#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Yeni Bakugan Serisi Geliyor

Çocukluğumuzun animesi geri dönüyor! New Vestroia ilk yayınlanmaya başladığında okulda oluşan heyecan dalgasını bugün bile hatırlıyorum 🙂 Tenefüslerde az oynamazdık… Sizce nasıl bir şey olacak? Yorumlarınızı esirgemeyin 🙂

Kanada’lı oyuncak ve medya şirketi Spin Master’ın küresel başkanı Ben Gadbois şirketin 8 Kasım’daki konferansında Bakugan için 2 yıl içinde yeni bir seri yapmayı planladıklarını açıkladı.

“Ayrıca oyuncak ve TV şovu ortaklarımızla beraber 2018 ve 2019’da Bakugan da dahil olmak üzere birkaç heyecan verici TV şovları üzerinde çalışıyoruz.” dedi. Spin Master konferansta konuyla ilgili başka bir bilgi vermedi.

Spin Master 2015’te de Bakugan’ın yeniden yayına girmesini planladıklarını duyurmuş ve bir kapak resmi yayınlamıştı.

Tüm Bakugan serileri, oyun sırasında kullanılan metal kartlar ve otomatik olarak figürlere dönüşen manyetik oyuncakların imalatçı firmaları Spin Master ve Sega Toys ortaklığıyla yapıldı. Seri Kuzey Amerika’da bestseller oldu ve 2009’daki Toy Fair’in Yıllık Oyuncak Ödülleri’nde onur derecesi aldı.

Amerika’lı kanal Cartoon Network ilk Bakugan Battle Brawlers serisini 2008 yılının Şubat’ında yayınladı. Ayrıca daha sonra “Bakugan Battle Brawlers: New Vestroia”, “Bakugan Gundalian Invaders” ve “Bakugan: Mechtanium Surge” isimleriyle 3 yan seri daha yayınlandı. Ayrıca 2013 yılında “Baku Tech! Bakugan Gachi” ismiyle SHINGO tarafından bir manga uyarlaması yapıldı.

Belki bilmeyenler olabilir diye animenin konusu:

Günün birinde aniden gökyüzünden kartlar yağmaya başlar. Bu kartları bulan çocuklar kendilerince Bakugan adında bir oyun yaratırlar ancak daha sonra Bakugan’ın bir oyundan daha fazlası olduğu ortaya çıkar. Bakugan’lar yani içlerinden yaratıkların çıktığı toplar Vestoria isimli bir evrene bağlıdır ve Vestroia’nın kaderi bu oyuna bağlıdır. Vestroia’yı kurtarmak için Sonsuzluk Çekirdeği’nin bulmak gerekiyordur ve kendilerine Bakugan Savaşçıları (Bakugan Battle Brawlers, animenin ismi buradan geliyor) diyen 6 çocuk bu çekirdeği aramaya başlarlar ancak karşılarına çok çeşitli güçlükler çıkacaktır.

Anime hakkında genel bir fikrimi soracak olursanız, belki bugün izlesem çok tuhaf gelecek olan o dublajlar zamanında harika geliyordu. Hele bir açılış müziği vardı, ezbere bilmekle gurur duyardık. Hala aklımda ve şimdi o kadar komik geliyor ki…

“Duvara daya sırtınııııı, başla savaaaşaa, ğaaa ğaaa”

Anime resmen aklımda Drago’nun habire power-up almasıyla kaldı, adam artık arabaya bile dönüşüyordu o derece abartmışlardı ama karakterler ve hikayeler açısından gerçekten harikaydı. Bugün izler miyim? Pek sanmıyorum ama fena bir seri değildi açıkçası.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

Loading…

Animelerdeki En Güçlü 5 Grup! (Sosyal)

YAŞAM TAŞI: KRALSIZ ÜLKE (BÖLÜM 30)