Anime Önerileri

Aksiyon Anime Önerileri !!

Herkese merhabalar,

Bugün yayınlayacağım listemi görünce hemen inanamıyorum bu neden yok. Şu nasıl olmaz. Bunu koymadığınıza inanamıyorum gibi cümleler kurmadan önce lütfen daha önce yayınladığım Shounen Anime Önerileri  ve Romantik Aksiyon Anime Önerileri listelerime göz atın. Burada Shounen başlığı altında yayınlasam da hepsi aksiyon türünde animeler ve tekrar tekrar aynı animeleri yazmak istemiyorum. Yani insanlar Figürex’e girdiğinde 10 tane falan değilde izleyecek 50 anime bulmalı 🙂 Bende olabildiğince araştırıp olabildiğince çok anime bulmaya çalışıyorum 🙂 Neyse lafı gene uzattım 😀 Ne olacak bu benim uzun yazılarım . Yakında bıkacaksınız benden 😀 Lafı uzatmıyorum ve listeme geçiyorum. 

One Punch Man 

Ana karakterimiz Saitama, boş gezenin boş kalfasıdır. Bir türlü iş tutturamaz. Tutturduğunda ise barınamaz. Zaten bunu kimse de işe de almaz. Günün birinde aynı şekilde gezinirken bir canavarın bir çocuğu öldürmek üzere olduğunu görür ve buna kayıtsız kalamayarak canavar ile kapışıp canavarı öldürür. Bu noktadan sonra çocuklukta sürekli olmak istediği kahramanlık işine atılır. Bu uğurda çok çalışır. Her gün 100 mekik, 100 şınav, 100 çök-kalk, 10 km koşu, yazları ne kadar sıcak olursa olsun klima çalıştırmamak gibi türlü türlü eğitimlerin ardından, herkesi tekleyen en güçlü kahraman olur. Tabi bu uğurda kel de kalmıştır. Daha sonra bir gün yine kahramanlık yaparken Syborg Genos ile tanışır ve bundan sonra bu ikilinin maceraları başlar. 

Phantom: Requiem for the Phantom

Liseli bir Japon genç Amerika‘ya tatile gider ve görmemesi gereken bir olaya şahit olur. Amerikan‘ın önde gelen karanlık örgütlerinden birisi olan Inferno‘nun ünlü tetikçisi Phanthom‘u bir cinayet işlerken görür. Arkada şahit bırakmamak için gencin peşine düşen Phanthom‘dan bir kaç gün kaçmayı başaran genç örgütün liderini etkiler ve onu da örgüte katmak ister. Daha sonra hafızası silinen genç örgütün eğitimlerinden geçer ve Zwein adını alır. Daha önce 2 yılda tamamlanan eğitimleri 3 ayda tamamlar ve üstün yetenekli bir suikastçiye dönüşür.Ona sadece öldürerek hayatına devam edebileceği öğretilir. O artık Inferno‘nun en etkili silahı haline gelmiştir.

Psycho-Pass

Teknoloji dünyasının gelişmesiyle birlikte sadece yaşam standartları değil suç seviyeleri de bir o kadar hızla gelişmektedir. İnsanlık Psycho Pass adlı bir cihaz geliştirmiştir. Bu cihaz insanlardaki suç potansiyelini ölçer , insanları yargılar ve Dominators adlı silahlara bildirir. Dominators ise cihazın belirlediği suçluları infaz eder. Akane Tsunemori özel bir güvenlik okulundan dereceyle mezun olmuş oldukça yetenekli birisidir. Unit 1 adı verilen Dominators’leri kontrol eden ekibin başına getirilir. Fakat aslında insanlar silahları değil , silahlar insanları kontrol ediyordur. İnsanoğlunun kendi eliyle yarattığı teknoloji yine onun en büyük düşmanı olacaktır.

