Bir kadın olarak romantizm içeren animeleri daha bir sevgi pıtırcığı şeklinde izlediğim doğrudur ama yine de en sevdiğim anime türünün aksiyon olduğunu düşünüyorum. Bir anime hem romantik hem de sağlam aksiyon içerirse benim için keyifli seyirler silsilesine girmiş demektir 😀 Geçenler bir takipçimiz benden romantik – aksiyon anime önerileri listesi yapar mısınız diye rica etti. Takipçimiz rica eder de ben yapmaz mıyım diye düşünerek, takipçi isteği olduğu içinde ayrı bir güdülenerek listemizi hazırladım. Keyifle izlemeniz dileğiyle…

Not : Bazı animeleri listeler de tekrar tekrar görebilirsiniz. Genelde en sevdiğim animeleri ekler sonra araştırıp , en çok tavsiye edilen animeleri eklerim. 

Rurouni Kenshin

adfhkjl 1 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Himura Kenshin bir zamanlar yaptığı inanılmaz suikastlar sebeiyle Hitokiri Battassai ünvanını almış ünlü bir kılıç ustasıdır. Geçmişte öldürdüğü insanlar için derin bir pişmanlık yaşayan Kenshin bir daha asla adam öldürmeyeceğine yemin eder ve yaptıklarını telafi etmek için yardıma ihtiyacı olan insanları kurtarmaya başlar. Yolculuğu esnasında küçük bir kaza neticesinde  Kaoru Kamiya ile karşılaşır ve onun bir Dojo üyesi olduğunu öğrenir. Artık bu Dojo’da yaşamaya başlayan ve eski hayatını geride bırakan Kenshin için her şey bu kadar kolay olacak mıdır ?

 

InuYasha 

227919 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Higurashi Kagome tapınakta ailesiyle olağan yaşantısı olan bir kızdır. Bir gün kedisinin kaybolduğunu fark eder ve onu aramak için bahçeye çıkar. Bahçede gizemli bir kuyu gören Higurashi Kagome kedisinin sesinin oradan geldiği fark eder. Kuyuya bakmak için biraz eğilince bir şeytan onu kuyuya çeker ve bir anda kendisini Eski Japonya’da bulur.Başlangıçta nerede olduğunu kestiremeyen Higurashi Kagome karanlık bir ormanda ilerlerken ağaca tutturulmuş şekilde Inu Yasha’yı bulur. Daha sonra etraftaki insanlar tarafından fark edilen Higurashi Kagome insalar tarafından şehrin önde gelenlerinin yanına götürülür. İçlerinden birisi Higurashi Kagome görür görmez kardeşinin reankarnasyonu olduğunu düşünür ve ona Inu Yasha ile ilgili bütün hikayeyi anlatır. Daha sonra Inu Yasha’nın yanına giden Higurashi Kagome kuyuya çekildiği şeytanın saldırısına uğrar. Inu Yasha’yı kendisini kurtarmak için çözer ve Inu Yasha onu kurtarır. Fakat daha sonra Inu Yasha saldırır. Daha sonrası ve nedeni animeye izlemeye bırakalım ?

 

 Shakugan no Shana 

adfhkjl 2 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

 

Sakai Yuuji bir gün her zamanki gibi eve giderken etrafında bir tuhaflık fark eder. Etrafındaki hiç kimse hareket etmemektedir. Bir film sahnesini andıran bu olayda aniden bir dev belirir ve hareketsiz insanları yemeye başlar. Olayları daha dikkatli şekilde inceleyen Sakai Yuuji hareketsiz insanları mavi alevler şeklinde görmeye başlar. Bazıları sönmeye yüz tutmuş şeklindeyken bazıları da daha alevli şekilde gözüküyordu. Kendisine baktığında kendisinin de mavi alev olduğunu gören  Sakai Yuuji, devin saldırısına uğrarken kırmızı saçlı , kılıçlı bir kız tarafından kullanılır. Kendisini Flame Haze olarak tanıtan bu kız Yuuji’nin öldüğünü ve alevi sönünce bu dünyadan tamamen yok olacağını söyler. Bu dakikadan sonra kırmızı saçlı kız ve Yuuji canavarlarla birlikte savaşacaktır. 

