Animeler sıkıcı mıdır?

 Bu soru son zamanlarda kafamı oldukça kurcalıyor. Bu sorunun cevabını vermeden önce izin verirseniz  animelere nasıl başladığımı anlatayım. Evim ile okulum arasında yaklaşık 2 saat olduğu için bu sürede sıkıntıdan ölmemek için dizi film izliyordum. Ancak günde 4 saatlik film ve dizi izleyince elimdekiler bitti ve bir arayışa geçtim. Ne izlesem? Bu arayışım devam ederken Facebookta bir arkadaşım Pokemonun açılışını paylaşmış bende izlerken ” yaa neden pokemon izlemeye başlamıyorum ki ” cümlesi ile anime dünyasına giriş yaptım. Ardından Yu-Gi-Oh ve Naruto ile bu camiaya adım attım. Şuana kadar yaklaşık 120 seri ve 4500 bölüm anime izledim(birde listeye koyamadıklarım var).

giphy - Animeler sıkıcı mıdır? - Figurex Anime Tanıtımları

Kendimden bahsettiğime göre sorumuza geri dönebiliriz. Animeler sıkıcı mıdır? Son birkaç aydır sadece One Piece izleyebiliyorum. Hiç bir yapım ilgimi çekmemeye başladı. Bunun iki sebebi olabilir. Biri elle tutulabilir güzel yapımların çıkmaması (Keijo gibi) veya ben artık doygunluğa ulaşmış olabilirim. Re-zero dan sonra hiç bir anime istediğimi bana vermedi(REM <3).  Evet Re-zero yılın animesi olabilir ve diğerleri ile karşılaştırmak yanlış olabilir. Ancak olgun bir anime izleyici olarak farklı şeyler istiyorum. Bu durum başka bir soruyu ortaya koyuyor. Neden bir Death Note, Elfen Lied, Another veya Hellsing çıkmıyor. Bu sorunun cevabı ise para. Anime yapmak gerçekten çok zor ve ne mangaka nede  yapımcılar çok para kazanabiliyorlar. Bu sebeple yapımcılar kaliteli içerik yerine fan service abanıyorlar. İki meme iki yakışıklı çocuk koy parayı kapıyorsun zaten. Durum böyle olunca benim gibi izleyicilerde sıkılıyor. İşte bu noktada animeler sıkıcı cümlesini kurabiliyorum. Bu durum beni ne kadar üzse de durum böyle maalesef.

a19e06e4704598f129a9e88edfd54026 - Animeler sıkıcı mıdır? - Figurex Anime Tanıtımları

Peki anime izlemeyi bırakacak mıyım. Tabi ki de hayır. Yılmadan bekleyeceğim elbet tek derdi para olamayan bir yapımcı çıkacaktır ve güzel işler yapacaktır. Zaten hali hazırda beklediğim animeler olduğundan. Durmak yok animeye devam^-^

Kendi düşüncelerimi anlatmaya çalıştığım bu serinin devam etmesini sağlayacağım arkadaşlar. Ancak sizler sayesinde daha iyiye gideceğini düşünüyorum. Bu sebeple kendi düşünceleriniz yorum olarak bırakırsanız birlikte tartışabiliriz. Hepinize iyi günler dilerim.

About Hüseyin Özgür Şengelen

Evet anime izliyorum evet waifularım var her şey tamam ama bir sorun pişman mıyım? HAYIR... https://myanimelist.net/profile/Hoshanlee_94 izlediğim animeleri buradan görebilirsiniz.

Back to list

Related Posts

One thought on “Animeler sıkıcı mıdır?

  1. Kekik dedi ki:

    Shaft stüdyosu <3

Bir cevap yazın