Genel olarak izlediğim anime türleri komedi,aksiyon, romantizm üzerinedir. Daha önceki öneri listemde belirttiğim gibi bende en derin etkileri bırakan animeler ise dram türüne ait animelerdir. Hatta beni takip edenler bilir Rainbow animesine karşı aşırı bir hayranlığım vardır. İzlemeyen varsa ayıp etmiştir. Hemen izleyin 😀 Dram animeleri birinci listemizi daha önce yapmıştık. İstek üzerine ikinci listemizi de yapalım dedik. Birinci listemize ulaşmak için Dram Anime Önerileri ‘ne tık tık 🙂 

Bazen bazı animeleri ve karakterleri listelerimde unutabiliyorum. Lütfen mazur görün aşırı yoğunum ve siteye ayırabildiğim vakit çok sınırlı. Siz de eksik gördüğünüz tarafları kaba bir dil kullanamadan , yapıcı eleştiri şeklinde ifade ederseniz, hem bizi mutlu edersiniz hem de anime seven arkadaşlara yardımcı olmuş olursunuz 🙂 Neyse lafı daha fazla uzatmıyorum ve listemize geçiyorum 🙂 

Ookami kodomo no Ame to Yuki

Adfhkjl 9 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

Çalışkan bir üniversite öğrencisi olan Hana, gerçek bir öğrenci olmasa da sınıflarından birine giren gizemli bir adama aşık oluyor. Görünüşe göre, o da gerçekten insan değil. Dolunay gecesinde, son kurt adamın hayatta olduğunu ortaya çıkararak dönüşüyor. Buna rağmen, Hana’nın sevgisi güçlü ve ikisi de bir aile kurmaya karar veriyor.

Hana, iki sağlıklı çocuğa doğum yapar – yağışlar sırasında doğan Ame ve kar yağışı sırasında doğan Yuki, her ikisi de kurtlara dönüşme yeteneğine sahiptir, babalarından miras kalan bir özelliktir. Ancak çok geçmeden, sevgilisinin ani ölümü, Hana’nın hayatını mahvediyor ve onu tamamen kendine özgü bir aileye bırakıyor. Vahşi nüfuslu çocuklarını vahşi nüfuslu bir şehirde yetiştirmenin, kimliklerini gizli tutarken yarattığı stres, Ame ve Yuki’nun toplumun kararlarından özgürce yaşayabileceğini umduğu kırsal bölgeye taşınmaya karar verir. Kurt Çocuklar, affetmez bir modern dünyada bekar bir anne olmanın zorlukları ile ilgili en önemli hikayedir.

Elfen Lied

Lucy, “Diclonius” olarak adlandırılan ve hükümetin insanlık dışı bilimsel deneyinin kurbanı olarak onu inkar eden kısa boynuzlu boynuzları ve görünmez telekinetik elleriyle doğan özel bir insan ırkıdır. Ancak, şartlar ona bir kaçış fırsatı sunduktan sonra, Lucy, hapsetme ve işkenceden dolayı bozulmuş, kaptanlarından kaçarken kan dökülmesine neden olur.

Aracılığı sırasında, bölünmüş bir kişiliğe sahip olan sakat bir kafa travması alır: sınırlı konuşma kapasitesine sahip zararsız bir çocuğun zihniyetine sahip biri. Bu istikrarsızlık durumunda, iki üniversite öğrencisi Kouta ve kuzeni Yuka, bilmeden yaralı bir kaçağı, onların cani yönelimlerinin farkında olmadan onların dikkatine çekiyor. Bu nezaket, kısa bir süre sonra kendilerini hükümetin gizlilik ve komplo dünyasının karanlık dünyasına sürüklendikleri için hayatlarını değiştirecek.

Claymore 

82003 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

“Youma” olarak bilinen insan bedenine susamış bir utanç verici şeytan, Raki’nin köyüne geldiğinde, gümüş gözleri olan yalnız bir kadın, sırtında sadece bir kılıçla şehre yürür. O, bu canavarları yok etmenin açık bir amacı olan yarı insan ve yarı-youma olarak üretilen bir “Claymore” dur. Raki’nin ailesi öldükten sonra, Claymore hayatını kurtarır, ancak daha sonra evinden kovulur. Başka hiçbir yerde olmayan Raki, Clare olarak bilinen Claymore’u bulur ve yolculuğunda onu takip etmeye karar verir.

