Dram Anime Önerileri 2 !!

Genel olarak izlediğim anime türleri komedi,aksiyon, romantizm üzerinedir. Daha önceki öneri listemde belirttiğim gibi bende en derin etkileri bırakan animeler ise dram türüne ait animelerdir. Hatta beni takip edenler bilir Rainbow animesine karşı aşırı bir hayranlığım vardır. İzlemeyen varsa ayıp etmiştir. Hemen izleyin 😀 Dram animeleri birinci listemizi daha önce yapmıştık. İstek üzerine ikinci listemizi de yapalım dedik. Birinci listemize ulaşmak için Dram Anime Önerileri ‘ne tık tık 🙂 

Bazen bazı animeleri ve karakterleri listelerimde unutabiliyorum. Lütfen mazur görün aşırı yoğunum ve siteye ayırabildiğim vakit çok sınırlı. Siz de eksik gördüğünüz tarafları kaba bir dil kullanamadan , yapıcı eleştiri şeklinde ifade ederseniz, hem bizi mutlu edersiniz hem de anime seven arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz 🙂 Neyse lafı daha fazla uzatmıyorum ve listemize geçiyorum 🙂 

Ookami kodomo no Ame to Yuki

On dokuz yaşındaki Hana üniversitede sessiz sakin kendi halinde bir gence aşık olur. Ve bir fırsat eşiğinde tanışırlar. Muhabbetleri ve aşkları ilerlerken bir gün evlenme kararı alırlar ve ardından Hana büyük bir gerçeği öğrenir. Eşi “Ookami”  yani bir kurt adamdır ve türünün sonudur. Ardından bir zaman geçer ve iki tane çocukları olur. Birine “Yuki” birine “Ame” ismini verirler. Yuki oldukça inatçı ve yaramaz bir kızdır. Ame ise tam tersi, oldukça sessiz ve ürkek.Ve bir gün babaları ortadan kaybolur. Aradan geçen bir zaman sonra babalarını ölü bulurlar. Bunun üzerine hayatları git gide daha da zorlaşır. Ardından bir karar alan Hana şehirden uzak, ıssız bir dağ evine taşınır. Taşındıkları yeri benimserler ve güzel bir hayat sürerler. Fakat ortada büyük bir sorun vardır. Çocukları kim olduklarıyla ilgili sorular sorarlar ve ne olacaklarına dair endişeleri vardır. Kurt mu, yoksa insan mı?

Elfen Lied

İnsanlar bir derece daha evrim geçirerek Diclonius şeklini alırlar. Kafalarında küçük boynuzu olan bu evrimleşmiş insan türleri dünyaya geldikçe dünya daha tehlikeli bir hal almaya başlar. Çünkü çok güçlü şekilde dünyaya gelen bu varlıklar insan öldürmeye oldukça düşkündürler. Bu yüzden normal insanlar Diclonius‘ları  öldürmeye veya gizli araştırma üssünde saklamaya başlarlar. Küçüklüğünden beri başındaki küçük boynuzlar yüzünden aşağılanan Lucy’de Diclonius‘lardan birisidir. İnsanların onu küçükken dışlamaları ve hor görmeleri yüzünden nefretle büyüyen Lucy seri cinayetler işlemeye başlar. Belli bir müddet sonra yakalanır ve gizli araştırma üssüne hapsedilir. Fakat burası Lucy‘yi tutmaya yeterli olmaz ve arkasında onlarca ceset bırakarak buradan kaçmayı başarır. Daha sonra geçmişten acı dolu izler taşıyan iki kuzenle karşılaşır. Bu dakikadan sonra neler olacaktır ?

Claymore 

Bilinmeyen bir geçmişte, orta çağlarda dünya üzerinde “Yoma” adında insan eti ile beslenen ve özellikle bağırsak seven şeytani yaratıklar yaşarmış. Normal bir insandan kat ve kat daha güçlü olan bu yaratıkları alt edebilmesi için gizli bir örgüt bir dizi deneyler yapmaya başlamıştır. Henüz çocukken aileleri yomalar tarafından öldürülen ve yetim kalan çocukları toplayan bu örgüt onlara yoma kanı vermeye başlamıştır. Amaç, yarı yoma yarı insan bir varlık yaratmaktır ve bu varlıklar yomaları avlayarak insanlara bir nevi hizmet edecektir. Fakat erkek deneklerde bir terslik olur ve bünyeleri yoma kanını kaldıramaz. Dişilerde ise sonuç çok daha olumludur ve onlar tam arzu edildiği gibi yarı yoma yarı insana dönüşebilmişlerdir. Halk arasında bu yeni varlıklara“Claymore” ismi konulmuştur. Tıpkı insan gibi gözükseler de  yoma kanı taşıdıkları için çok daha kuvvetlidirler ve bu yüzden halk onlardan yardım alsa da bir hayli çekinmektedir.

