#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Wildcard – Ön İnceleme

 

Merhaba Sihirdarlar!

4 bölgenin en iyi takımları 26 Ağustos’ta Türkiye’de düzenlenecek Wild Card turnuvasında boy göstermek için sahneye çıkmaya hazırlanıyordu ki yapılan siber saldırılar turnuvanın 1 gün ertelenmesine sebep olunca heyecan tabii ki de kursağımızda kaldı; 27 Ağustos’ta beklediğimiz gün geri gelirken Naru önderliğindeki ülkemizin temsilcisi olan Dark Passage’ın rakiplerine bir göz atalım dedik.

IWCQ’daki Rakiplerimiz Kimlerdir?

detonation_fm

-DETONATİON FOCUSME-

DetonatioN FocusMe bize hiç de yabancı olmayan bir takım, onları daha önceki Wild Card turnuvasından hatırlıyoruz, Bu turnuvada temsilcimiz Beşiktaş’a mağlup olmuşlar ve uluslararası turnuvaya veda etmişlerdi.

DetonatioN FocusMe Japonya temsilcisi olup, geçtiğimiz dönemi rahat olarak kazanmış ve sonrasında oldukça ünlü Ozone Rampage takımına 3 – 1’lik skor ile yenildi.

Ozone Rampage, Japonya Bölge Finali’ne seri başı avantajı ile girmişti fakat DetonatioN FocusMe, Rokenia’nın mükemmel mekanikleri ile 2-0 geriden gelerek 3-2 kazanıp Türkiye’de düzenlenen uluslararası arenaya katılmaya hak kazanmışlardı.

Birçok koridor değişikliğine giden bu takım, bir Asya ekolünden vazgeçmeyerek, oyunundaki sistematik düzenini bozmamıştır. Yapılan değişiklikler takımı olumlu yönde etkilemiştir.

 

bkt_new_fp

-BANKGOG TITANS-

İstikrardan asla vazgeçmeyen ve inancını hiç yitirmeyen gerçek Tayland Titanları var karşımızda, tam anlamıyla titan olan bu oyuncular çelikten sinirleri ile Wild Card’ı titretmeye geliyor. Her koridorda taşıma gücü yüksek olan bu ekip GPL liginin yaz mevsiminde fırtına gibi eserken teker teker rakiplerini de geride bırakmayı başardılar.

Bangkok Titans geçen sene ilk şampiyonluklarını yaşarken en önemli oyuncuları orta koridor oyuncusu olan G4, eşsiz mekanikleri ve üstün oyun bilgisi ile bize ne kadar özel bir oyuncu olduğunu gösteriyor.

Tayland temsilcisi, Wild Card’ı kazanıp devlerin arasında kendisine yer bulmak istiyor.

 

300px-The_chiefs_profile

-CHIEFS-

Avustralya temsilcisi olan ve eski Wild Card takımı Legacy’i finalde deviren, kadrosunda Raydere gibi çok elit bir nişancı bulunduran Chiefs %100 galibiyet oranı ile sezonu bitirdi. Başarması çok zor olsa da 14 maçlık bir galibiyet serisi yakalayıp finalde de eşsiz oyununu devam ettiren Chiefs muhteşem bir takım yardımlaşması ve dayanışması ile dikkat çeken ekiplerden biri.

Liglerindeki başarıyı eğer uluslararası sahneye de yansıtırlar ise izleyenlere harika oyunlar sunabilirler. Aniden maç bitirme potansiyeline sahip bu takım rakiplerini her an zora sokabilir.

 

-DARK PASSAGE-

Dark Passage, son dönemlerin Türkiye’ye damgasını vuran bir takım olarak en üst sırada yer alıyor. Tecrübeli kadrosu ve daha önceki Wild Card arenasında boy gösterişi de onları her zaman bir adım öne geçiriyor.

Wild Card dönemindeki kadrodan, günümüz kadrosunda bulunan oyuncular, Orta Koridor oyuncusu ve aynı zamanda takımın kaptanı olan Naru ve Ormancı rolünde oynayan Crystal M ‘dir.

Yukarı koridor oyuncusu FabFabulous ve Nişancı Holyphoenix, HWA Gaming takımına transfer oldular.

Dark Passage takımı saltanatını 1 sezonluk Beşiktaş’a kaptırsa da yeniden bu sezonu domine edip yarı finalde HWA Gaming’i ve finalde Beşiktaş’ı yenerek TBF’yi kazanmıştır. Yeni koçun takımın başına gelmesinden sonra Dark Passage oyun tarzında adam öldürmeye değil de daha çok harita görevlerine yer vermeye başlayınca gözle görülür bir performans elde ettiler.

Vazgeçmeyen takım kişiliği ve inanılmaz hırsı ile gurur veren temsilcimizin ev sahipliği yaptığı bu turnuvada onlardan başarı bekliyoruz.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Wild Card Ertelendi!

Diablo 3’e Yeni Yama!