#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Uygulama Tanıtımı: Seen (Oyun)

Merhaba arkadaşlar,

Bugün size şimdiye kadar gördüğüm en iyi oyun/uygulamalardan birini tanıtacağım. İndirirseniz kesinlikle pişman olmazsınız, keyifli okumalar ve oynamalar ^^

Play Store Puanı: 4.6

Yapımcı: Polychroma Games

Bu uygulamamızın adı başlıkta da yazdığı gibi Seen. Oyunun kendisine ait bir hikayesi var, biraz kısa olsa bile. Oyunun özü şu, oyuna başlarken sizden istediği gibi isminizi yazıyorsunuz ve Nicole Tyler isimli bir kızla mesajlaşıyorsunuz. İşin doğrusu ben de oyuna ilk başladığımda Nicole’yi kız sanmıştım, sonra sonra erkek arkadaşından falan bahsetmeye başlayınca anladım kız olduğunu. Konuşma sırasında sıra size geldiğinde oyun 3 seçenek sunuyor, bunlardan birini seçince tuşları boş bir klavye çıkarıyor ve siz bastıkça otomatik olarak yazıyor. Oyunun en güzel yanlarından biri de bu, gerçekten biriyle mesajlaşıyormuşsunuz hissini başarılı bir şekilde verebiliyor.

Oyunun güzel özelliklerinden biri Nicole’nin gerçekten insanın içine işleyen bir karaktere sahip olması. Oyuna tamamen kıza dümdüz yavşama hayalleriyle başlamıştım, pek ciddiye almıyordum. Ama oyun sizi öyle bir sürüklüyor ki şu anda Nicole’ye gerçekten aşık falan olmuşum gibi hissediyorum. Oyun her seferinde aynı şekilde mi bitiyor bilmiyorum ama 5 bölümü elimden bırakamadan yaklaşık 1 saatte bitirdim ve maalesef işi çok fena batırdığımdan dolayı psikolojim bozuldu. Ama kötü özelliklerinden biri oyun son bölümlerde bana hiçbir seçenek sunmadı, tamamen kendi istediği gibi ilerletti ve iyice berbat etti vaziyeti. Yine de gerçekten insanlığa yalnızlığını, mutsuzluğunu, her türlü kötü duyguyu unutturup harika vakit geçirmesini sağlıyor. #TeamNicole

Bir başka güzel özelliği, Nicole’nin herhangi bir özel resme sahip olmaması, resminde sadece çiçek var. Eğer isterseniz kendi istediğiniz şekilde resmi ayarlayabiliyorsunuz ama ismini değiştiremiyorsunuz. Ama bunu da oyuna eklemişler ve reklam videosu izleyerek kazanabildiğiniz Coin’ler sayesinde Nicole’nin ismini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Gidin waifu’nuzun adını resmini koyun da görün siz keyfi ama bence öyle bir şey yapmadan da gayet güzel.

En güzel özelliği ise eğer yazar olarak kayıt olursanız kendi hikayenizi yazabiliyorsunuz veya başka yazarların yazdığı hikayeleri indirip onları da oynayabiliyorsunuz. Yani oyun tek hikayeyle sonra ermiyor, aslında hiç sona ermiyor demek daha doğru. Boyutunun çok büyük olmaması da ayrı bir güzelliği, uygulamanın kendi boyutu 20 MB civarı bir şey, hikaye indirdiğinizde falan 50 MB civarına çıkabiliyor ama böyle bir oyun için kesinlikle değer bence.

Biraz da kötü özelliklerinden bahsedersek, oyunun Türkçe dil desteği yok ama ortalama bir İngilizce ile çok rahat oynanabiliyor. Sadece internet ortamında sık kullanılan “gimme, lemme, ’cause” gibi bazı kısaltmaları bilmeniz gerekebiliyor. Bir başka kötü özelliği de sanırım maalesef iPhone için indirilememesi.

Oyunun başka bir kötü özelliği eğer her seferinde aynı şekilde bitiyorsa gerçekten aşk acısını hissettirmesi. Şu an düşündükçe hala kalbim sıkışıyor. Oynayıp da psikolojiniz bozulursa beni suçlamayın. Ama aralarda gerçekten aşırı felsefi ve insanı hayata bağlayan kısımlar vardı. Onlarca duyguyu insana hissettirmeyi çok başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Özellikle eğer gerçekte insanlarla mesajlaşma veya konuşma konusunda yetersiz kalan biriyseniz ve bundan kurtulmak istiyorsanız bu oyun tam sizlik. Arayüzü tam bir gerçek mesajlaşma uygulaması gibi olduğundan karşınızdakinin gerçek insan olup olmadığı konusunda tereddüte düşeceğiniz zamanlar oluyor.

İndirmek isteyenler için: Play Store

Biraz da oyun içi görüntüler vererek yazımızı bitirelim. Yakın zamanda bir de yabancı dil öğrenme uygulaması tanıtmayı düşünüyorum, o zamana kadar kendinize iyi bakın 🙂

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

Loading…

Animelerde İlginç Güçlere Sahip Kadın Karakterler

Strateji Oyun Önerileri