 

Sword Art Online 

sword art online - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Sword Art Online adlı bir oyun piyasaya sürülür sürülmez 10.000 oyuncu tarafından oynanmaya başlamıştır. Yanlız insanların oyun hakkında bilmediği gerçek oyunda çıkış seçeneğinin olmamasıdır. Oyuna başlayan oyuncular oyunda kalıp oyunu tamamlamak zorundadır. Eğer ayrılmaya çalışırlarsa gerçek hayatta öleceklerdir. Eğer oyun içerisinde ölürlerse bu da gerçek hayatta ölecekler demektir. Ülke kaosa sürüklenmiştir. Kimse bu büyük soruna çözüm bulamaz ve geriye tek bir seçenek kalmıştır. Oyunu tamamalamak. Kirito oyunun daha önce deneme testlerine katılmıştır ve oyun hakkında bilgi sahibidir. Başlarda hiç bir loncaya katılmayan Kirito, Asuna adında askeri bir birliğin  komutanlığını yapan bir oyuncuyla ortaklık kurmayı kabul eder. Bu saatten sonra Asuna ve Kirito‘nun tek amacı oyunu tamamlayıp gerçek hayata dönebilmektir.

Hiiro no Kakera

Hiiro.no.Kakera.full.739421 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Tanrılar ve hayaletler sadece masallarda var, değil mi? Lise kızı Tamki Kasuga’nın, uzak köy Kifumura’daki büyükannesiyle birlikte yaşadığı izlenimi budur. Geldikten sonra garip yaratıklar tarafından saldırıya uğradıktan sonra, ailesinin kadınlarının, tanrıları ve hayaletleri mühürlemenin sorumluluğunu ve gücünü elinde bulunduran Tamayori Prensesi’nin kanını içerdiğini, böylece halkın geneline zarar veremeyeceklerini bildirir. . İlk başta Tamaki buna inanmakta zorluk çekiyor, ama her yerde onu izleyen beş güzel genç erkeğe sahipken, gardiyanları onu ikna etmenin çok yolunu arıyor.

Bu işin Tamaki’nin ilk farkına varmasından çok daha fazlası var, ve onun önünde duran yol tehlike ve tehlikeyle doludur. Omuzlarına getirilen ağır rolü başarılı bir şekilde üstlenebilecek mi?

Hakuouki

asdfgh 51 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

1864 yılında Japonya’da, Chizuru Yukimura adlı genç bir kadın, işini genellikle evden uzakta alan ticaretle uğraşan bir doktor olan Koudou adlı kayıp babasını arıyor. Ama aylar içinde ondan haber almayan Chizuru, kendini bir erkek olarak gizler ve onu aramak için Kyoto’ya gider. Ronin dikkatini çekerek, korkunç bir manzaraya tanıklık etmeye ve sona erdirmeye çalışır: Ronin acımasızca beyaz saçlı erkekler tarafından acımasızca öldürüldü. Şaşırtıcı bir olayda, Shinsengumi’nin üyeleri yaratıkları göndermeye gelirler. Fakat Chizuru’nun güvenliği uzun sürmez, çünkü bu grup erkekler onu bağlar ve onu sürekli olarak yaşamasına ya da susturmasına izin vermeyeceğinden emin olmadan karargahlarına geri götürür.

Ancak, babasının ismini ortaya koyduğunda, Shinsengumi de onu aradığı için onu güvende tutmaya karar verir. Fakat Koudou, Shinsengumi’ye daha fazla bağlı kalıyor, ve yakında Chizuru, Shinsengumi ve düşmanları ile Kyoto’daki siyasi gerginlik arasında bir çatışma içinde kendini buldu.

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka

danmachi bell and hestia wallpaper by theandreu44 d8s5zjw - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Kalabalık şehir Orario’da yaşam asla donuk değildir, özellikle de topraklarda en büyük maceracı olmayı ümit eden saf genç bir adam olan Bell Cranel için. Yalnız tanrıça Hestia ile bir tesadüfün ardından, hayalleri gerçeğe biraz daha yakın hale gelir. Onun desteğiyle, Bell, sadece “Zindan” olarak bilinen, şehirdeki canavar dolu catacombs’un derinliklerine inerken fantastik bir maceraya atılıyor. Ölüm, bu korkunç labirentin derinliklerinin derinliklerinde her köşede gizlenir ve gölgeler arasında gizemli bir güç hareket eder.

