in

Worlds Gruplarını Tanıyalım- A Grubu

2017’nin en iyisini seçme zamanı geldi. League of Legends’in en görkemli turnuvası kabul edilen Worlds bu sene Çin’de düzenlecek. Aralarında temsilcimiz 1907 Fenerbahçe’nin de bulunduğu 16 takım League of Legends şampiyonluğu için kıyasıya mücadele edecek ve aralarından birisi 2017’nin en iyi takımı olmayı hak edecek. Dilerseniz gelin ve 2017’nin en iyi 16 takımı olarak gösterilen isimlere bir göz atalım.

1.Edward Gaming

  2013 yılında Çin’de kurulan Edward Gaming güçlü kadrosuyla dikkatleri üzerine çekmişti. Kurulduğu ilk iki sene Çin kupasını kazanmayı başarıp Worlds’e gitmeye hak kazandı. İlk deneyimlerinde hezimete uğradıktan sonra seneye kadrolarını güçlendirerek yeniden devler arenasına çıktılar. Zorlu mücadeleler ardından kadrosundaki Pawn, Deft gibi yıldızlar sayesinde Edward Gaming 2015 MSI şampiyonu oldu. Bu sayede SKT dışında MSI kupasını kazanabilen tek takım olarak isimlerini tarihe yazdılar. Kendilerinin 2017 dahil beş LPL Yaz Mevisimi şampiyonluğu ve beş Demacia Kupaları var. Bu yüzdendir ki ‘Beş Taçlı Kral’ lakabını kazandılar. Peki, güncel Edward Gaming Oyuncuları kimlerdir?

a.Mouse(Üst Koridor)

  Kendisi Edward Gaming’in üst koridor oyuncusu olur. Biraz daha arka planda kalmış yıldız oyunculardan dersek doğru konuşmuş oluruz. Kendisi 2015’ten beri Edward Gaming’te. Yani uyum sorunu yaşamayacak bir üst koridor kendisi. Yedeği olarak Audi gösteriliyor.

b.Clearlove7(Ormancı)

  Edward Gaming’in büyük yıldızı. Worlds’te bulunan en yüksek puanlı orman oyuncusu. Ayrıca en tecrübelisi. Daha önce Team Phoneix, Team WE gibi takımlarda oynamasına rağmen 2014’ten beri Edward Gaming’te. Sayamayacağımız kadar çok başarısı olmasına rağmen bunlardan en büyüğü muhtemelen yine bu takımla kazandığı 2015 MSI kupası. EDG’nin en etkili ismi ve kesinlikle korkulması gereken bir oyuncu.

c.Scout(Orta Koridor)

  Kendisi 2015’te iken Faker’ın yedeğiydi. Hafife alınması gereken birisi anlayacağınız. Yedek olmaktan sıkılıp EDG’ye geldi. 2017 LPL’de iyi bir performans sergilemesine karşın MSI’da ki performansı merak uyandıran birisi.

d.iBoy(Nişancı)

  Vadinin genç yeteneklerinden birisi. 2017’de Edward Gaming’e gidip asıl ADC’leri Zet’i yedeğe itmişti. Henüz çok tecrübesiz olduğu için üzerine şüphe dolu bakışlar dolaşıyor ama kim bilir? Belki bize bir sürpriz yapar.

e.Meiko(Destek)

Edward Gaming’in ikinci en güçlü ismi. Tıpkı Clearlove7 gibi EDG’nin 2015 MSI kupasını kazanmasının ana sebeplerinden birisi. Oldukça tecrübeli ve nerede ne yapması gerektiğini bilen bir destek. Herkesin ondan beklentisi büyükken yeni nişancısı iBoy ile oluşabilecek uyum sorunu çoğu taraftarını rahatsız ediyor.

 

2.SKT T1

SKT T1’ın e-spor macerası çok eskiden başladı. 2003 yılında kurulan takım önceleri Starcaft’ta estirirken League of Legends’ın çıkması ile birlikte burada da bir takım kurdu ve ilk şampiyonluğun ardından çok büyük bir ivmeyle liderliğe oturdu. Son iki senedir Worlds kupasını kaldıran şampiyon takım üçüncü kez tacını takmak için hazırlanıyor.

Artık başlı başına bir marka olan SKT T1 son zamanlarda taraftarın gözünden hafif hafif düşüyor gibi gözükse de bunun sebebi takımın kötüleşmesi değil, rekabetin kızışmasıdır. Artık vadide dominasyona yer yok. Özellikle bu sene Kora şampiyonasına LongZhu’ya kaybettikten sonra bu daha da belirginleşti.

  a.Huni(Üst Koridor)

  Üst koridorun ağa babası. Kariyeri boyunca Fnatic, Immortals gibi takımlarda yeteneğini gösteren Huni şimdi SKT formasını giyiyor. Kariyerinde LCS şampiyonluğuna ulaşan Huni Dünya Şampiyonasında hiçbir zaman şampiyonluk koltuğuna oturamadı. Bakalım bu sene bir şey değişecek mi?

b.Peanut(Orman)

  Vadinin duygusal canavarı Peanut. Saldırgan oyun şekli ile SKT’ye geldiğinde herkesin kafasında bir soru işareti oluşmuştu. Daha önce muhteşem başarılar yakalasa da SKT ile kimyalarının uymayacağı görüşündeydi herkes. Peanut bunun aksini kanıtladı. 2017 MSI şampiyonluğunun ardından Worlds sahnesine adım attı. Bakalım nasıl bir sonuç alacak.

c.Faker(Orta Koridor)

