Anime Önerileri

Bilinmeyen Ama Kaliteli 8 Anime Önerisi

anime bleach fairy tail life Favim.com 1695934

Bilinmeyen Ama Kaliteli 8 Anime Önerisi ,

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Beni soracak olursanız iyiyim.Bugün size aslında çok güzel ama değer görmemiş,İngilizce tabiriyle Underrated, 8 adet az bilinen anime önerisi yapacağım.Keyifli okumalar…

1- Hanada Shounen Shi

Tür : Komedi,Dram

MyAnimeList Puanı : 8

Konusu

Fakir bir aileden gelen,Japonya’nın en yaramaz çocuklarından olan Ichigo,o kadar yaramazdır ki eve her gün farklı farklı vukuatlarla gelir.Yine bir haylazlık peşindeyken bir trafik kazasında ölümle burun buruna kalmıştır.Kazadan yaralı kurtulan Ichigo’nun,kazadan sonraki hayatı artık bambaşka olacaktır.Çünkü artık ölmüş,fakat ruhları dünyada hapsolan insanları huzur içinde öteki tarafa yollayabilmek için onların verdiği görevleri yapmak zorundadır…

Benim en sevdiğim komedi animelerinden olan,gülmekten sizi yerlere yatıracak,arada bir de hüzünlendirecek,Ichigo’nun maceralarını anlatan,Hanada Shounen Shi‘yi izlemeden geçmeyin 🙂

2- Gokusen

Tür : Okul,Yaşamdan Kesitler,Komedi,Dram,Josei

MyAnimeList Puanı : 7.5

Konusu

Kumiko Yamaguchi,öğretmenlik görevine yeni başlayan bir hocadır.Serserilerle dolu bir okula tayin olmuştur.Kadın bir öğretmen olduğu için,öğrenciler onu kolay lokma olarak görür,onu korkutup okuldan kaçırmaya çalışırlar.Ama bilmedikleri bir şey vardır,Yamaguchi Japonya’nın en güçlü mafya ailelerinden olan Ooedo’nun bir ferdidir.Onunla başa çıkmak hiç kolay olmayacaktır…

GTO ( Great Teacher Onizuka ) animesindeki Onizuka’nın kadın hali nasıl olurdu diye düşündüyseniz,rahatlıkla Yamaguchi gibi olurdu diyebilirim.Çok eğlenceli ve hayatla iç içe bir anime…İzlemenizi tavsiye ederim.

3- Zipang

Tür : Tarihi,Aksiyon,Bilim Kurgu,Seinen,Dram

MyAnimeList Puanı : 7.5

Konusu

Günümüz Japonya’sında Japonya’nın en güçlü gemilerinden olan Mirai,rutin bir eğitim tatbikatı yaparken beklenmedik bir olay olur.Bir fırtına zamanda bir boşluk açar ve Mirai’yi ve içindeki mürettebatı 2.Dünya Savaşı’nın ortasına yollar.Gelecekten gelen bu gemi kendilerini Dünya’nın gelmiş geçmiş en önemli savaşının ortasında bulur.Yapacakları tek bir hareket veya verecekleri tek bir karar savaşın gidişatını değiştirecek,dolayısıyla günümüz Dünya’sını’da değiştirecektir.Kaptan ve geminin mürettebatı ne kararlar verecektir?

Nerdeyse kimsenin bilmediği ama tek kelimeyle mükemmel bir anime.Peki siz beklenmedik bir zamanda kendinizi geçmişte bulsaydınız,veya bir zaman makinesi icat edip geçmişe dönebilseydiniz,ne yapardınız?