Jigoku Shoujo 

 

Nefret insanoğlunun yaradılışından beri başına iş açmadığı zaman kalmamış bir olgudur. İnsanların nefret ve kin uğruna yapmadığı katliam, zulüm ve vicdansızlık kalmamıştır. Yine teknolojinin geliştiği bu günlerde Hell Link adlı bir internet sitesinin dedikodusu her yerde konuşulmaktadır. Dedikodulara göre sadece gece yarısı erişim sağlanabilen bu siteye nefret ettiğiniz kişinin ismini girerseniz , o kişi sizin için cehenneme gönderiliyor. Fakat küçük bir şart var. Sizde o kişi ile birlikte cehenneme gidip sonsuz acıyı tadacaksınız. Jigoku Shoujo Emma Ai adlı bir kullanıcı nefret edilen kişiyi ortadan kaldırmaktadır.

Higashi no Eden

22 Kasım 2010‘ da Japonya 10 füzeli bir saldırıya uğrar fakat hiç kimsenin burnu bile kanamaz. İnsanlar bu olayı “Dikkatsiz Pazartesi” olarak adlandırır ve zamanla unutulur. Olaydan 3 ay sonra Saki Morimi adında genç bir kız Amerika‘ya tatile gider. Tatilini yaparken birden kendisini tehlikeli bir olayın içinde bulur ve birisi tarafından kurtarılır. Akira Takizawa adında ki bu genç tam bir gizemdir. Hafızasını kaybetmiştir ve çıplak halde dolaşmaktadır. Ancak elinde inanılmaz miktarda para hesabına sahip olan bir telefon vardır. Akira Takizawa kimdir ?

Puella Magi Madoka Magica

Madoka Kaname arkadaşı Sayaka Miki ile birlikte liseye giden sıradan bir kızdır. Bir gün karşılarına kediye benzeyen Kyubee adında bir hayvan çıkar. Kyubee onlara bir dileklerini gerçekleştirebileceğini söyler. Ancak bunun karşılığındaysa büyücü kız olup cadı denen varlıklara karşı savaşmaları gerekmektedir. Bu tekliften bir gün sonra Akemi Homura adında başka bir kız gelip Madoka‘ya teklifi ne olursa olsun kabul etmemesini söyler. Aynı gün Mami Tomoe adında kendilerinden bir üst sınıfta olan başka bir büyücü kızla karşılaşırlar. Mami ‘de Madoka‘yı büyücü kız olmaya davet eder. Kararsızlık içinde kalan Madoka, arkadaşı Sayaka‘nın da büyücü kız olup Madoka‘yı büyücü kız olmaya davet etmesiyle daha büyük bir çelişkiye düşer. Bölümler ilerledikçe çelişkiler büyüyecek ve ortaya çok daha korkunç ve karanlık gerçekler ortaya çıkacaktır.

Plastic Memories 

On sekiz yaşındaki Tsukasa Mizugaki, üniversite giriş sınavlarında başarısız olur. Başından bazı olaylar geçirdikten sonra sonra Sion Yapay Zeka Kurumu‘nda iş bulmayı başarır. SAI Corp Şirketi, normal insanlardan hemen hemen ayırt edilemeyen yüksek derecede gelişmiş androidlerin yani “Giftias” ‘in yaratılmasından sorumludur. Bununla birlikte, insanlardan farklı olarak, Giftias’ın ömrü 81.920 saat, dokuz yıl dört ay civarındadır. Tsukasa son kullanma tarihleri dolmuş Giftias‘ları toplamakla görevlidir. Şirkete katıldıktan sonra, Tsukasa, Isla adında güzel bir Giftia ile ortaklık kurar. İşinde mükemmel derecede iyi olan Isla zamanla Tsukasa’nın ilgisini çekmeye başlar.