Yüzeyde bile hayatta kalmak zor bir ayrıcalıktır. Gerçekten de, tanrıların ve insanların birlikte yaşamaları ve birlikte çalıştıkları bir dünyada hiçbir şey kesin değildir, özellikle de sık sık mücadele etmek için uğraşırken. Yine de kesin olan bir şey var: sayısız zırvalık, zafer ve arkadaşlık, bu hüzünlü masalın çirkin iyimser kahramanı bekliyor.

Vampire Knight

Vampire Knight - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Cross Academy, iki ayrı, yalıtılmış sınıfla birlikte elit bir yatılı okuldur: Day Class ve Night Class. Yüzeyde, Yuuki Cross ve Zero Kiryuu akademinin enerjikleridir ve akşamları sınıflar halinde döndükçe öğrenciler arasında sıralamaya çalışırlar. Gece Sınıfı son derece muhteşem seçkinlerle doluyken, bu bazen biraz zor olabilir. Ancak, bu “elitler” aslında vampirler olduğu için, tamamen gereklidir. Yuuki ve Sıfır, Gece Sınıfının sırlarını ve cahil sabah meslektaşlarının güvenliğini koruyan koruyucu olarak hareket ederler.

Akademinin başkanının kabul edilen kızı olan Yuuki, işini ciddi ve enerjik bir tavırla ele alıyor. Aynı zamanda Night öğrencilerinin yurdu Kaname Kuran’ın başkanı olan gizli ezilme ve kurtarıcısıyla etkileşime girmesine de izin veriyor. Öte yandan, sıfır, vampirlere karşı köklü bir nefrete sahiptir ve bazen öldürmekten çekinmez.

Haç Akademisi’nin katı kurulumunda bile vampirler ve insanlar birlikte olabilir mi? Sadece zaman gösterecek.

Kaze No Stigma 

adfhkjl 3 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Kazuma Yagami, “Fuujutsu” nun rüzgarı kontrol etme kabiliyetinin bir kullanıcısıdır. Dört yıl önce ateşini kontrol edememesi ve daha sonra genç kuzeni Ayano Kannagi’nin elindeki bir düelloda yenilgiye uğratılması üzerine dört yıl önce kovulduktan sonra eski evine, soylu Kannagi ailesine döner.

Böylesi acımasız bir sürgünden sonra geri dönüş, birçok çatışmaya yol açmakta, ancak daha da kötüsü yapmak için, birkaç Kannagi aile üyesi Fuujutsu ile son zamanlarda öldürüldü. Bu, sıcakkanlı Ayano da dahil olmak üzere Kannagi ailesinin Kazuma’dan suçlu olarak şüphelenmesine yol açar. Şimdi, Kazuma sadece ismini temizlememeli, aynı zamanda katilin gerçek kimliğini keşfetmek için ortak bir nefreti paylaştığı aileye de yardım etmelidir.

Blood+

adfhkjl 4 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Saya Otonaşi, Okinawa Şehrindeki evlatlık ailesiyle sıradan bir hayat yaşayan sıradan bir kızdır. Aslında, sadece kendine özgü özellikleri anemi çekiyor ve hayatının herhangi bir yılını hatırlayamıyor.

Ancak, Saya’nın unutulmuş geçmişleri hızla onun peşinden dönüyor – bir gece okulda insan kanında beslenen bir yaratık tarafından saldırıya uğradı. Tüm umutlar kaybolduğunda, Haji adında gizemli bir adam ortaya çıkar ve yaratığı geçici olarak ortadan kaldırır. Ama kurtarıcısı onu kanını içmeye zorladığı zaman, bir anda aniden bir transa girer ve canavarı öldürerek kendi kanını katalizör olarak kullanır.

