Türkiye’deki Oyun Ajansları

Son zamanların popüler oyunları olan e-spor oyunları herkes tarafından oldukça ilgi duyulan bir spor dalı haline gelmiş durumda, isminden de anlaşılabileceği gibi artık bilgisayar oyunları bir spor çeşidi olarak gözüküyor. Her şeyin başına e harfini getirerek elektronik ortama dönüştürdüğümüz gibi spor da artık elektronik ortamda yapılabilmekte ki bu çerçevede büyük spor kulüpleri de günümüzde bu alanda amatör branşlar açmış durumda. Aynı normal spor dallarında olduğu gibi takımlar ile oynanan bu oyunlar için oyun turnuvaları bile gerçekleştirilmekte ve izleyici kısmı hiçte azımsanacak bir kitle değil.

Bu konuda gerçekten yetenekli olan kişiler e-spor ile oldukça fazla paralar kazanabilmekte ve bazı oyunlarda oyun içi ticaretler de oyunculara para kazandırabilmekte.

Peki e-spor tam olarak nedir derseniz, E-Spor online oyunlar üzerine kurulu bir spor dalıdır yani aslında yaptığımız normal sporun elektronik ortamda yapılan halidir bu nedenle tek fark, hareket edenin biz değil oyunun içerisinde bizi temsil eden karakter olması. Elektronik spor, dünyanın dört bir yanından kişilerin internet aracılığıyla buluşup oyun oynayabileceği ya da belli zamanlarda düzenlenen uluslararası büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlanabilir. Diğer spor müsabakalarındaki gibi e-Spor müsabakalarında da kişiler veya takımlar karşı karşıya getirilir ve çeşitli yeteneklerinin konuşacağı, oyunu izlemesi ve yapması keyifli bir ortam oluşturulur. Diğer sporlardaki gibi hem fiziksel hem de zihinsel çaba ve beceri gerektirir. Tabi ki bu bağlamda gerçekten yetenekli insanları izlemek ve strateji kurma konusunda iyi olan oyuncuları izlemek oldukça zevklidir.

Günümüz teknoloji çağında kişileri etkilemek için yapılabilecek çok fazla şey olduğu gibi, bunlardan bir tanesi de influencer marketing sistemidir. Bu sistemin asıl amacı büyük bir kitleye toplu olarak ulaşmak yerine, belli kitleler karşısında kendisini takip ettirebilen kişiler yardımı ile yapılmaktadır.

Peki nedir influencer marketing, şöyle anlatmaya başlayalım, hepimiz internetten her şeyi bulabileceğimizin farkındayız, ve kafamıza  takılan şeylerin cevabını internet üzerinden bulmaya çalışmaktayız, büyük marklar da bunun farkında, markalar onların bir ürününü almak istediğimiz de her zaman ki gibi internete danışıp o ürün hakkında bilgi almak istediğimiz biliyorlar, bu nedenle size kendi istekleri ile ürünlerini tanıtıyorlar. Tanıtımları ise bir yazı ile değil de sosyal medya hesaplarında belli takipçi kitlesine ulaşmış insanlar ile iletişime geçip bir pazarlama ortaklığı sağlayarak yapıyorlar.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Top 5 Büyü Animeleri

YAŞAM TAŞI: KRALSIZ ÜLKE (BÖLÜM 29)