Oyun Haberleri

Torrent’ te eklenen Shooting Stars Oyunundan Sizlere Mesaj Var!

Hayatın birçok alanında korsan yapımlar duymaktayız. Özellikle dizi- film sektöründe ve oyun sektörlerinde korsanlık olayları ile sıkça karşılaşılmaktadır. Büyük şirketler korsanın önüne geçmeye çalışsa da korsan yapımcılar bir şekilde korumaları geçip korsan yapılara devam ediyorlar. Bu olay büyük şirketleri fazla bir zarara uğratmıyor fakat kendi çapında oyun geliştirmeye çalışan bağımsız yapımcılar bu durumdan çok şikayetçi. Bütçelerinin kısıtlı olması ile birlikte korsan yapıtlarının da ortaya çıkmasıyla oyunlardan pek para kazanamıyorlar ve zarara uğruyorlar. Emekleri de çöpe gitmiş oluyor.

Bağımsız geliştiricilerden bir tanesi olan Noodlecake Studios, Shooting Stars oyununu yaptılar ve bu pyunu Torrent sitelerine kendi elleri ile yüklediler. Oyunu bu şekilde indiren kullanıcıları oyunda küçük bir sürpriz bekliyor. Oyunu indirip açtıktan sonra oyun onlara normal bir şekilde görünüyor fakat karşılarında kesinlikle yenemeyecekleri bir boss ile karşılaşıyorlar.

Boss tarafından öldükleri zaman ise karşılarına bir mesaj çıkıyor.

“Ölüm kötüdür değil mi? Ama bağımsız yapımları Torrent’ ten edinmek daha da kötüdür. Lütfen Shooting Stars’ ı alarak bizlere destek olun.” Mesaj tam olarak böyle.

Bu tarz mesajları bazı oyunlarda da görmüştük. Ama bağımsız yapımcılar için elimizi cebimize atsak hiçte fena olmayacak!

Bir cevap yazın