Parka kasabadan şehre seyahat ederken, yol boyunca youma yenilmekte, Clare’in organizasyonu ve diğer savaşçıları daha fazla ışık almaktadır. Her kasaba temizlendi ve her şeytan yok edildi, Clare, Claymore olmayı seçtiğinden beri Clare’in intikam peşinde koştuğu youma daha da yaklaştı.

Jigoku Shoujo 

3 jigoku shoujo - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

 

Cehennem Yazışması’nı duydunuz mu? Güçlü bir kin ile, bu gizemli web sitesine sadece geceyarısı girerek, herhangi birinin ismini girmelerine ve o kişinin cehenneme doğru feribotla gitmelerine izin verebilirler. Ai Enma, Cehennem Kızı, seçilen hedefin cezayı haklayıp sağlamayacağına karar vermeyecektir; Senin için sadece onlardan intikam alacak. Bu genç kız hakkında çok fazla şey bilinmemekle birlikte, üç samanlı bebek yardımıyla görevlerini çabucak yerine getiriyor. Bununla birlikte, sadece bir yakalama var – böyle bir isteği yerine getirmek için ödeme olarak, kullanıcı kendilerini cehennemde bir sonraki yaşamına mahkum etmek zorundadır.

Higashi no Eden

Adfhkjl 10 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

22 Kasım 2010’da Japonya, neyse ki kimseye zarar vermeyen, “Dikkatsiz Pazartesi” olarak bilinen bir terör eylemi olan füze grevleriyle vuruldu. Hızla unutulmuş, toplum hayatları boyunca normal olarak devam eder.

Üç ay sonra Amerika’ya yaptığı mezuniyet töreninde, güler yüzlü kolej öğrencisi Saki Morimi’nin hayatı, kendisini Akira Takizawa’nın beklenmedik sıkıntılarından kurtardığı zaman sonsuza kadar değişti. Takizawa neşeli, ama birçok yönden garip – o çıplak çıplak ve kendini terörist olmak için inanan, amnezi muzdarip. Buna ek olarak, dijital nakitte 8.2 milyar yen ile yüklü garip bir cep telefonu var.

Takizawa’nın şüpheli özelliklerine rağmen, Saki hızla esrarengiz genç adamla arkadaş olur. Ancak, ona karşı, bu para, cep telefonları ve dünyanın kurtuluşu içeren heyecan verici bir ölüm oyununun başlangıcıdır. Higashi no Eden, Saki’nin kurtarıcısının ardındaki gizemleri çözme mücadelesini anlatırken, Takizawa’nın kendisi de benzer cep telefonları ile donanmış diğer bireylerle savaşarak ve aylar öncesinden olayın muhtemel bağlantısını ortaya koyan anıları geri getiriyor.

Puella Magi Madoka Magica

Adfhkjl 11 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

Madoka Kaname ve Sayaka Miki düzenli hayatları olan sıradan ortaokul kızlarıdır, ancak yeni transfer öğrencisi Kedi gibi sihirli bir tanıdık olan Kyuubey ile tanıştıklarında her şey değişir.

Kyuubey onlara bir teklif sunuyor: istediği her şeyi verecek ve karşılığında her biri büyülü bir kız olacak, hayallerini gerçekleştirecek kadar güç kazanacak. Ancak, büyülü bir kız olan Homura Akemi, teklifin kabul edilmemesini ve her şeyin göründüğü gibi olmadığını belirtmektedir.

Bir umut, umutsuzluk ve dostluk hikayesi, Mahou Shoujo Madoka ★ Magica büyülü bir kız olmanın zorlukları ve bir rüyanın gerçekleşmesi için ödemesi gereken fiyatla ilgilenir.