 

Chrono Crusade

Birinci Dünya Savaşı sonrasında ortalıkta yeni bir merak türemiştir. Şeytan çağırma , şeytanlarla içli dışlı olunması ardından da karşılıklı anlaşmalar yapılması yüzünden kilise bir organizasyon kurarak şeytanlarla savaşmaya başlamıştır. Bu örgütün üyeleri olan Rosette ve iblis ortağı Chrono‘nun maceraları anlatılır.
Rosette iblisler tarafından kaçırılan kardeşi peşindedir. Chrono ise boynuzlarını kaybetmiş bir şeytan olarak Rosette ile anlaşma yapmış ve ona yardım etmektedir. Seri ilerledikçe yeni karakterler gruba katıldıkça ve karakterlerin geçmişleri ortaya çıktıkça işler dahada ilginçleşmektedir.

Ima, Soko ni Iru Boku

 

Shuu kendi halinde yaşayan bir ortaokul öğrencisidir. Ailesi ile mutlu , okulunda mutlu , kimsenin üzülmesini istemeyen sıradan bir çocuktur . Bir gün her zaman ki yoldan evine dönerken terk edilmiş fabrikanın bacalarIndan birinde bir kız görür. Bu kız gün batımını izlemektedir . Kasabadan oraya çıkmaya cesaret eden bir kaç çocuktan biri olan Shuu,  kızın kim olduğunu öğrenmek için yukarı tırmanır fakat bir anda kızın peşinde olan mekanik ejderler ortaya çıkar .

Isshuukan Friends

16 yaşındaki Yuuki Hase nihayet bir şeyler hissettiği kıza karşı bir şeyler söyleme fırsatı bulur. Onunla arkadaş olup olmayacağını sormak için yanına gider. Kaori Fujimiya sessiz, sakin kibar bir kızdır. Yuuki‘yi herkese yaptığı gibi kibarca reddeder. Yine de vazgeçmeyen Yuuki her gün Kaori‘yi takip etmeye başlar. Öğle yemeğini okulun çatısında yalnız yediğini fark eder. Ona gün be gün daha fazla yakınlaşan Yuuki aradan bir hafta geçtikten sonra gittikçe uzaklaştığını fark eder. Her defasın da yakınlaşır fakat aradan bir hafta geçtiğin de Kaori yine soğuk davranmaya başlar. Orta okuldayken büyük bir kaza geçiren Kaori ailesi dışında ki insanları bir hafta içinde yeniden unutmaktadır. Bir zamanlar oldukça popülerken bu hastalığı sebebiyle etrafında ki herkesi üzmüştür ve kimseyi üzmemek için artık arkadaş edinmiyordur. Yuuki yine de her hafta “Arkadaşım olur musun ?” sorusunu sormaktan vazgeçmez.

Haibane Renmei 

Haibane’ler aslında önceki hayatlarında normal birer insandılar ve büyük bir kozanın içinden çıkarak doğuyorlar. Doğduklarında genellikle 15 – 16 yaşlarında veya daha küçük olabiliyorlar. Daha küçük doğanlara da Genç tüyler deniliyor. Doğduklarından bir kaç saat sonra sırtlarından kanatları çıkıyor ve diğer Haibane’ler yeni doğana halkasını veriyor. Her Haibane doğduğunda bir rüya görür ve o rüyaya gire isimlendirilir. Haibane’ler Gile adında etrafı büyük duvarlarla örülmüş bir şehirde, insanlarla birlikte yaşamaktadır. Haibane’ler için bırakın şehirden dışarıya çıkmayı, duvarlara yaklaşmaları bile yasaktır. İnsanlar içinde durum pek farklı değildir. Şehirden çıkan birisi asla şehre geri atım atamamaktadır. Hem Haibane’ler hem de insanlar şehirden dışarıya çıkamadıkları için öbür tarafında ne var bilememektedir. Genç bir kız kozasında uyumaktadır ve rüyasında bir şehre doğru, bulutların üzerinden düştüğünü görür. Kız kozasından çıktıktan sonra diğer Haibane’ler onu hemen bakıma alır ve rüyası düşmek ile ilgili olduğu için ona Rakka adını verirler. Rakka’ya da kısa zaman sonra halkası verilir ve sırtından kanatları çıkar. Kısa olan 13 bölüm boyunca da Rakka’nın gelişimini, Haibane nedir, duvarın arkasında ne var sorusunun cevabını arar ve en önemlisi diğer Haibane’lerle olan ilişkisini seyrederiz.

Charlotte 

Hikaye ergenlik dönemindeki kızların ve erkeklerin küçük bir kısmında ortaya çıkan özel yetenekleri konu alıyor. Yuu Otosaka yeteneklerini başkalarına belli etmeden kullanan ve sıradan, kısmen normal bir hayat süren bir gençtir. Bu süper güç sadece kendisine ait sanıyordur. Birden önünde Nao Tomori adlı bir kız belirir. Bu buluşmanın sonucunda özel güç kullanan birçok genç olduğunu öğrenir. Tomori, bu insanları bulmak için Yuu’dan yardım isteyecektir. Çünkü bu gençleri avlayan gizemli bir grup vardır ve hepsinin hayatı tehlikededir.

