Herkese merhaba yine bir manga tanıtımıyla karşınızdayım. Bugün tanıtacağım manga aslında tam olarak manga kategorisine girmiyor. Japon ve Tayland ortak yapımı olan mangamız bazı yerlerde manhua kategorisine alınıyor. Konusu itibariyle Sword Art Online animesine benzese de bu manga da çok yenilikçi şeyler var. Neyse gelelim mangamızın adına. Mangamızın adı ½ PRİNCE (Half Prince). Kendisi tam bir prens olmasa da gayet yakışıklı bir prens umarım tanıtımımızı beğenerek okursunuz.

TÜRÜ Aksiyon, Macera, Oyun, Romantizm, Shoujo , Shounen

MANGAKA Yazar : Yu wo

Çizer : Choi Hong Chong

BÖLÜM SAYISI 74 (Devam Ediyor.)

Mangakalarımız boş vakit buldukça sene de bir ya da iki sayı çıkartıyor.

Half prince

KONUSU Milattan sonra 2100 yılında Fang lan ve ikiz kardeşi 19 yaşında üniversite öğrencileridir. Yaz tatilindeyken Fang lan’ın ikiz kardeşi elinde yeni bir oyunla çıkagelir. Fang lan nasıl bir oyun olduğunu sorduğunda %100 gerçeklik içeren mükemmel bir oyun olduğunu ve zor bir oyun olduğunu söyleyen ikiz kardeşi bir de Fang lan’a laf sokar “Zor bir oyun ama sen kız olduğun için zorlanmazsın. Büyücü olursun erkekler senin kız olduğunu görüp yardım eder.

Her oyunda olduğu gibi.” Fang lan bu lafların altında kalmaz Second Life (İkinci Hayat) isimli oyunu kardeşinin elinden kapar ve ona “ Madem öyle bu oyunda erkek karakter yaratacağım. Ondan sonra hangimiz daha iyi bir oyuncu görürüz.”der. Oyuna giriş yapan Fang lan oyuna giren ilk kişidir. Normalde oyun kurallarında bir oyuncu giriş yaptığında cinsiyeti neyse oyun içinde ki karakterinin cinsiyeti de o olacaktır.

Ama dediğimiz gibi Fang lan oyuna giren ilk kişi olduğu için ona bir istisna tanınır ve erkek karakter oluşturmasına izin verilir. Bu arada bir not düşmek istiyorum oyuna girerken böyle Sword Art Online da ki gibi nerve gear tarzı şeyler takıyorlar. Neyse konumuza dönelim Fang lan ilk oyuncu olduğu için ona bir de bir güzellik yapıyorlar. % 40 daha da güzelleştirilmiş bir karakter. Karakteri oluşturmasına yardımcı olan Gizli Admin bile ona hayran olup kendisini oyunda eklemesini söylüyor ve o kadar yakışıklı oldun ki oyunda ki adın “Prens” olsun diyor. Oyuna Prens olarak giriş yapan Fang lan’ın etrafında hikaye dönmeye başlıyor.

12-prince-449261

 

KARAKTERLER

Fang Lan (Prens) : Ana karakterimiz olan Fang lan şaşkın,saf,şirinlik abidesi bir kızdır. Ama oyunda ki takım arkadaşları olmasa tek başına pek bir şey yapamaz.

Kurt : İkinci Hayat adlı oyunda Prens’in takım arkadaşı olan Kurt takımda ki herkese abilik yapmaktadır. Nedense ben Kurt’u LOL de ki Warwick karakterine benzetiyorum (: .

Doll : Gerçek hayatta ki haliyle oyunda ki halinin alakası olmayan insanı en çok şaşırtan karakter. Prens’in takımına büyücü olarak katılan Doll sevimlilikten ölebilir. Mangayı okurken “Ohaa! Çok tatlı şuna bakkk.” Diye çığlık atabilirsiniz.

Yulian : Kendisi içinde cevherler barındıran diğer bir büyücümüz. Mangada anaç tavırlarıyla benim beğenimi kazanmış olsa da bazen yapmacık tavırları da oluyor. Mangayı okuyunca demek istediğimi anlayacaksınız.

Guilestas : Kendisi Prens’in takımında ozan sıfatıyla bulunur. Elinde arpı, siyah uzun saçları ile bir çok kızı ilk göründüğü andan itibaren kendine aşık edebilir. Ama o kızlara diyorum ki hayalleriniz yıkılacak benim yıkıldı sizin de yıkılmasın ayrıca hayallerimi yıksa da Gui benim lütfen salyalarınızı uzakta akıtın (: .

Lolidragon : Prens’e yardım eden Gizli Admin olan Lolidragon oyunda da Prens’in en yakın arkadaşı oluyor. Arada küfür etmenize sebep olsa da özünde iyi bir karakter kendisi.

Half_prince_by_kimiko2476

Meat-Bun : Prens’in oyundaki evcil hayvanı olan Meat-Bun da mangayı sevmenize neden olacak sevimli karakterlerden.    

GENEL DEĞERLENDİRME Bazı sahneler buram buram Sword Art Online koksa da kendine özgü birçok şeyi de içinde barındırdığına inanıyorum. En azından okurken kahkaha atabilir, kahkaha atarken bir anda hıçkırarak ağlayabilirsiniz. Çizim konusunda çok yetenekli olmasa da konuyla o çizim eksiğini fazlasıyla kapatmış mangakalarımız. Spoiler olmasın diye pek bahsetmedim ama aşkı ilklerinizde hissediyorsunuz. Tüm duyguları okurken en üst seviyede yaşıyorsunuz. Başta mangadan bahsederken yenilikçi bir manga demiştim. Bir sahne de Prens konser verirken o sayfanın hemen altında Prens’in söylediği şarkıyı YouTube’ da bu şekilde aratarak bulabilirsiniz yazıyordu. Bu da bence mangaya gerçeklik havası katıyor. Bu arada şarkımız da mükemmeldi. Son olarak eğer aksiyon, oyun, romantizm türlerini seviyorsanız bence bu mangayı en kısa sürede okumaya başlayın.  

Related Posts

Bir cevap yazın