. Beğendiyseniz veya bir fikriniz varsa yorumlara yazarsanız sevinirim. Site ile artık daha çok uğraşacağım sizlerde arkadaşlarınıza bahsederek büyümemize yardımcı olabilirsiniz.

Not: Artık bu şekilde daha eleştirisel yazılar yazacağım. Umarım bana alınmazsınız.

About Hüseyin Özgür Şengelen

Evet anime izliyorum evet waifularım var her şey tamam ama bir sorun pişman mıyım? HAYIR... https://myanimelist.net/profile/Hoshanlee_94 izlediğim animeleri buradan görebilirsiniz.

Bir cevap yazın