Tanıtmam yersiz gibi geliyor ama yine de devam edeceğim. SKT denince akla herkesin aklına tek bir isim gelir. Tabii ki Faker. Hepimiz oyundaki SKT T1 Faker kostümlerini görmüşsünüzdür. LoL oyuncularının çok büyük bir çoğunluğu tarafından dünyanın en iyisi olarak gösterilen Faker’ın tahtı son zamanlarda sallantıda. Bakalım ‘Kral’ şanını koruyabilecek mi?

d.Bang(Nişancı)

    Wolf ile birlikte dünyanın en iyi alt koridoru olarak anılıyorlar. Agresif fakat kontrollü oyun tarzı ile takımını taşıma potansiyeli olan bir oyuncu. 2013’ten beri SKT’de ve takımın neredeyse tüm başarısında payı var

e.Wolf(Destek)

Az önce dediğim gibi Bang ile birlikte dünyanın en iyi alt koridoru sayılıyorlar. O da tıpkı Bang gibi 2013’ten beri takımda ve tüm başarılarda payı var. Ayrıca Zyra oyunları ile herkesin takdirini kazanmıştır.

 

3.AHQ e-sports

2012 yılında kurulan Tayvan takımı ilk yılında gözleri üstünde toplasa da sonraki yıllarda pek bir varlık gösteremedi. AHQ Westdoor gibi büyük isimleri çıkartmasına rapmen grubun en altta kalan takımı gibi gözüküyor. Yine de ben ve birçok kişi AHQ’nun bu sene bir sürpriz yapmasını bekliyoruz.

a.Ziv(Üst Koridor)

Profesyonel kariyerine 2013’te Team Ozone Xenon ile başlayan Ziv’in en büyük başarıları 2015 ve 2016 LMS şampiyonu olması oldu. SKT, EDG gibi büyük takımlar ile çok fazla karşılaşmadığı için zorlanacağını beklediğimiz bir oyuncu.

b.Mountain(Ormancı)

22 yaşındaki oyuncu kariyerine 2014 yılında Flash Wolves ile başladı. Takımın tecrübeli isimlerinden birisi olmasına karşın yine de gruptaki diğer ormancıların gerisinde kalıyor.

c.Chawy(Orta Koridor)

Takımdaki en tecrübeli isimdir kendisi. Kendi liginde iyi sonuçlar gösterse de büyük arenada pek umut vaat eden bir oyuncu değil. Ayrıca kendisinin yedeği olarak Westdoor oynuyor.

d.An(Nişancı)

  2013’te Taipei Snipers ile başladığı profesyonel LoL kariyerine AHQ ile devam ediyor. Takımda Chawy’den sonraki en tecrübeli oyuncu.

e.Albis(Destek)

  Bir diğer tecrübeli oyuncu. Görüldüğü üzere AHQ pek yeni yüzler arayan bir takım değil. Gerçekten başarılı bir destek oyuncusu. Fakat Wolf, Meiko ve Smoothie ile karşılaştırılabilecek bir oyuncu mu? Bunu zaman gösterecek.

 

4.Cloud 9

Kuzey Amerika’nın en köklü kulübü Cloud 9. NA LCS’in TSM ve CLG ile birlikte en büyük üç takımından biri. Cloud 9 LoL takımı 2012’de kuruldu. Hemen ertesi sene NA LCS yaz mevsimi şampiyonluğunu kaptı. 2015 itibariyle bariz bir düşüş yaşadılar. Bu sene Worlds grup aşamalarına gelebilmek için CLG ile karşılaşıp onları 3-1 mağlup ettiler. Cloud 9 güçlü kadrosu ile bu senenin korkulan isimlerinden.

a.Impact(Üst Koridor)

SKT, NTG gibi takımların formalarını giyen tecrübeli üst koridor oyuncusunun yolu 2016’da Cloud 9’a düştü. Kendisi eskiden bir destek oyuncusuydu. Hatta oldukça iyi bir destek oyuncusuydu. 2014 yıllarında kariyerinin en parlak yıllarını yaşayan oyuncu şu anda yeniden parlama çabasında.

b.Contractz(Orman)

  Belki de takımın en tecrübesiz ismi kendisi. 2015’ten beri profesyonel olarak oynayan Contactz NA LCS’e daha bu sene çıktı. İlk seneden Worlds’e gitmek. Fena değil ha?

c.Jensen(Orta Koridor)

  Kendisi 2015’ten beri Cloud 9’da. Ondan önce de bir SK Gaming tecrübesi olmuştu. Kayda değer çok büyük bir başarısı olmamasına rağmen oldukça iyi bir orta koridor oyuncusu olarak gösteriliyor.

d.Sneaky(Nişancı)

Takımın patlamaya hazır bombası gibidir Sneaky. Oldukça tecrübeli olan oyuncu daha önce Team Diginitas gibi birçok takımda görev aldı. O da diğer birçok isim gibi şanssız olan oyunculardan. Yine de asla ama asla hafife alınmamalı. Açıkçası ben Sneaky’e karşı oynanan her maçta bir Twitch  yasaklaması bekliyorum.

e.Smoothie(Destek)

  Daha önce Team Liquid’de yedek olarak yer alan Smoothie’nin yolu bu sefer Cloud 9’a düştü. Tank şampiyonlar oynamayı seven Kanadalı oyuncu çoğu izleyici tarafından hafife alınmasına rağmen çok büyük bir tehdit oluşturduğunu düşünüyorum. Bunu bir zamanların Thresh efsanesi Bunny FuFuu’yu yedek bıraktırarak kanıtladı zaten.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

48 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 100.000000%

Yorumlar

Loading…

2 Kişilik Bilgisayar Oyunları Öneri Listesi Derledik

En İyi Fantastik Anime Önerileri – Az Bilinenler