Stranger: Mukou Hadan (Sword of the Stranger)

Japonya Sengoku Dönemi‘nde Kotarou adında genç bir yetim ve onun köpeği Tobimaru köylerden bir şeyler çalarak hayatlarını devam ettiriyordur. Bununla birlikte, Kotarou, Çin Ming Hanedanı tarafından gizemli sebeplerden dolayı gönderilen katiller tarafından takip edildiği için sürekli kaçmak zorundadır.  Bir gün katiller tarafından yakalanan Kotauru, Nanashi tarafından kurtarılır. Daha fazla olaya karışmak istemeyen Nanashi gitmeye hazırlanırken Kotarou ona koruması olması için teklifte bulunur ve bunun karşılığında bir mücevher teklif eder. Ming Hanedanlığı‘nın Kotarou‘yu yakalamak ve belirli bir kehaneti yerine getirmek için tehlikeli bir kılıç ustasını gönderirken üçü tehlikeli bir yolculuğa çıkmaktadır.

 

Black Lagoon

Black Lagoon uluslararası kaçakçılık şirketidir. İllegal olayların geçtiği şehir iseRoanapur‘dur. Şehrin özelliği ise mafyaların, Kartellerin ve Baronların bu şehirde yaşıyor olmasıdır. Asayiş kötü olduğu için de illegal yapılanma ve suç oranı yüksek bir şehirdir. Bu yüzden büyük çetelerin ilgi odağı haline gelmiştir. Maceramız Okajima Rokuro ‘nun çalıştığı şirket için beraberinde çok gizli bir diskle yolculuk yaptığı Güneydoğu Asya gezisi sırasında,  Black Lagoon adlı korsanlar tarafından saldırıya uğrayarak kaçırılmasıyla başlar. Şirket tarafından muhakkak kurtarılacağını düşünürken , aslında hayatının şirket için önemli olmadığını ve sadece diski geri almak istediklerini ve bu sebeple de paralı askerler yollandığını öğrenir. Kendine yapılan suikast den kurtulan Okajima Rokuro, Black Lagoon‘da hayata sıfırdan başlar ve ismini değiştirir.

 

Berserk

Dünya tarihinin en kanlı dönemlerinden birisi yaşanmaktadır. Savaşlar, katliamlar, açlık dünyanın her yerinde büyük bir sefalet hüküm sürmektedir. Yapılan katliamlar sırasında, ağaçta asılı duran ölü bir kadından bir bebek dünyaya gelir. Mucizevi bir şekilde dünyaya gelen bebeği oradan geçen paralı asker grubu fark eder. Bu paralı asker grubunun lideri olan Gambino‘nun sevdiği kadın, bebeği evlat edinmek ister veGambino‘da onu kıramaz. Kurtardıkları bebeğe Gutts ismini verirler. Fakat kısa süre sonra Gambino‘nun sevdiği kadın ölür. Kurtardıkları bebeğe bakmaya devam edenGambino, Gutts‘ı oldukça zor şartlarda yetiştirir. Küçüklüğünden beri savaş alanlarında büyümek zorunda kalan Gutts, her türlü ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Hatta çocuk yaşta boyundan büyük kılıç taşımak zorundadır. İyi bir savaş tecrübesiyle büyüyen Gutts, ailesi olarak gördüğü Gambino‘nuyu etkilemek için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün yine bir savaşta paralı askerlik görevini yerine getirirken , Gambino bacağını kaybeder. Etrafında ki insanlar başına gelen bu felaketlerin hepsinin Gutts‘ın uğursuzluğu yüzünden olduğunu iddia ederler. Yaşadıklarını daha fazla kaldıramayan Gambino , Gutss‘ı öldürmek için çadırına gider. Ailesi olarak gördüğü kişinin kendisini öldürmeye çalıştığını görünce büyük bir şok geçiren Gutts , kendini savunmaya çalışırken Gambino‘yu öldürür ve oradan kaçmaya başlar. Artık hayatta kimsesi kalmamıştır. Onun için sadece kılıcı vardır. Sadece kılıcını savurduğunda kendisini iyi hisseder. Geçimi paralı askerlik yaparak sağlamaya çalışır. Yine bir gün paralı askerlik yaparken çok güçlü bir adamı devirir. Bu da orada bulunan Şahinler Takımı Lideri Grifith‘in dikkatini çeker. Gutts‘ınŞahinler Takımı‘na katılmasını isteyen Grifith , onunla dövüşmek ister. Kazanan karşı tarafın her istediğini yerine getirmek zorundadır. Dövüşü Grifith kazanır. Bu dakikadan sonra Gutts‘ın hayatı tamamen değişecektir.

Guilty Crown

2039. “Apocalypse Virus” un patlak vermesinden on yıl sonra, “Kayıp Noel” olarak kabul edilen bir olay, bir zamanlar gururlu ulus düzeni yeniden düzenlemeye adanmış bağımsız bir askeri güç olan GHQ’nun egemenliği altına girdi. Ünlü Gai Tsutsugami liderliğindeki bir gerilla grubu olan Cenaze Salonu, özgürlük savaşçıları olarak hareket ediyor ve GHQ’nun acımasız despotizmine karşı tek direniş sunuyor.

Cenaze Salonu’nun önemli bir üyesi olan Inori Yuzuriha, çok önemli bir operasyon sırasında zayıf ve dayanılmaz Shuu Ouma’ya giriyor, bu da “Kralların Gücü” nü elde etmesine neden oluyor – bu da bir kişinin kişiliğinin tezahürlerini ortaya çıkarmasına izin veren bir yetenek. veya “boşluklar”. Artık GHQ’yla mücadelede isteksiz bir katılımcı olan Shuu, Japonya’yı bir kez olsun geri almaya yardım etmek için yeni gücünü kontrol etmeyi öğrenmelidir.

 

Deadman Wonderland

Japonya‘da 10 yıl önce büyük bir deprem meydana gelir. Tokyo inanılmaz derecede hasar görmüştür. Destek sağlamak adına özel bir hapishane açılır. İsmi Deadman Wonderland olan bu hapishanede mahkumlar ziyarete gelen misafirleri eğlendirmek zorundadır. Ganta, Deadman Wonderland‘ı sınıf arkadaşlarıyla birlikte ziyaret edecek bir orta okul öğrencisidir. Gezi için heyecanlı olan Ganta , sınıfta otururken pencerede kırmızılara bürünmüş bir adam görür. Bu kırmızılı adam bütün sınıf arkadaşlarını öldürür ve Ganta‘nın içine bir kristal yerleştirerek ortadan kaybolur. Bir kaç gün sonra gözünü açtığında hastanede olduğunu fark eden Ganta, suçun üzerine yıkılmasıyla şok geçirir. Ne dese de karşıdakileri inandıramayan Ganta‘da Deadman Wonderland’a gönderilen suçlulardan birisi olur.  Dışarıdan eğlence merkezi gibi görünen bu yerde aslında vahşet yaşanmaktadır. İşin kötüsü kırmızılı adam da buradadır.

 

Claymore 

“Youma” olarak bilinen insan bedenine susamış bir utanç verici şeytan, Raki’nin köyüne geldiğinde, gümüş gözleri olan yalnız bir kadın, sırtında sadece bir kılıçla şehre yürür. O, bu canavarları yok etmenin açık bir amacı olan yarı insan ve yarı-youma olarak üretilen bir “Claymore” dur. Raki’nin ailesi öldükten sonra, Claymore hayatını kurtarır, ancak daha sonra evinden kovulur. Başka hiçbir yerde olmayan Raki, Clare olarak bilinen Claymore’u bulur ve yolculuğunda onu takip etmeye karar verir.

Parka kasabadan şehre seyahat ederken, yol boyunca youma yenilmekte, Clare’in organizasyonu ve diğer savaşçıları daha fazla ışık almaktadır. Her kasaba temizlendi ve her şeytan yok edildi, Clare, Claymore olmayı seçtiğinden beri Clare’in intikam peşinde koştuğu youma daha da yaklaştı.