Berserk 

Dünya tarihinin en kanlı dönemlerinden birisi yaşanmaktadır. Savaşlar, katliamlar, açlık dünyanın her yerinde büyük bir sefalet hüküm sürmektedir. Yapılan katliamlar sırasında, ağaçta asılı duran ölü bir kadından bir bebek dünyaya gelir. Mucizevi bir şekilde dünyaya gelen bebeği oradan geçen paralı asker grubu fark eder. Bu paralı asker grubunun lideri olan Gambino‘nun sevdiği kadın, bebeği evlat edinmek ister ve Gambino‘da onu kıramaz. Kurtardıkları bebeğe Gutts ismini verirler. Fakat kısa süre sonra Gambino‘nun sevdiği kadın ölür. Kurtardıkları bebeğe bakmaya devam eden Gambino, Gutts‘ı oldukça zor şartlarda yetiştirir. Küçüklüğünden beri savaş alanlarında büyümek zorunda kalan Gutts, her türlü ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Hatta çocuk yaşta boyundan büyük kılıç taşımak zorundadır. İyi bir savaş tecrübesiyle büyüyen Gutts, ailesi olarak gördüğü Gambino‘nuyu etkilemek için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün yine bir savaşta paralı askerlik görevini yerine getirirken , Gambino bacağını kaybeder. Etrafında ki insanlar başına gelen bu felaketlerin hepsinin Gutts‘ın uğursuzluğu yüzünden olduğunu iddia ederler. Yaşadıklarını daha fazla kaldıramayan Gambino , Gutss‘ı öldürmek için çadırına gider. Ailesi olarak gördüğü kişinin kendisini öldürmeye çalıştığını görünce büyük bir şok geçiren Gutts , kendini savunmaya çalışırken Gambino‘yu öldürür ve oradan kaçmaya başlar. Artık hayatta kimsesi kalmamıştır. Onun için sadece kılıcı vardır. Sadece kılıcını savurduğunda kendisini iyi hisseder. Geçimi paralı askerlik yaparak sağlamaya çalışır. Yine bir gün paralı askerlik yaparken çok güçlü bir adamı devirir. Bu da orada bulunan Şahinler Takımı Lideri Grifith‘in dikkatini çeker. Gutts‘ın Şahinler Takımı‘na katılmasını isteyen Grifith , onunla dövüşmek ister. Kazanan karşı tarafın her istediğini yerine getirmek zorundadır. Dövüşü Grifith kazanır. Bu dakikadan sonra Gutts‘ın hayatı tamamen değişecektir.

Gungrave 

 

Brandon Heat ve Harry MacDowel kardeş denebilecek kadar yakın iki arkadaştır. Suç örgütlerinin hükmettiği bir dünyada, küçük bir çete üyeliğiyle devam eden sıradan hayatları, en acımasız suç örgütü olarak görülen Millennion örgütüne katılmakla tamamen değişir.

Harry güç açısından kendini ispat etmek isterken, Brandon‘ sevdiği kadını korumak amacıyla örgüte katılmıştır. En yakın arkadaşı ve sevdiği kadın arasında kalan Brandon, Harry tarafından öldürülür. Peki bu bir son mudur?

Chobits

 

Hideki üniversite okumak için bir köyden Tokyo‘ya gelen bir öğrencidir. Tokyo‘ya geldiğinde etrafa çok yabancı kalır. Herkesin yanında bir kız olduğunu fark eder fakat bu kızların başından bir şey çıkmaktadır. Hideki, sonraları etrafından, bunların birer robot olduğunu öğrenir. Kendisi de bir tane almayı çok ister fakat parası yoktur. Bir gün evine giderken çöpte bir robot görür. Onu evine alır. Robotun tek diyebildiği “Chii”dir… Hideki ona chii adını verir. O sıralar ortalıkta “Chobitler” dedikodusu dolaşmaktadır. Acaba yavaş yavaş her şeyi öğrenen ve dedikodudaki gibi duyguları olan chii, bir chobit midir? Hideki, chii’nin geçmişini araştırmaya başlar…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tsunade’nin Havalı Bulduğu Kılıç Ustaları

Code Geass İçin 3 Film Serisi Yapılacak!!