Plastic Memories 

Adfhkjl 12 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

Onsekiz yaşındaki Tsukasa Mizugaki, üniversite giriş sınavlarına giremedi, ancak bazı ipleri çektikten sonra Sion Yapay Zeka Kurumunda bir işe başlamayı başardı. SAI Corp, “Giftias” ın yaratılmasından sorumludur – normal insanlardan neredeyse ayırt edilemeyen son derece gelişmiş androidler. Bununla birlikte, insanlardan farklı olarak Giftias’ın maksimum yaşam süresi 81.920 saat, ya da yaklaşık dokuz yıl ve dört aydır. Terminal Servis Bir’i, Tsukasa’nın görevlendirdiği istasyon, hatıralarını kaybetmeden ve düşmanlıktan önce son kullanma tarihlerini karşılayan Giftias’ları toplamaktan sorumludur.

Terminal Service One’a katıldıktan hemen sonra, Tsukasa Isla adında güzel bir Giftia ile ortaklık kurdu. Terminal Hizmet uzmanıdır ve Petite figürü ve plasid doğasına aykırı olarak, Giftia’nın geri dönüşlerinde en iyisi sayılır. Zaman geçicidir, ve Tsukasa, zamanı gelmeden önce Isla’ya olan duygularıyla başa çıkmak zorundadır. Ne kadar kişi arzu ederse etsin, hiçbir şey sonsuza dek sürmez.

 

Chrono Crusade

Adfhkjl 13 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

1920’lerde Amerika’da görülen korkunç şeytanlar, on yıl boyunca büyük bir değişim ve ayaklanma oldu. Bu tehditle mücadele etmek için Magdalene Emri olarak bilinen kutsal örgüt kuruldu. Kuruluşun New York şubesi, genç ve pervasız Sister Rosette Christopher’ın yanı sıra partneri Chrno’ya ev sahipliği yapıyor. Şeytani tehditlerin yok edilmesiyle görevlendirilen tanınmış ekip, görevlerinde büyük çaplı hasarlara yol açmasına rağmen, işlerinde mükemmeldir.

Ancak, hem Rozet hem de Chrno, karanlık geçmişleriyle tahrik edilir. Rosette imha edici şeytanlar aracılığıyla, Chronno’nun kanlı bir tarihi paylaştığı, günahkâr ve şeytan Aion’un aldığı kayıp kardeşi Yuşa’yı bulmayı umuyor. İkisi de, Joshua’nın ortadan kaybolmasının ardındaki gerçekleri araştırmaya devam ederken, giderek tehlikeli olan şeytani tehdidiyle savaşmalı ve kaynağını keşfetmelidir.

Ima, Soko ni Iru Boku

Shu tipik bir Japon çocuğu ama rakipsiz, iyimser ve kararlı bir tavrı var. Ancak, Lala-Ru adında tuhaf gözlerle gizemli bir kızı gördüğünde, kısa bir süre sonra tuhaf bir çöl dünyasına çekilir. Shu, soykırım, acımasız işkence, açlık, susuzluk ve çocuk istismarı gibi savaşın gerçek terörlerini çoktan keşfeder. Şimdi Shu, Lala-Ru’yu ve aynı zamanda da çılgın diktatör Hamdo’nun zor kazanılmış ve sık sık isteksiz, yeni arkadaşlarını kurtarmaya çalışıyor. Shu’nın değerlerini koruduğu halde umursadığı şeyleri tasarruf edip edemeyeceği anlaşılıyor.

Isshuukan Friends

Adfhkjl 14 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

on altı yaşındaki Yuuki Hase, sonunda konuşma cesaretini bulur ve arkadaş olmak istediği kıza sorar. Sevgisinin beslediği Kaori Fujimiya, herkese karşı aynı mesafede yaklaşan bir kızdır ve reddeder.

Yuuki, bir süre sonra, mola sırasında kendini gizlediği çatıdaki öğle yemeği yemeğini bulur. Onu daha iyi anlamaya başlamak için her gün Kaori ile buluşmaya karar verir. Beraber geçirdikleri zaman ne kadar çok olursa, ona daha fazla açılmaya başlar. Ancak, haftanın sonuna yaklaşırken, onu bir kez daha itmeye başlıyor. Daha sonra, Kaori’nin soğuk cephesinin nedeni açıklandı: Haftanın sonunda, her Pazartesi günü sıfırlandığı için ailesine yakın olanların anıları unutuldu. Orta okuldaki bir kazanın sonucu, bir zamanlar popüler ve nazik olan Kaori, artık insanlara canını yakma korkusuyla arkadaş edinemez.