Baccano!!

1711 yılında simyacılar denize açıldıkları gemi ile iblisi çağırırlar ve ondan ölümsüzlüğün iksirini alırlar. Böylelikle gemide bulunan ve iksiri içen herkes ölümsüz olur.200 yıl sonra tekrar bir araya gelen ölümsüzlerden kimisi mafya üyesi, kimisi mafyaya karşı gelen bir çete, kimisi kaçak, kimisi hırsız ve hatta kimisi tesadüfen ölümsüz olmuştur. Bu insanların bazıları 1930 yılında bazıları 31 yılında ve bazıları da 32 yılında karşılaşır ve garip olaylar zinciri başlamış olur. Üstelik her yılın birbirleri ile ilişkisi bulunmaktadır.

Cowboy Bebop

2021’de uzay yolcuğunun mümkün olması ve daha sonra atlama ağında ki problem yüzünden olan patlamada ayda delik oluşur ve parçaları dünyaya düşer ve bunun sonunda birçok insan hayatını kaybeder. Hayatta kalan insanlardan bazıları yer altında yaşamaya başlar. Bazı insanlarda Mars, Venüs, Jüpiter ve astroidlere yerleşir. Yıl 2071’dir ve asıl hikayemiz başlar. Spike Spiegel ve ortağı Jet Black uzay haydutluğu yapmaktadır. Geçimlerinin sağlamak için iş ne kadar zor ve tehlikeli olsa da Bebop isimli uzay araçları ile her zaman suçluların peşinden oradan oraya seyahat ederler.

Noir

Noir – monikerin arkasındaki tarihi bilenlerin kalplerinde korku yaratan bir isim. Uzun zaman önce, çok başarılı ve korkulan bir suikastçının kod adıydı ve şimdi, hayatları hakkında sahip oldukları soruların cevaplarını almak isteyen iki kadın tarafından kullanılıyor.

Bu serinin ana karakteri, Fransa merkezli Mireille Bouquet adlı çok yetenekli bir suikastçı. Bir gün Kirika adında bir kızdan gizemli bir e-posta alır. Mesajı takip eden Mireille bu kızla tanışır ve sadece kızın gerçekte kim olduğu hakkında bir fikri olmadığını fark etmez, aynı zamanda insanı öldürmede neden bu kadar becerikli olduğunu ve neden onun ne zaman pişmanlık duyduğunu hiç düşünmez. yapar. Yaşamlarının bir şekilde bağlantılı olduğunu fark eden Mireille ve Kirika, birlikte çalıştıkları tarihlere verdikleri yanıtları ararken, Les Soldats olarak bilinen bir örgütün yolunu tutmadan dünyayı dolaşmaya başlıyorlar. İkisi aradıkları cevapları bulacak mı? Ve bu gerçek onları serbest bırakacak mı yoksa onları mahvedecek mi?

Btooom!!

Ryouta Sakamoto işsiz ve annesi ile yaşıyor, tek gerçek başarı, popüler çevrimiçi video oyunu “Btooom!” Un Japonya’nın en iyi oyuncusu olması. Bununla birlikte, barışçıl yaşamı, hiçbir şeyin ortasında bir adada mahsur kaldığı zaman, sol elinde gömülü küçük, yeşil bir kristalle ve oraya nasıl geldiğine dair bir anıya sahip olmadığında değişmek üzere. Şokuna göre, birisi gerçek hayatta çok düşkün olan oyunu, hayatın ya da ölümün ölümüyle yeniden yaratmaya karar verdi.

