#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Yeni Sezon Hakkında Bilgiler

Riot Games her yeni sezonda olduğu gibi bu  yeni sezonda Sihirdarları Şaşırtmaya hazırlanıyor. Tam artık ne kadar şaşırabiliriz derken Riot Games ara sezon hazırlıklarını duyurdu ve gene çok köklü değişimleri bizleri bekliyor gelin beraber inceleyelim.

Öncelikle Riot Games’in bü sezonki amacı her oyunu birbirinden farklı kılmak diyebiliriz. Farklı kılmak derken oyunun sadece akışına bırakılarak oynanması yerine tamamen taktiksel savaşa dönmesinden ve takımların bir kaç taktikle sınırlı kalmamasından bahsediyoruz.Oyunun içinde verdiğiniz her kararın taktiksel olarak size yansıyacağı tiyosunu verebilirim. 

Saldırı Gücü Taşıyıcıları

Riot bu sezon bildiğiniz üzer Yetenek gücü karakterlere yoğunlaştı yetenek gücü eşyalarında çok ciddi değişiklikler yaptı.Buda saldırı gücü taşıyıcısı olarak oynuyan oyuncuları biraz üzdü. Ara sezonda Riot saldırı gücü taşıyıcılarının gönlünü almaya hazırlanıyor. Nasıl ki Ashe oku veya Sivir ultisi üzerine takımlar işlevsel kompozisyon kuruyor, Vadide pek sık rastlayamadığımız Corki, Miss Fortune, Graves, Caitlyn, Kog’Maw, ve Quinn üzerinde de takımların üzerine taktik yapabileceği işlevsellikler katılması amaçlanıyor.Bunun yanı sıra SG eşyalarında riot çok köklü değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Ufak tiyolar vermek gerekirse artık oyun tarzınıza göre daha çok eşya seçeneginiz olacak diyebiliriz yani takım savaşında ön saflara mı hükmetmek istiyorsunuz veya anlık hasar mı çıkarmak istiyorsunuz yoksa tam bir kule canavarına mı dünüşmek istediğinizi eşyalarla daha net seçebiliyorsunuz.

a70f4f04c08b48c2d8e154adbac18801

Kabiliyetler

Kabiliyetler her sezonki gibi gene bir değişim geçiriyor 3 ana dalı olan kabiliyetler kendi içindede dallara ayrılyıor artık ve oyun stratejinize göre artık kabiliyet seçimi yapıyorsunuz. Kabiliyetlerde çok ilginç değişikliklerin bizi bekledigini söyleyebiliriz.

Destek eşyaları & Vision


Vadide görüş savaşları bu sezon daha önemli yer tutacak diyebiliriz.Sizlere görüş hakkında hem iyi hemde kötü haberlerimiz var iyi haber Trinketler artık yükseltilmiş olarak geliyor yani başlangıçta eger sarı aldıysanız 2 toteminiz olacak, kötü haber ise Riot gizli totemi mağzadan kaldırma kararı almış ve   ‘debris’ adında yeni totem türü  eklemeye hazırlanıyor. Bu özellik size ward etrafında ölen bedenleri görebilme ve kimin ne kadar canı kalmış görebilme yeteneği sağlıyor ve bu şekilde rakibinizin vizyonu hakkında daha geniş çaplı bir bilgi kütlesine sahip oluyorsunuz.


fddf483f599a9206c28645e8bad90286

Başlangıç eşyaları


Riot başlangıç eşyalarında çeşitliliğin az olduğunun farkında bu sebeple başlangıç eşyalarına değişik altarnatifler getirmeye hazırlanıyor. Örneğin bir saldırı gücü taşıyıcısıysanız tek seçeneğiniz doran kılıcıyken artık eğer daha agrasif olmak istiyorsanız doran kılıcından daha fazla saldırı hasarı olan fakat daha az defansif bir eşya alabileceksiniz veya koridorda uzun kalıp hızlı kasmak istiyorsanız ekstra altın veren bir eşyayla oyuna başlıyabileceksiniz. Kısacası Riot oyunu taktiksel olarak planlamamızı istiyor ve o taktik üzerinden bir gameplay yapmamız gerekecek. 

The Rift Herald

Riot Üst koridor oyuncularını da es geçmiyor ve onların yukarıda kendi hallerine bırakıldığı oyun tarzlarından iyice kurtulmak istiyor bu sebeple oyunun ilk 15 dakikası için yepyeni bir Orman canavarına hazırlanıyor detaylar hala tam olarak belirli değilken kulislerde bu canavarın mini bir baron olacağı söylentisi var. 

Riot yaptığı açıklamada bu sezon ki değişimlerin bunlarla sınırlı kalmıyacağı açıklamasını yaparken bizleri ne tür süprizlerin beklediği hala soru işareti. Sizce Riot yeni sezona geçerken ne tür değişiklikler yapmalı ?

 

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Mecha Nedir?

oyun haber

Sezon Ne Zaman Bitiyor? Sezon Sonu Ödülleri Ne?