Sadece bir haftadan fazla arkadaş olmaya karar verilen Yuuki, her Pazartesi aynı soruyu soruyor: “Arkadaş olmak ister misiniz?” Çünkü derinden aşağı biliyor, Kaori bunun için her şeyden daha fazlasını istiyor.

Haibane Renmei 

Adfhkjl 15 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

Eski Ev köyünde bir kozadan doğan, genç bir Haibane (halo ve küçük gri kanatlı bir varlık), geçmişinin hatıraları olmadan anlayamadığı bir dünyaya uyanır. Koronun içinde yaşadığı düşme rüyası için Rakka isminde, çok geçmeden garip kasabada hayata alıştı. Ancak, Haibane için, köyden ayrılmak veya etrafını çevreleyen duvarların yakınında kalmak gibi katı kurallar vardır. Bunlar, “Uçuş Günü” ndeki türlerinin gizemli kaybolmalarıyla birlikte, kendi türleriyle ilgili neredeyse hiçbir şey bilmedikleri için Rakka’yı ve diğerlerini engellerler.

Haibane Renmei sadece Rakka’nın öyküsünü değil, etrafındakileri de anlatıyor; eski acılarından kurtulmaya çalışırken ve sonunda kurtuluşu bulmaya çalışırken, geçmişin hatıralarıyla yaşamlarını sürdürüyor.

Charlotte 

Charlotte bd 1 poster - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

Yuu Otosaka, bir başka çekici ve zeki genç gibi gözükürken, bir sırrı var – insanların zihinlerine girip beş saniye boyunca vücudunu tamamen kontrol etme yeteneğine sahip. Yuu, yıllarca prestijli bir liseye girmesine izin veren en yüksek dereceleri elde etmek için bu beceriyi kullanmaktadır.

Gizemli Nao Tomori, Yuu’yu gücünü kullanarak yakaladığında, onu ve kız kardeşi Ayumi’yi doğaüstü yeteneklere sahip öğrenciler için bir okul olan Hoshinoumi Akademisine transfer etmeye zorluyor. Nao liderliğindeki okulun öğrenci konseyi, yetkilerini kötüye kullanan adolesanları gizli bir şekilde takip etmekle görevlendirildi. Yuu, öğrenci konseyine katılmaya zorlanır ve birlikte, kendisinin, görünüşte eksik olan yeteneğinin, hayal edebileceğinden daha güçlü olabileceği yönündeki şok edici gerçeğe daha da yaklaştıran zorlu sorunlarla karşılaşırlar.

Angel Beats ve Clannad’ın yaratıcısı Jun Maeda’nın orijinal bir hikayesi olan Charlotte, bu gençlerin doğaüstü hayatlarını ve özel oldukları için ödemek zorunda oldukları bedeli araştırıyor.

Berserk 

6360420567936780322057790731 berserk golden age arc i egg of the supreme ruler 51e90244be152 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

