Barakamon Tarzı Animeler yazısı ile herkese bir kere daha merhabalar,

Bu kadar yoğun olan sadece benmişim gibi hissediyorum bazen. Herkes eğleniyor ve sadece ben çalışıyorum. Üzücü hayatımı anlatmaktan vazgeçip, Barakamon Tarzı Animeler listesi ile size hafta sonu güzel vakit geçirtebilecek olan yazıma doğru ilerleyeyim yavaştan 😀

1.Usagi Drop

5 1 - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

Daikichi Kawachi, iyi bir işi olan ancak hayatında hiçbir amacı olmayan 30 yaşında bir bekar. Büyükbabasının cenazesi için ailesinin evine döndüğünde, yaşlı adamın gayri meşru bir kızı olduğunu öğrenir. Diğer akrabaları böyle bir çocuğu yanına almak istemeyince Daikichi bir adım atar ve onu evine götürür. O günden itibaren, bir ebeveyn olarak zorlu yeni hayatı başlar.

2. Hinamatsuri

9 - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

Bir gece, bir nesne, zaman ve mekanın içinden, saygın yakuza üyesi Nitta’nın oturma odasına düşer. Görünüşe göre nesne zannettiği bu garip kızın psişik güçleri vardır. Ancak Nitta onu hem içeri almak hem de bu güçlerden yararlanmak konusunda oldukça isteksizdir. Onu bir araç olarak kullanmama kararına saygı duyan bu kız, Hina, birlikte yaşamlarına başlarken ona yardım etmeye karar verir.

3.Sweetness and Lightning

4 1 - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

Karısının ölümünden sonra, lise matematik öğretmeni Kouhei Inuzuka, küçük kızı Tsumugi’ye baş başa kalır. Elinden gelenin en iyisini yapmasına rağmen yoğun programı ve zayıf mutfak becerileri onları marketlerde ayrı ayrı yemek yemeye sınırlar. Ancak bir gün kızı, parkta öğrencilerinden biri olan ve yemek yemeyi derinden seven Kotori ile konuştuktan sonra birlikte yemek yemeye ilgi duyduğunu ifade eder. Öğrencinin annesine ait restorana koşar, ama o orada değildir. Kotori onlar için yemek pişirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken yetenekleri yetersizdir. Bununla birlikte, Inuzuka-sensei, Tsumugi ve Kotori birlikte yemek pişirme becerilerini geliştirmeyi öğrenirler.

4.My Roommate is a Cat

2 1 - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

Subaru bir roman yazarıdır ve insanlarla arası pek iyi değildir. Ebeveyninin ölümünden beri yalnızdır ama bir gün mezarlarında dua ederken bir kedi gelir ve adağını yer. Onu eve götürmeye karar verir. Şimdi kendisine bakmakta zorlanan bu adam sokak kedisi sorumluluğuyla yüzleşir.

5.The Flying Witch

7 - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

15 yaşındaki Makoto Kowata bir cadıdır.  Zanaatını daha fazla eğitmek için kuzenleriyle birlikte yaşamak üzere Japonya’nın kırsal Aomori kentine taşınır. Doğası gereği zengin olan bu bölge, doğayla bütünleşmek ve zanaatını geliştirmek için mükemmel bir yerdir.

6.Dagashi Kashi

6 1 - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

Kokonotsu Shikada’nın manga sanatçısı olma hayalleri vardır. Ancak ailesi onun prestijli şekerleme dükkanlarını devralmasını ister. Bir gün bir kız gelene kadar reddeder ve babasının ailesinin şirketi için çalışmasını ister. Kabul eder,  ancak Kokonotsu’yu dükkanı devralmaya ikna edebilirse.

7. Gugure! Kokkuri-san

8 - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

Tek başına yaşayan ve yiyebildiği bütün hazır eriştelerini yiyen Kohina adlı küçük kız, isteyeceği tüm özgürlükle gerçekten tek başına. Bir gün Kokkuri-san olarak bilinen bir hayaleti çağıracak bir ritüel gerçekleştirir.  Kokkuri-san şimdi ona musallat olmak için ölümlüler diyarındadır. Ancak, sözde “unutulmaz” olan şey, tekinsiz hayalet için bir “bebek bakıcılığı işi” olur.

8.Non Non Biyori

1 1 - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

İlkokul öğrencisi “Hotaru Ichijou” ve ailesi, uzak bir kırsal köye taşınarak yaşam tarzı ve atmosferde ani bir değişiklik yapar. Hotaru, sınıfının ilkokul seviyesinden ortaokul seviyesine kadar değişen okul seviyelerine sahip sadece dört (4) öğrenciden oluştuğu bir okula transfer olur. Adaptasyonun yavaş yavaş içine girmesiyle Hotaru, sakin manzarada yeni arkadaşları (sınıf arkadaşları) ile her gün yeni maceralara atılır  ve aynı zamanda yeni unutulmaz deneyimler ve birçok duygusal bağ kurar.

9. Silver Spoon

3 1 - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

Yūgo Hachiken, Ōezo Tarım Lisesine kaydolarak şehirdeki stresli okul ve ev ortamından kaçmaya karar verir. Sonunda bir tarım kariyerine başlayacak olan meslektaşlarının aksine, orada okumaya karar verir çünkü akademik olarak daha az rekabetçi olacağına inanır. Yeni çevresine aşina olmadığından, içinde yaşamayı hiç düşünmediği tarım dünyasına uyum sağlamak için elinden geleni yapar.

10. Natsume Yuujinchou

20 Natsume Yuujinchou - Barakamon Tarzı Animeler, - Figurex Anime Önerileri

Natsume Takashi, gençliğinden beri youkai’yi (iblisleri) görme ve onlarla iletişim kurma yeteneğine sahiptir. Gizemli yeteneğini tam olarak anlamamasına rağmen hepsini kendine saklar. Hayatının ilerleyen dönemlerinde, kendisi gibi aynı yeteneğe sahip olduğunu bilmediği büyükannesine ait bir kitap olan “Arkadaşlar Kitabı” nı keşfeder. Elindeki kitapla, youkai’yi manipüle etme yeteneğini öğrenir ve böylece doğaüstü macerasına ruhları özgürleştirme ve ikilemlerinde onlara yardım etmeye başlar.

Barakamon Tarzı Animeler listemiz şimdilik buraya kadar. Daha fazla anime önerisi için BURAYA ve animeler hakkında daha detaylı bilgi almak için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Bir cevap yazın