Yeni bir yazı ile daha karşınızdayım arkadaşlar. Bu sefer  sizlere biraz gözden uzak fakat hem konusu hemde çizimlerini beğendiğim serilerden bir kaçını tanıtacağım. 

Not: Spoiler çıkabilir demedi demeyin 😀

 

Alive c08 152 153 - ekim ayı 4. Hafta 2. Manga günceli - figurex anime

İlk olarak bir solukta okuduğum sonrasında ise henüz 10 bölümün çevrildiğini görüp sövdüğüm bir seri “Alive” ile sizlerleyim. Seri 10 bölümden oluşmakta 10 bölümü Türkçe olarak internette yer alıyor. 99 yılı yapımı seri, tek cilt halinde Shounen Jump’ta yayımlanmış. Konusunu çok beğenerek okumuştum. 

Konusuna gelecek olursak; eğer ki idam cezasına çarptırılmış olsaydınız size sadece sizi ölümden kurtarabileceklerini söyleyen insanların dediklerini yapar mıydınız? Ana karakterimizin cevabı ise onlarla iş birliği yapmaktı. Fakat bilmediği şey ise karanlığın hiç bir zaman iyi bir şey getirmeyeceğiydi. 

Arkadaşlar ben seriyi çok beğendim. Konusunu ve çizimlerini sevdiğim serilerden birkaçını andırdı. Sanırım göz aşinalığı olması da seriye ayrı bir hava katmış. Tavsiyem ise seriye hemen başlamanız muhtemelen de başlamanız ile bitirmeniz bir olacaktır. Piskolojik, dram, korku severler yumulun 😀 .

Ha unutmadan seri +18 yaş sınırına sahiptir.

144189439868 - ekim ayı 4. Hafta 2. Manga günceli - figurex anime

143808041719 - ekim ayı 4. Hafta 2. Manga günceli - figurex anime

Ve şimdi ise sırada Übel Blatt var. Nasıl bir seri diyenler için yukarıda ki resmi gördüyseniz spoilerin atasını yediniz. Şaka şaka bu resmi seçmemin amacı manganın konusunu açıklıyor olması. Szaalenden İmparatorluğu savaşa son vermek amacıyla Wischtech’leri ortadan kaldırması için 14 şövalye seçti. Bu uğraş sırasında 3 tanesi öldü ve 4 tanesi kalan 7’sine ihanet etti. Bu hikayenin insanların bildiği kısmı işler gerçekte ise bambaşka.

Seri şu an 137. bölümde Türkçe çevirisi 136 da (Çeviride emeği geçenlere selamlar). Arkadaşlar bu mangamızda her ne kadar +18 uyarısı bulunmasa da bir kaç yerde (3 4 yada 7 8 de olabilir nihahhaha) hentai manga seviyesinde yerler bulunmakta. Savaş sahneleri, konu çok güzel. Sizle manga hakkında yapılan bir yorumu paylaşmak istiyorum:

Pek tarzım değildir ama bunu okurken kendimi sinemada film izliyormuşum gibi geldi. Okurken su gibi ilerliyor. Aksiyon da iyi konusu ise mükemmel çevirenin eline, diline sağlık eminim ki yorucudur çünkü devamı uzun niteliğinde lütfen azminizi sabrınızı kaybetmeyiniz teşekkürler .”

Size bir tavsiye vermem gerekirse hafta sonu ya da zamanınızın bol olduğu bir gün başlayın yoksa meraktan ölebilirsiniz 😀 .

Alttaki görselde ana karakterin neyin peşinde olduğunu anlamanıza yardımcı olmuştur.

143808041720 - ekim ayı 4. Hafta 2. Manga günceli - figurex anime

Related Posts

0 thoughts on “Ekim Ayı 4. Hafta 2. Manga Günceli

  1. EinSpiegel dedi ki:

    Devamını bekliyorum 🙂

    1. eMyr dedi ki:

      Devamının gelmesi biraz sürebilir fakat ilk manga güncelinide okumanı tavsiye ederim 🙂

Bir cevap yazın