Dünya tarihinin en kanlı dönemlerinden birisi yaşanmaktadır. Savaşlar, katliamlar, açlık dünyanın her yerinde büyük bir sefalet hüküm sürmektedir. Yapılan katliamlar sırasında, ağaçta asılı duran ölü bir kadından bir bebek dünyaya gelir. Mucizevi bir şekilde dünyaya gelen bebeği oradan geçen paralı asker grubu fark eder. Bu paralı asker grubunun lideri olan Gambino‘nun sevdiği kadın, bebeği evlat edinmek ister ve Gambino‘da onu kıramaz. Kurtardıkları bebeğe Gutts ismini verirler. Fakat kısa süre sonra Gambino‘nun sevdiği kadın ölür. Kurtardıkları bebeğe bakmaya devam eden Gambino, Gutts‘ı oldukça zor şartlarda yetiştirir. Küçüklüğünden beri savaş alanlarında büyümek zorunda kalan Gutts, her türlü ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Hatta çocuk yaşta boyundan büyük kılıç taşımak zorundadır. İyi bir savaş tecrübesiyle büyüyen Gutts, ailesi olarak gördüğü Gambino‘nuyu etkilemek için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün yine bir savaşta paralı askerlik görevini yerine getirirken , Gambino bacağını kaybeder. Etrafında ki insanlar başına gelen bu felaketlerin hepsinin Gutts‘ın uğursuzluğu yüzünden olduğunu iddia ederler. Yaşadıklarını daha fazla kaldıramayan Gambino , Gutss‘ı öldürmek için çadırına gider. Ailesi olarak gördüğü kişinin kendisini öldürmeye çalıştığını görünce büyük bir şok geçiren Gutts , kendini savunmaya çalışırken Gambino‘yu öldürür ve oradan kaçmaya başlar. Artık hayatta kimsesi kalmamıştır. Onun için sadece kılıcı vardır. Sadece kılıcını savurduğunda kendisini iyi hisseder. Geçimi paralı askerlik yaparak sağlamaya çalışır. Yine bir gün paralı askerlik yaparken çok güçlü bir adamı devirir. Bu da orada bulunan Şahinler Takımı Lideri Grifith‘in dikkatini çeker. Gutts‘ın Şahinler Takımı‘na katılmasını isteyen Grifith , onunla dövüşmek ister. Kazanan karşı tarafın her istediğini yerine getirmek zorundadır. Dövüşü Grifith kazanır. Bu dakikadan sonra Gutts‘ın hayatı tamamen değişecektir.

Gungrave 

Adfhkjl 16 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

 

Brandon Heat ve Harry MacDowel kardeş denebilecek kadar yakın iki arkadaştır. Suç örgütlerinin hükmettiği bir dünyada, küçük bir çete üyeliğiyle devam eden sıradan hayatları, en acımasız suç örgütü olarak görülen Millennion örgütüne katılmakla tamamen değişir.

Harry güç açısından kendini ispat etmek isterken, Brandon‘ sevdiği kadını korumak amacıyla örgüte katılmıştır. En yakın arkadaşı ve sevdiği kadın arasında kalan Brandon, Harry tarafından öldürülür. Peki bu bir son mudur?

Chobits

5ae2426879df8b01703d5333e6bdb940 - dram anime önerileri 2!! - figurex anime önerileri

 

Bilgisayarlar insan gibi görünmeye başladığında, aşk aynı kalabilir mi?

Hideki Motosuwa, üniversiteye girmek için çok çalışan genç bir çocuktur. Fakir birisidir. Yalnızlar insanoğluna benzeyen kişisel bilgisayarlar olan Persocomlar, masrafları zar zor karşılayabilir. Bir akşam eve yürürken terk edilmiş bir Persocom’u bulur. Evini aldıktan ve onu aktif hale getirmeyi başardıktan sonra, kusurlu gibi görünüyor, çünkü sadece bir kelime, “Chii” diyebiliyordu. Ancak diğer Persocom’lardan farklı olarak Chii, sabit diskine bilgi indiremez, bu nedenle Hideki, üniversite giriş sınavlarına aynı anda çalışırken, onu dünyaya eski moda şekilde öğretmeye karar verir.

Hideki, arkadaşlarıyla birlikte, gerçek insan duyguları ve düşünceleri olan ve sahiplerine olan sevgisi olan özel birimler hakkında bir şehir efsanesi olan “Chobit” olan Chii’nin gizemini çözmeye çalışır. Ama bir Persocom ve bir insan arasındaki romantizm gelişebilir mi?

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

2 thoughts on “Dram Anime Önerileri 2 !!

  1. Rebel_Otaku dedi ki:

    Attack on Titan nerede? Another ve tasagore oteme x amnesia nerde? Beğendimm ama keşke bunlar da olsaymış…

  2. Adem Aydın dedi ki:

    Angel Beats nerede 😀 ??

Bir cevap yazın