4- Speed Grapher

Tür : Süper Güçler,Dram,Gizem

MyAnimeList Puanı : 7.4

Konusu

Ekonomi çöküşünden bu yana tam 10 yıl geçti.Artık insanlar zengin ve fakir olarak 2 ayrı gruba kutuplaştı.Ya zengin,ya fakir.Eski bir savaş fotoğrafçısı Saiga Tatsumi,Zenginler Kulübü adıyla bilinen bir tarikatın arasına sızdı,ama hiç beklemediği sırları öğrendi.Orada Kaiga adında bir tanrıça tarafından Tatsumi’ye bir güç bahşedildi,artık fotoğrafını çektiği kişi ölecekti.Peki 2sinin macerası nereye kadar devam edecekti.

Cesur Yürek filmini izlediniz değil mi ? Ana tema neydi orada,Özgürlük! İşte bu animeninde ana teması bence özgürlük.Ara ara çok güzel repliklere sahip bu animeyi kesinlikle izlemelisiniz.

5- Mutsu Enmei Ryuu Gaiden

Tür : Dövüş Sanatları,Aksiyon,Dram

MyAnimeList Puanı : 7.6

Konusu

Mutsu Enmei,kılıçsız ve silahsız bir dövüş sanatıdır.Mutsu Enmei stilinin bir kullanıcısı,sadece çıplak elleriyle,inanılmaz tekniği ve hızıyla herhangi silahlı bir dövüşçüyü alt edebilir.Mutsu Klanından 3 kuşağın,zamanının en güçlü samuraylarıyla karşılaşmasını ve savaşlarını anlatıyor.

Martial Arts ( dövüş sanatları ) türünü seviyorsanız yüzde yüz izlemeniz gereken bir anime.

6- Nobunaga Concerto

Tür : Tarihi,Shounen

MyAnimeList Puanı : 7.6

Konusu

Japonya’nın Sengoku Dönemine,zamanda yolculuk yaparak giden bir lise öğrencisinin maceraları anlatılıyor.Kendini bir anda Japonya’nın en ünlü komutanlarından biri olan Nobunaga Oda’nın yerinde bulan Saburou acaba nelerle karşılaşacakk?

Nobunaga Oda’yı duymuşsunuzdur.Japonya’daki feodal yapıyı bitiren,çok ünlü bir savaşçı.Düşünün sıradan bir liseli öğrencisisiniz, ve kendinizi bir anda Fatih Sultan Mehmet’in tahtında otururken buluyorsunuz.Eğlenceli olmaz mıydı ?

7- Tanjou Tenge

Tür : Dövüş sanatları,Okul,Aksiyon,Ecchi

MyAnimeList Puanı : 7

Konusu

Souchiro ve Bob kendilerine çok güvenen,ve çok iyi dövüşen iki gençtir.Tenhe Akademisi’ne nakil olurlar ve burda güçlerini göstermek için kabadayılık yaparak okuldaki herkesi pataklarlar.Derken Jyuukenbu grubu üyeleri tarafından dayak yerler.Bu olaydan sonra Jyuukenbu grubunun düşmanı İnfaz Grubu tarafından da yine bir güzel pataklanırlar.İntikamlarını almak için Jyuukenbu grubuna katılmaya karar verirler.

Valla animede 2 tane düşman grup var,birbiriyle dövüşüyolar falan güzel bi okul-dövüş sanatları animesi.

8- Dear Boys

Tür : Shounen,Spor,Dram

MyAnimeList Puanı : 6.9

Konusu

Kazuhiko Aikawa,eski lisedeki basketbol takımının kaptanıydı.Yeni bir liseye nakil oldu ama burada basketbol takımının olmadığını öğrendi.Çünkü dağılmıştı. Kazuhiko’nun ısrarcılığı,basketbol yeteneği ve tutkusuyla,burada dağılan takım üyeleriyle birlikte bir takım kuruldu ve macera onlar için yeni başlamıştı.

Dear Boysu,Slam Dunk,Kuroku no Basuke seviyorsanız izleyin seversiniz.

Az bilinen 8 anime önerisi listem bu şekildeydi,umarım içinden bilmedikleriniz çıkar ve size yeni animeler katmış olurum 😅Daha fazla tanıtım için Buraya tıklayınız.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın