Başka Boyutta (Dünyada) Geçen Animeler Listesi karşınızdayız.  Bu türün genel adı isekai anime olarak geçiyor ancak ne var ki anime kategorisi olarak geçmiyor. Adında yazıyor yada konusu gereği isekai anime oluyorlar. Ben özellikle isekai animeleri daha çok seviyorum bu yüzden de siz anime severler için isekai yani başka boyutta / dünyada geçen anime öneri listesini hazırlamak istedim.

NOT: Bu yazımız sıralama yapmak için değil öneride bulunmak içindir  😉

Hadi başlayalım.

1 – Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Asdfgh 4 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Fantastik, Dram, Psikolojik, Gerilim

Bölüm Sayısı: 25 + 1

Yapım Yılı: 2016

Konusunun işlenişinden dolayı birçok isekai animesinden farklı olan bu animemiz izleyenin psikolojini bozacak türde bir animedir. Dram, Vahşet, Gerilim, Gizem, Komedi ve trap ne ararsanız var bu animede. İzleyip bitirdiğinizde sizi bir boşluğa sürükleyerek “ne izledim lan ben?” gibi sorular sormanız işten bile değil.

Subaru, bir gün marketten eve giderken kendini birden başka bir dünyada ve bir Pazar meydanında buluyor. Bu dünyanın insanları ile rahatça konuşabiliyor ancak yazıları okuyamıyor. Bu yüzdendir ya başına türlü türlü olaylar geliyor. Erkek yerine kızlar tuvaleti, insanlara yasak olan mekânlara girmek gibi. Tüm bunların üstüne de bir ara sokakta haydutlar tarafından yolu kesilir.  “Ana karakterim lan ben ezer geçerim.” Havasına bürünüyor tam adamları ezecek diye hazırlanıyoruz ki bir bakıyoruz Subaru yeri öpüyor. Derken güzel bir kız, Emila gelir ve Subaru’yu kurtarır.  Kendini borçlu hisseden Subaru’da Emilia’nın çalınan eşyasının bulunmasında yardım edecektir. Ve akşam olmadan buluyorlar da ancak işin içinde daha kötücül olaylar vardır. Tam kayıp eşyayı bulduk derken Emilia ve SubarU feci bir şekilde katledilir. “La ana karakter nasıl ölür?” derken Subaru gözlerini açar ve ilk başladığı yerdedir ve Emilia ile tekrardan tanışır.

Bu, başka boyutta / dünyada geçen animeyi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

2 – Isekai wa Smartphone to Tomo ni

Asdfgh 5 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Romantizm, Macera, Harem, Komedi

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2017

Yanlışlıkla tanrının elinden bir yıldırım kayar ve o yıldırımla Touya Mochizuki ölür. Evet evet ölüyor. Sonra bu tanrımız Touya’yı yanına alır ve özür dilemek ister. Ancak ne var ki Touya hiç üzgün görünmemektedir. Tanrı özür dilemek için Touya’ya bir dilek hakkı verir ve fantastik bir dünyaya göndermek istediğini söyler. Touya da bu teklifi kabul eder ve dilek hakkı olarak akıllı telefonunu da yanına almak ve gideceği dünyada özgürce telefonunu kullanmak istediğini söyler. Tanrı bu dileği kabul eder ancak tek bir şart vardır. Öldüğü dünyadaki hiç kimse ile iletişime geçemeyecektir ama oradaki haberleri vs. takip edebilecektir.

Touya’nın temiz kalbi ona har zaman fayda sağlayacaktır. Seyahat ettikçe lordlar, prensesler ve krallar ile arkadaşlıklar kuracaktır. Ancak tanrının söylemediği bir şey vardır. 500, 600 yılda bir görülen bir özellik vermiştir. O da tüm büyü türlerini kullanabilmesidir. Bu yeteneğini, zekası ve akıllı telefonu ile birleştiren Touya yeni bir efsane yazmaya başlamıştır.

2017 yapımı olan bu animeyi anime önerileri 2017 listenize alabilir ve keyifle izleyebilirsiniz. 😀

3 – No Game No Life

Asdfgh 6 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Fantastik, Oyun, Macera, Doğaüstü Güçler, Komedi, Ecchi

Bölüm Sayısı: 12 + 6

Yapım Yılı: 2014

Sora ve Shiro iki kardeşlerdir ve gerçek dünyayı berbat bir oyun olarak görmektedir. Sanal oyun dünyasında “Hole” “Boşluk” olarak tanınan bu ikili oyun tanrısının dikkatini çeker ve sadece oyunların yer aldığı fantastik bir dünyaya gönderilirler. Bu kardeşler zekâları ve yetenekleri ile önlerine çıkan tüm rakipleri yeneceklerdir.

Beyinlerin savaşı tarzında bu anime önerilerimiz arasındadır. 😀

4 – İxion Saga DT

Asdfgh 7 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Fantastik, Aksiyon, Komedi, Parodi

Bölüm Sayısı: 25

Yapım Yılı: 2013

Parodi kelimesini ağlatan ve booolca gönderme içeren normalde komik ama çevirmeni yüzünden eziyet haline gelen bir animedir.

Ana karakterimiz Kon Hokaze bir evinde oyun oynarken bir kız karakter ile tanışır. Bu kız karakter Kon kardeşimizde sürekli yardım istiyor. Kon bir randevu sözü isteyerek bu çağrıyı kabul ediyor ve gözlerini açtığında gökyüzünden aşağı düştüğünü görüyor. Sandalyesi ile birlikte. 😀 Bu sırada, tamda düştüğü yerde bir çatışma vardır. Düşman ülkenin en iyi birlikleri prenses Ecarlate yakalamak üzeredir. Kon’da tam da o anda, o birliğin komutanının üzerine düşer ve prensesi kurtarmış olur. İlk başlarda Kon’un prensesi koruma isteği olmasa bile o dünyada özgürce gezebilmesi ve geri dönüş yolunu bulabilmesi için prensesin hizmetkârı olmak zorundadır.

5 – Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?

Asdfgh 8 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Fantastik, Doğaüstü Güçler, Komedi

Bölüm Sayısı: 10 + 1

Yapım Yılı: 2013

Birbirinden ilginç güçleri olan ve karakter olarak sorunlu çocuklar kara tavşan tarafından küçük bahçe adı verilen fantastik bir dünyaya çağırılırlar. Sakamaki Izayoi’ nin gücünün ne olduğunu bilen yok. Ancak rakipsiz denecek kadar güçlü biridir. Kudou Asuka, herşeye hükmetme gücüne sahiptir. Kasukabe You ise hayvanlar ile konuşabiliyor ve onları güçlerini kullabilmektedir. Sıkıntından patlayan bu üç sorunlu çocuk küçük bahçeye geldiklerinde bir tavşan kız onları karşılar ve küçük bahçe’yi anlatır. Herşeyin oyunlarla çözüldüğü bu fantastik dünyada istedikleri kadar eğlenebilecek ve her oyun sonunda bir hediye kazanacaklardır. Ancak kara tavşanın bir şey sakladığı ortadadır.

Birçok açıdan beklentilerimizi sağlayan bu güzel anime başka boyutta geçen animeler listemizin yıldızlarındandır. İzleyin pişman olmayacaksınız. 😀

6 – Zero No Tsukaima

Asdfgh 9 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Fantastik, Büyü, Aksiyon, Romantizm, Okul, Macera, Ecchi, Harem, Komedi

Bölüm Sayısı: 13

Yapım Yılı: 2006

Zero, yani sıfır. İşte bu Louise verilen bir takma addır. Bu adı almasının sebebi Louise hiçbir büyüyü doğru olarak yapamıyor, her büyü denemesinde büyü patlayarak ortalığı ayağa kaldırıyor. Ve günlerden hizmetkar çağırma günüdür. O büyük gün için tüm büyücüler heyecanlı ve merak içindeler. Acaba Louise yine ne yapacak?. Yine yapacağını yapıyor. Tüm büyücüler bir yaratık çağırırken Louise başka bir dünyadan Hiraga Saito adında bir insan çağırır. Ama gerçekler hiçte bu kadar komik değildir. Louise özel bir kişi olduğunu çok geçmeden anlayacaktır.