Saya daha sonra, cehennem canavarlarını yenmek amacıyla kurulan Red Shield adlı bir örgütü öğrenir. Şimdi Saya ve Haji, bu korkunç canavarlarla savaşmak ve kızın geçmişinin sırlarını açığa çıkarmak için Kırmızı Kalkan ile birlikte çalışmalıdır.

Zetsuen no Tempest

asdfghj 23 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Sıradan bir genç olan Yoshino Takigawa gizlice en iyi arkadaşı Mahiro’nun küçük kız kardeşiyle çıkıyor. Ama kız arkadaşı Aika gizemli bir şekilde öldüğünde, Mahiro ortadan kaybolur, sorumlu olanı bulmaya yemin eder ve sevgili kız kardeşini öldürmek için para kazanırlar. Yoshino her zamanki gibi hayatına devam ediyor ve bir ay içinde Mahiro’dan haber alamıyordu – o, onu silah zoruyla tutan garip bir kızla karşı karşıya gelene ve en iyi arkadaşı onu kurtarmak için zamanın sonuna gelene kadar.

Yoshino, Mahiro’nun, Aika’nın katilini ve “Çıkış Ağacı” olarak bilinen bir varlığın varlığını bulmak için Hakaze Kusaribe adlı bir cadıdan yardım aldığını öğrenir. Cadının kardeşi, dünyaya yaklaşan tehlikeye rağmen bencilce gücünü kullanmak ister. Ancak Hakaze, ıssız bir adaya sürülüyor ve Aika’nın ölümünün ardındaki gerçeğe daha da yakınlaşırken, dünyayı kurtarmasına yardım etmek için şu anda Yoshino ve Mahiro’ya gidiyor.

BTOOOM!

- Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Ryouta Sakamoto işsiz ve annesi ile yaşıyor, tek gerçek başarı, popüler çevrimiçi video oyunu “Btooom!” Un Japonya’nın en iyi oyuncusu olması. Bununla birlikte, barışçıl yaşamı, hiçbir şeyin ortasında bir adada mahsur kaldığı zaman, sol elinde gömülü küçük, yeşil bir kristalle ve oraya nasıl geldiğine dair bir anıya sahip olmadığında değişmek üzere. Şokuna göre, birisi gerçek hayatta çok düşkün olan oyunu, hayatın ya da ölümün ölümüyle yeniden yaratmaya karar verdi.

“BIM” olarak bilinen benzersiz bombalarla dolu bir çantayla donanmış oyuncular, eve dönmeleri için, zaferlerinin kanıtı olarak kullanılan yeşil kristallerini elde etmek için yedi katılımcıyı öldürmekle görevlendiriliyor. Başlangıçta şiddetin her türünü kınamakta, Ryouta, diğer oyuncuların çoğunun göründüğü kadar konuksever olmadığını fark ettiğinde savaşmaya zorlanmaktadır. Himiko ile arkadaş, bir Btooom! Oyun içi karısı olduğu ortaya çıkan oyuncu, adanın içinden çıkmaya çalışıyor, yavaş yavaş bu yarışma yarışmasının ardındaki gerçeğe daha yakın ve yaklaşıyor.

Macross Frontier

adfhkjl 6 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Zentradi olarak bilinen devlerin ırkına karşı feci bir savaşın ardından insanlık, Macross Frontier adında bir sömürge gemileri filosunun merkezine gökadadan kaçtı. Dünya dışı tehdidin daha fazla ve daha geride bırakılmasından ötürü, Macross Frontier’deki hayat her zamanki gibi ilerler.

2059 yılında, Alto Saotome ve meslektaşları adlı genç bir mecha pilot stajyeri, bir konser için Macross Frontier’e gelen ünlü şarkıcı Sheryl Nome için eşlik eden bir rutine hazırlanıyor. Performans sırasında, Vajra olarak bilinen biyomekanik bir yabancı tür, gemiyi çevreleyen savunma çevresini kırarak ve konser yerinin yakınındaki kazara iniş yaparak, tüm şehri kaosa sürükleyerek ani bir görünüm yaratır. Konserler toplanırken, Ranka Lee adında genç bir kız geride bırakılır ve Vajra tarafından hedef alınır, ancak son dakikada Alto tarafından kurtarılır. Bu olayları takiben, Stratejik Askeri Hizmetler programı, Alto’nun savaştaki becerilerini not ederek, yeni uzaylı tehdidiyle mücadelede işe alımına neden oldu.

