WildStar ilk olarak Gamescom‘da 17 Ağustos 2011‘de oyun severleri ile tanışmış oldu. Oyun hakkında fazla açıklama yapılmasa da oyunu görenlerin hemen ilgisini çekti ve hayran kitlesini hızlıca oluşturmaya başladı.

Oyunu Carbine Studios geliştirmiş, NCSoft firması ise dağıtımını üstlenmiştir. Oyunun ilk olarak 18 Haziran 2013‘te piyasaya sürülmesi planlanıyordu ancak bu tarih sonrasında 3 Haziran 2014‘e ertelendi. WildStar oyunculara aylık abonelik sistem ile çalışacağını söyleyince hayran kitlesi ve sevenlerini biraz üzdü.

Ds_warplots_edit. Still018. Png (1920×1080)

 

WildStar, Nexus adlı kurgusal bir gezegende geçen bilim kurgu temalı, çok oyunculu online bir rol yapma oyunudur. Oyunda 6 farklı sınıf bulunmaktadır. Her sınıfta kendine ait karakter bulunmakla birlikte oyunda 2 ayrı ırk mevcuttur. Free to Play olmasıyla beraber oyuna yeni bir patch gelmesi bekleniyor. Patch’in kapsadığı yenilikler arasında 4 ayrı sınıf ve yeni eşyaların bulunacağı duyuruldu. Yapımcı firma “Bu büyük bir karar, büyük bir değişim ve stüdyo olarak hafife aldığımız bir karar değil. Carbine’nin WildStar’a olan bağlılığı hiçbir zaman şu ankinden daha güçlü olmamıştı; AA kalitesi sunan ve en önemlisi ise WildStar’ı denemek isteyen herkesin bunu yapa bilmesini sağlamaktır.” şeklinde bir duyuruda bulundu. Yapımcı şirket, oyun Free to Play oluncaya kadar ücret vererek oynamış abonelere çeşitli eşyalar vereceğini duyurdu. Bu hediyelerin abonelik süresine göre değişecek veya artacağı söylendi.

Oyunun 29 Eylül 2015‘de Free to Play olarak yayınlanmaya başlanması planlıyor.

 

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın