Herkese merhaba dostlar. Bir 2017 yapımı DC animasyonu incelememizle sizinleyiz. Lafı hiç uzatmadan incelememize geçelim.

Judascontract marquee 5792c5a35cfca6. 52417259 - teen ti̇tans : the judas contract i̇nceleme - figurex film

 

Filmin ilk dakikası ‘’Beş yıl önce’’ yazısı ile başlayıp eski Teen titans ekibinin Starfire ile tanışmaları daha doğrusu onu kurtarmaları anlatılıyor. İlk düşüncem konunun Starfire üzerine olacağıydı ama öyle olmadı. Sanırım bunu bir sonra ki film için düşünüyorlar.

İlk tanışma. (sözde starfire birkaç günlüğüne kalacaktı)

Giriş kısmı bitince beş sene sonraya geliyoruz ve ekibinin düşman üstüne baskını ile başlıyor. Baskından sonraki sahnelerde anlıyoruz ki. Brother Blood’un Teen Titans ekibi için hain planları var. Bunun için ‘’parası neyse öderim’’ deyip Deathstroke’u kiralamış.

Film en zayıf yanı kesinlikle konusu. Daha önce binlerce kez işlenmiş bir konu. İşlenişi de öyle çok güzel değil. Filmin başında Titanların takımında bir muhbir olduğu söyleniyor ve onun kim olduğunu daha önce hiç Teen Titans bilmeyen biri için bile zor değil ki bunu film gizlemeye de çalışmıyor.

Filmin başka zayıf noktalarından biride kötü adamları. Zira Brother Blood şımarık zengin çocuğu gibi davranıyor. O kadar uzun yaşayan biri daha zeki ve tecrübeli olmasını beklerdim.

Deahstroke ise hedefime giden her yol mubahtır felsefesi ile gidiyor ve bana paralı askerden daha fazla bir şey olmadığını düşündürüyor.

Teen titans deathstroke embed - teen ti̇tans : the judas contract i̇nceleme - figurex film

Peki filmin nesi hoşuma gitti. Karakterleri ve kendi aralarında ki iletişimleri. Film bunu yapışı hoşuma gitti.

Nightwing ve Starfire arasında ki ilişkiyi, Blue Beetle’in hayatının değişmesinin sancılarını, Robin’in bir önceki filme göre olgunlaştığını, Raven’in yine bir önceki filme göre ekibi benimsemiş olduğunu, Beast boy’un hala işin eğlencesinde olduğunu ve Terra’nın kendini soyutladığını net bir şekilde görüyorsunuz. Ayrıca takımda ki kişilerin birbirleri ile olan ilişkilerini de film size gösteriyor. Zaten Teen titans’ın en sevdiğim yanı her zaman bu olmuştur. Filmde bunu gayet güzel veriyor.

Teen titans the judas contract movie - teen ti̇tans : the judas contract i̇nceleme - figurex film

Aksiyon sahneleri ise 84 dakika süren bir film için gayet fazla ve yerindeydi. Ama yine de efsane diyebileceğimim dövüş göremedim.

Bir başka hoşuma giden tarafı ise yeri geldiğinde gençlerden biri mutlaka biri espri ya da gönderme yapıyor oluşuydu. Zira bu beklediğim bir şey onlar kahraman olsalar da hala gençler ve eğlenmek istiyorlar.

Eğer filmi izlemek isterseniz fazla beklentiye girmeden size sunulanların alırsanız hoş bir buçuk saat geçireceksinizdir.

Back to list

Bir cevap yazın