Angel Beats!

Angel Beats 12 Large 17 7482 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Otonaşi sadece öldüğünü öğrenmek için uyanır. Yuri adında bir tüfekle oynayan kız, öbür dünyada olduklarını ve Otonaşi’nin kendisi hakkında hatırlayabildiği tek şeyin onun adı olduğunu açıklar. Yuri, ona Shinda Sekai Sensen’i (Afterlife Battlefront) götürdüğünü ve Tenshi adlı bir kıza karşı savaş açtığını söyledi. Yuri’nin Tenshi’nin kötülük olduğu yönündeki iddialarına inanamayan Otonaşi, onunla konuşmaya çalışıyor, ancak karşılaşma onun istediği gibi gitmiyor.

Otonaşi SSS’ye katılmaya ve Tenshi ile savaşmaya karar verir, ama kendisini tuhaf bir şekilde kendisine çeker. Anılarını yeniden kazanmaya ve Tenshi’yi anlamaya çalışırken, yavaş yavaş öbür dünyadaki gizemleri açığa çıkarır.

Mirai Nikki

asdfghj 6 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Yalnız lise öğrencisi Yukiteru Amano, günlerini cep telefonunda bir günlüğünü yazarken, zaman ve mekânın tanrısı olan iki hayali arkadaşı Deus Ex Machina ve tanrının hizmetkarı olan Murmur ile sohbet ederken geçiriyor. Kendini gerçek bir varlık olarak ortaya koyan Deus, Yukiteru’ya geleceğe dayalı son derece betimleyici girişler gösteren bir “Rastgele Günlüğü” ne hitap ediyor ve onu benzer güçlü gelecek günlüklere sahip 11 diğer tutukluyla birlikte kanlı bir savaş royale etmeye zorluyor.

Zamanın ve mekanın yeni tanrısı olarak atanan son kişi ile, Yukiteru hayatta kalmak için diğer 11’i bulmalı ve öldürmelidir. İsteksizce saplantılı avcı Yuno Gasai’yle (bu tür bir günlüğüne de sahipti) isteksizce katılır ve güvenliğini sağlamak için kendini alır. Ama kıza, gözü karşılamadan daha fazlası var, çünkü onun karşılıksız sevgisi için başka planları olabilir …

Tenkuu no Escaflowne

1a5773d98543f3a61fcab1ba281a041a - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Hitomi Kanzaki, tarot kartları ve falcılık ile ilgilenen sıradan bir 15 yaşındaki kız öğrenci, ama bir gece, Van Fanel adında bir çocuk aniden gökten bir kısır ejderha ile ortaya çıkıyor. Hitomi’den gelen bir övgü sayesinde, Van ejderhayı başarılı bir şekilde öldürür, ancak bir ışık sütunu görünür ve her ikisini de sarar. Sonuç olarak, Hitomi kendini Dünya’nın gökyüzünde asılı kaldığı gizemli bir yer olan Gaea dünyasına taşıdı.

Bu yeni toprakta, Hitomi kısa süre sonra Van’ın, kısa süre önce Zaibach’ın kötü imparatorluğunun saldırısına uğrayan Fanelia Krallığı’nın bir prensi olduğunu keşfeder. Onlarla savaşmak için Van, ailesinin eski manken Escaflowne’i kurdu – mekanize bir savaş kıyafeti – ama onları yenemedi ve Fanelia yok oldu. Şimdi koşarken, Hitomi ve Van, Hitomi’nin dünyadan gelen ezgisini tam olarak görmek için şok aldığı Allen Schezar adlı yakışıklı bir Asturyalı şövalye ile karşılaşır. Bazı yeni müttefikler kendi taraflarında, Van ve Hitomi, eski bir iktidarı yeniden canlandırmak için imparatorluğun çaba göstermesi üzerine Zaibach’ın güçlerine karşı savaşırlar.