“BIM” olarak bilinen benzersiz bombalarla dolu bir çantayla donanmış oyuncular, eve dönmeleri için, zaferlerinin kanıtı olarak kullanılan yeşil kristallerini elde etmek için yedi katılımcıyı öldürmekle görevlendiriliyor. Başlangıçta şiddetin her türünü kınamakta, Ryouta, diğer oyuncuların çoğunun göründüğü kadar konuksever olmadığını fark ettiğinde savaşmaya zorlanmaktadır. Himiko ile arkadaş, bir Btooom! Oyun içi karısı olduğu ortaya çıkan oyuncu, adanın içinden çıkmaya çalışıyor, yavaş yavaş bu yarışma yarışmasının ardındaki gerçeğe daha yakın ve yaklaşıyor.

Gangsta 

Ergastalum şehrinde “Handymen” olarak bilinen Nicholas Brown ve Worick Arcangelo, kimsenin işleyemeyeceği işleri üstlenen işe alınacak paralı askerler. Güçlü mafya sendikaları ve polis tarafından sözleşmeli olarak kullanılan Handymen, her şey için hazır ve istekli olmalı. Yerel bir pezeveni öldürme emrini tamamladıktan sonra, Handymen, eleme için belirlenen bir fahişe olan Alex Benedetto’yu, evine geldiği bir şehrin yeraltı cehennem deliğinden çıkmasını isteyen güçlerden korumak için saflarına katıyor. Ancak, bu suçlu cenneti, hassas güç dengesini bozmak için tehdit eden derin bir değişim sürecinden geçiyor.

Ergastalum, bir zamanlar özel bir uyuşturucunun sonucu olarak doğmuş olan, ancak şiddetli bir yeraltı örgütü tarafından avlanan “Twilights” ın süper-insan varlığı için güvenli bir sığınaktı. Bu yeni tehdit, şehrin durduğu her şeye meydan okumak için yükseliyor ve Handymen bu savaştan kaçınamayacak.

Darker Than Black 

Cennet Kapısı’nın Güney Amerika’da ortaya çıkmasından 10 yıl geçti ve Cehennem Kapısı Japonya’da ortaya çıktı ve bir zamanlar tanıdık gece gökyüzünü baskıcı bir gökyüzü ile kapladı. Amaçları bilinmemektedir, bu Gates, fizik yasalarının göz ardı edildiği mekânlardır. Gates’in ortaya çıkışıyla, insanlıklarına göre doğaüstü yetenekleri olan Müteahhitler ortaya çıktı.

Cehennem Kapısı’nı çevreleyen Japon kentinde, Bölüm 4 Şefi Misaki Kirihara, Hei’ye kod adı verilen ünlü bir Yüklenici ile anlaşmazlığa düşmüştür. Yeraltı dünyasında “Kara Reaper” olarak adlandırılan Hei, onun iş arkadaşları gibi gizemli ve acımasız Sendikanın misyonlarını üstlenirken, yavaş yavaş Müteahhitler’in varlığını tehdit eden kötü bir arsayı kaplayan karanlık katmanları soymaktadır.

Tensai’nin aklından gelen Okamura, siyasal pozisyonların ve adaletin hiçbir şekilde etkilenmediği bir savaşın ince bir ifadesi olan bir bilimkurgu geriliminden geliyor – sadece gölgelerde yürütülen bir savaş.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Related Posts

5 thoughts on “Aksiyon Anime Önerileri !!

 1. Murat Soylu dedi ki:

  Listede izlemediğim animeler var, bu da ilgimi çekmesini sağladı. Hadi bakalım.

 2. Eren Akgündüz dedi ki:

  gansta devam etse ne iyi olur

  1. yunus emre dedi ki:

   gel bi sarılalım kardeş :/ öyle güzel animeler zor çıkıyor bildiğin başka altenatif var mı gangsta gibi

   1. Tugrul Sahin dedi ki:

    Jormungand ve Black lagoon da izleyebilirsin karşim , Ama gangsta yerini tutan bir anime daha gelmez herhalde ^^ çok sağlamdı ..

 3. HeyHey dedi ki:

  Çok güzel bir liste olmuş. guilty crown pek uymuyor bu listeye gerçi ama yine aradığım bir liste bu. Ellerine sağlık 😀

Bir cevap yazın