7 – Oda Nobuna no Yabou

Asdfgh 10 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Tarihi, Romantizm, Komedi

Bölüm Sayısı: 12

Yapım Yılı: 2012

Japonların kendi tarihleri ile dalga geçme sanatını icra ettikleri bu başka boyutta geçen anime Oda Nobuna ve birçok önemli kişilik kadındır.

Yine sıradan bir lise öğrencisi olan Yoshiharu birden bire Sengoku dönemine gider. Zamanda yolculuk yaptığını ama bunu nasıl yaptığını bilmemektedir. Derken gözlerini bir savaş alanına açanYoshiharu, yine o savaşta ölen ve “Maymun” olarak bilinecek bir kişiliğin yerine geçer. Gelecekten geldiğini söylesede bir türlü kimseyi inandıramaz. Ta ki kimselerin bilmediği bir toplantının yeri ve zamanını elçiden önce Nobuna’ya söyleyene kadar. Artık Yoshiharu, Nobuna’nın hayalini gerçekleştirmek için ona yardımcı olacaktır.

8 –  Overlord

Asdfgh 11 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Fantastik, Oyun, Büyü, Aksiyon, Macera, Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 13

Yapım Yılı:  2015

Zamanında tüm Japonya’da büyük ses getirmiş olan Yggdrasil’in oyunu artık sona gelmiştir. Baş kahramanımız olan Momonga, oyunun son saniyesine kadar online kalmak ve oyuna öyle veda etmek istemektedir. Gözlerini kapatır offline olmayı beklerken birşeyler olur ve Momonga çok güçlü tamamen iskeletten oluşan muhteşem bir varlığa dönüşür. Oyun panelleri ortadan kaybolur. Duygu hissetmemesi gereken NPC’ler duygular hissetmeye başlar. Oyundan çıkmayı beklerken oyunun içine hapsolmuştur.

Hiçbir yakını ve arkadaşı olmayan bu adamın bu dünyada bir amacı vardır. Tüm dünyayı ele geçirmek.

Başka boyutta geçen animeler önerilerimiz arasında mutlaka izlemeniz gereken bir animedir. 😉

9 – Log Horizon

Asdfgh 13 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü:  Oyun, Fantastik, Büyü, Aksiyon, Macera, Shounen

Bölüm Sayısı:  25

Yapım Yılı: 2013

Bu tarz animelerin ilk çıkanlarından diyebiliriz.

Dünyaca ünlü bir MMORPG oyunu olan Elder Tales için yeni bir genişleme paketi getirilmiştir.  Ama “Cultivate the Noosphere” adı verilen bu genişleme paketinden sonra tüm oyuncular oyunun içinde hapsolmuştur. Ana karakterimiz asosyol bir lisansüstü öğrencisidir. Ancak ne var ki canavarla dolu bu dünyada hayatta kalabilmek için bir birlik kurulması gerekmektedir. Ve öyle de yapar “Log Horizon” adlı bir birlik kurar ve hayatta kalma savaşı başlar.

10 – Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Asdfgh 15 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Komedi, Fantastik, Macera, Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 10 + 1

Yapım Yılı: 2016

Komedi sahneleri ve karakterleri ile birçok kişinin kalplerinde taht kurmuş bir animedir.

Oyun manyağı ve asosyal Satou Kazuma adlı sıradan bir lise öğrencisi trafik kazası sonucunda hakkın rahmetine kavuşmuştur.  Yada biz öyle düşünüyoruz. Kazuma gözlerini açtığında karşısında güzel mi güzel ve kendisine tanrı diyen bir kız vardır. Ve bu kız Kazuma’ya hiç beklemediği bir soru sorar.

+ “Hey başka bir dünyaya gitmek ister misin? Ancak yanına tek bir şey alabilirsin.”

– “O zaman seni götürmek istiyorum”

Bu diyalogdan sonra Kazuma fantastik bir dünya da yeniden doğar ve şeytan kral ile mücadelesi başlamış olur. Ancak olaylar hiçte Kazuma’nın düşündüğü gitmeyecektir. Şeytan kral ile savaş şöyle dursun sürekli olarak yiyecek, içecek ve ev için savaşmak olacaktır. Sakin bir yaşantının hayali yanıp tutuşan Kazuma için böyle problemli ve sürekli sorun çıkaran tanrı ile birlikte olmak hayalini imkansız kılacaktır.

11 – Knight’s & Magic

- başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Fantezi, Macha, Aksiyon, Okul

Bölüm Sayısı: 13

Yapım Yılı: 2017

Mecha meraklısı ve bir programcı olan bir otaku, başka bir dünyada Ernesti Echevarria olarak reenkarne olur. Ernesti Echevarria kısaca Eru tahminim 12, 13 yaşlarında bir çocuktur ve soylu bir ailenin oğludur. Bu dünyada Gölge Şövale olarak bilinen insansı robotlar vardır. Eru ve arkadaşları bu robotlara binmeyi hayal etmektedirler. Ancak hepsi bu değildir. Eru’nun mechalara olan merak onu çok daha ilerilere götürecektir.

12 – Isekai no Seikishi Monogatari

Zxcvvbnm 1 - başka boyutta (dünyada) geçen animeler listesi - figurex anime önerileri

Türü: Fantastik, Mecha, Aksiyon, Okul, Harem, Komedi, Ecchi

Bölüm Sayısı: 13

Yapım Yılı: 2009

Ana karakterimiz Kenshi Masaki, Tenchi Muyo adı verilen bir dünyadaki Tenchi Masaki’nin üvey kardeşidir ve Japonya’da yaşamaktadır. Masaki bir gün Geminar adlı başka bir dünyaya çağırılır. Bu dünyada, Seikishin adı verilen biyolojik silahlar bulunmaktadır ve bu silahları kullananlara Seikishi adlı verilmektedir. Bu kişiler Ahou adlı büyü gücüne de sahiptirler. Masaki bu dünyaya geldiğinde Seikishi’ler arasındaki bir savaşa tanıklık eder. Masaki, kendini o dünyaya kimin çağırdığını bilmeden kendi dünyasına dönmenin yollarını aramaya başlar. Bunun farkında olan bazı örgütler, kendisine verdikleri görevi yaparlarsa kendi dünyasına göndereceklerini söylerler. Masaki’ye verilen görev ise, henüz yeni başa geçmiş olan Shitoreiyu kraliçesi olan Lashara’yı öldürmesidir. Bakalım Masaki bu görevi yapabilecek mi? Yoksa bu dünyada hapis mi kalacaktır?

Bu yazımız Başka boyutta geçen animeler listemizin ilk bölümüdür. Çok uzun olduğundan dolayı 2 parça yapmayı uygun gördüm. Ben özellikle isekai anime sevdiğimden listedeki tüm animeler önerimdir. Ancak İxion Saga için İngilizce biliyorsanız İngilizce alt yazı izleyin. Mevcut çevirisi bana eziyet gibi geldi. Animeden soğuttu beni. Anime zaten parodi zaten komik sen daha neden için ediyorsun ama değil mi? Neyse Bu anime önerileri listemiz şimdilik bu kadar. Part 2 sizleri bekliyorum. 😀

Diğer yazılarımda görüşmek üzere Figurex severler. Takipte kalın. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

5 thoughts on “Başka Boyutta (Dünyada) Geçen Animeler Listesi

 1. veysel dedi ki:

  öneri için teşekürler

 2. anijellyfish dedi ki:

  bu seriler arasından
  Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
  Isekai wa Smartphone to Tomo ni
  Knight’s & Magic
  No Game No Life
  bayılıyorum ya ilk olarak bunlardan başlayın derim ben

 3. yobee dedi ki:

  hepside bir birinden guzelanımedır hepsınıde ızlemısımdır 4 sıradakı anıme acık bıtıyor yenı sezonun kesın gelmesı lazım 😀

  1. Mustafa Bükülmez dedi ki:

   Aynen final bölümün sonunda tekrar çağırıyordu sanırım 😀

   1. yobee dedi ki:

    cagırıcak buyuk ıhtımalle savas olcuaktı 😀 ama kızda guzellesmıstı aralarında bır sey gecmez buyuk ıhtımal yıne anakarakterımız kızdan sureklı dayak ve azar ısıtecektır 😀

Bir cevap yazın