Akatsuki no Yona

asdfgh 9 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Prenses Yona, görünüşte huzurlu Kouka Krallığı’nın sorunlarından tamamen korunmuş, lüks ve rahat bir yaşam sürmektedir; Ancak, kralın ani bir şekilde katledilmesi ve onun sevgili kuzeni Su-won’a ihanet etmesi Yona’nın hayatını ölümcül tehlikeye soktu. Hem çocukluk arkadaşı hem de koruması olan Son Hak ile kaçmaya zorlanan naif prenses, Kouka’nın hayal ettiği cennet gibi bir yer olmadığını keşfeder. Yoksulluk, çekişme ve yolsuzluk yaygınlaşarak, tahtın krallığın şu anki durumuna göre arzulu bir fanteziden başka bir şey yapmadığını iddia ediyor.

Mizuho Kusanagi tarafından aynı adı taşıyan popüler mangaya dayanarak, Akatsuki no Yona, krallığının sert gerçekleriyle yüzleşirken, bir sonraki yaştaki maceraya Prenses Yona’yı izler. Ona rehberlik edecek gizemli bir efsaneye sahip olan Yona, Kouka’nın yeni Kralı’nın kuvvetleri tarafından aralıksız sürdürülürken Kouka’yı eski ihtişamına geri getirmenin bir yolunu keşfetmelidir.

Romeo x Juliet

romeo x juliet anime 1 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Neo Verona’nın yüzen kıtasındaki Montague ailesi, tüm Capulet ailesini katletir ve krallığın kontrolünü ele geçirir. Tahtın gerçek varisi olan Juliet Fiammata Asto Capulet saldırıdan kaçmayı başarabilmiş ve 14 yıl boyunca zalim Montague rejimini devirebileceği ümidiyle sadık kişiler tarafından gizlenmiştir.

Tüm ailesinin cinayetini unutmuş olmasına rağmen, Juliet şimdi, Red Cosyind olarak adlandırılan bir vigilante olarak Neo Verona’nın ezilen vatandaşlarını gizlice koruyor. Kaçışlarından birinde, zalim Prensi Laertes Montague’in nazik ve özverili oğlu Romeo Candorebanto Montague ile tanışıyor ve birbirlerinin arka planı hakkında bilgi sahibi olmadan, her ikisi de ilk görüşte aşık oluyorlar.

Ne yazık ki, ne yazık ki, onların kaderi lanetli bir şeydir: her iki ailenin diğerini yok etmek istememesi değil, aynı zamanda Neo Verona’nın altında gizli olan eski bir sır da birbirlerinin ölümsüz aşklarını tehdit etmektedir. Yıldızlara meydan okuyabilecek mi, yoksa bu asla olmayacak bir aşk mı?

Zero no Tsukaima

asdfghjkl 36 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Louise Françoise Le Blanc de La Vallière, değneklerin, pelerinlerin ve kraliyetlerin bir dünyasında kendinden emilen bir mage. Her ne kadar sihirbazlar için prestijli bir okul olan Tristain Academy’de eğitim görse de, büyük bir problemi var: Louise sihirlerini düzgün bir şekilde atamadı ve ona sınıf arkadaşlarından “Louise the Zero” takma adını kazandı.

İlk yılın öğrencilerinin davetli bir ritüel gerçekleştirmesi gerektiğinde, Louise’in çağırması felaketle sonuçlanacak bir patlamayla sonuçlanır! Herkes bunun bir başka başarısızlık olduğunu düşünüyor, ancak duman temizlendiğinde, Saito Hiraga adında bir çocuk ortaya çıkıyor. Şimdi Louise tanıdık, Saito bir köle gibi davranır, elbiselerini temizlemek ve yerden yemek için zorlanır. Ancak, Saito’nun elinde bulunan alışılmadık bir ritüelden alışık olmayan bir marka kazındığı zaman, Gandalfr adlı tanıdık bir ismin işareti olduğuna inanılıyor.

Vahşi, maceracı ve patlayıcı olan Sıfır no Tsukaima, Saito’yu yeni hayatına atıfta bulunur ve Louise’in takma adından daha fazlası olduğunu kanıtlar.

