Anime Tanıtımları

Death Note – Ana Karakterlerin Tanıtımı

Karakterler

Yagami Raito (Light Yagami, a.k.a. Kira)

21

Raito 17 yaşında, lise öğrencisidir. Birgün ders dinlerken gökyüzünden bir defter düştüğünü görür ve okul çıkışında defteri alıp eve gider. Böylece Death Note’un kullanıcısı olur. Babası polistir. Sebebinin Raito olduğunu bilmediği cinayetleri araştırarak katili bulmaya çalışmaktadır. Raito aslında asosyal bir insandır. Arkadaş çevresi iyidir ama o hep eve kapanmayı tercih eder. Bu yüzden ders notları da iyidir, çok sıkı çalışır. Yalnız internet dünyasında bu asosyalliğinden eser yoktur. Hack de dahil olmak üzere birçok şey bilmektedir ve insanlara kendini “Kira” olarak tanıtmaktadır. Death Note’u dünyaya barış ve adaleti getirecek bir tanrı olma amacıyla kullanmaktadır.

Ryuuku (Ryûk)

Ryuuku bir “Shinigami”dir. Shinigami Dünyası’nda canı sıkılmıştır. Bu arada Death Note’unu kaybettiğini fark eder. Bu, kaybettiği ikinci defterdir. Bulmak için ölümlü dünyaya gelir ve Raito’yla karşılaşır. Raito beklediğinden zeki çıkmıştır. Death Note’un sistemini iyice kavraması için Raito’ya kuralları açıklar. Sonra da Raito’nun getirmek istediği adalet konusunda ona yardım etmeye başlar. Kısa sürede iyi arkadaş olurlar.

Eru (L)

23

Death Note ile ilgili pekçok şey bilen bir insandır. Dünyanın en ünlü dedektifidir. Gerçek adını söylemektense adının ilk harfi olan L ile anılmaktadır. Artan cinayetler üzerine FBI tarafından bu işin başına geçirilir. Cinayetlerin sorumlusunun Kira olduğundan adı gibi emindir. Bunu, bütün insanlara canlı yayın aracılığıyla kanıtlamıştır. Onun yüzünü bu olaylardan önce kimse görmemiştir. Gerçek ismi “Death Note Manga: Episode #013: Death Note Nasıl Okunur” adlı bölümde geçmektedir. Raito’ya meydan okuyarak büyük bir savaşı başlatmıştır.

Related Posts

Bir cevap yazın