Guilty Crown

asdfghj 25 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

2039. “Apocalypse Virus” un patlak vermesinden on yıl sonra, “Kayıp Noel” olarak kabul edilen bir olay, bir zamanlar gururlu ulus düzeni yeniden düzenlemeye adanmış bağımsız bir askeri güç olan GHQ’nun egemenliği altına girdi. Ünlü Gai Tsutsugami liderliğindeki bir gerilla grubu olan Cenaze Salonu, özgürlük savaşçıları olarak hareket ediyor ve GHQ’nun acımasız despotizmine karşı tek direniş sunuyor.

Cenaze Salonu’nun önemli bir üyesi olan Inori Yuzuriha, çok önemli bir operasyon sırasında zayıf ve dayanılmaz Shuu Ouma’ya giriyor, bu da “Kralların Gücü” nü elde etmesine neden oluyor – bu da bir kişinin kişiliğinin tezahürlerini ortaya çıkarmasına izin veren bir yetenek. veya “boşluklar”. Artık GHQ’yla mücadelede isteksiz bir katılımcı olan Shuu, Japonya’yı bir kez olsun geri almaya yardım etmek için yeni gücünü kontrol etmeyi öğrenmelidir.

Suçlu Taç, bir savaşa sürüklenen, GHQ, Cenaze Salonu ve Kayıp Noel’in sırlarını ortaya çıkarmaya yardımcı olacak bir yeteneğe sahip genç bir lise öğrencisinin aksiyon dolu hikayesini izler. Ancak, yakında gerçeğin hayal edebileceğinden çok daha büyük bir fiyata geldiğini öğrenecek.

Busou Renkin 

adfhkjl 5 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

Hikaye, lise öğrencisi Kazuki Muto’nun bir gece bir canavardan gizemli bir kızı kurtarmak için öldürülmesiyle başlıyor, sadece bir okulun yurdunda uyanıp hayal kurduğuna inanarak; Ancak kısa süre sonra, dev bir serpantin canavarı ona ve kız kardeşine saldırdığında hayalinin hiç de rüya olmadığını öğrenir. Kurtardığı kız Tokiko Tsumura, canavarın bir homunculus olduğunu açıklıyor. Kazuki, kendisini kurtarırken ona saldırdı ve öldürüldü; Ancak, kendisi için kendinden sorumlu olan kişi, göğsüne bir Kakugane madalyonu yerleştirerek, yerine yedek bir kalp görevi yaparak onu yeniden canlandırdı.

Tokiko’nun açıkladığı gibi Kakugane, aktive edildiğinde, Kakugane’in kullanıcılarına dayanan ve kendine özgü bir Buso Renkin oluşturan belirli bir formu alan bir simyasal aygıttır. Buso Renkin, bir homunculus canavarı yok edebilecek tek şey. Bunu kullanarak, Kazuki kendi Buso Renkin’i (“Güneş Işığı Kalp”, büyük bir mızrak) yaratır. Tokiko ve kendi Buso Renkin (“Valkyrie Skirt”, bir idam tırpanı) ile birlikte, Kazuki homunculi ve efendilerine karşı mücadeleye katılır.

 

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

asdfghj 27 - Romantik - Aksiyon Anime Önerileri - Figurex Anime Önerileri

2010 yılında, Britannia’nın Kutsal İmparatorluğu, kendisini Japonya’nın fethi ile başlayan baskın bir askeri millet olarak kuruyor. Hızlı yenilgiden sonra Alan 11 olarak yeniden adlandırılan Japonya, bağımsızlığını yeniden kazanma çabasıyla bu tiranlara karşı büyük bir direniş gördü.

Britannia’nın prensi sürgün edilen Lelouch Lamperouge, maalesef iki ulusun silahlı kuvvetleri arasında bir çapraz ateşe yakalanmış durumda. Bununla birlikte, C.C. adlı, Geass, “Kralların Gücü” diye bahseden gizemli bir kızın zamanında ortaya çıkmasıyla kaçabilir. Newfound’un “mutlak itaat gücünün” engin potansiyelini fark eden Lelouch, Zero olarak bilinen maskeli vigilante olarak tehlikeli bir yolculuğa çıkar ve Britannia’ya karşı intikam almak için acımasızca saldırıya öncülük eder.

 

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın