- soul eater genel i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

KONU :

Merhaba arkadaşlar

Bugün Soul Eater isimli animeyi anlatacağım. Animemiz genel olarak Ölüm Şehri‘nde Shinigami Teknik Okulu isimli bir okulda geçmekte. Okulun öğrencileri ve öğretmenleri, teknisyenler ve silahlar olmak üzere iki gruptan oluşuyor. Okulun asıl amacı insan ruhlarının Kishin Yumurtası‘na dönüşmesini engellemek ve dönüşüm geçirenleri yok etmek. Tabi bunun getirileri de var. 99 Kishin Yumurtası ve bir cadı ruhu yiyen silahlar okul müdürü Shinigami-sama’nın özel silahı Ölüm Orağı haline gelmesine izin veriliyor ve daha da güçleniyor…

GENEL BİLGİ:

Animemiz İgarashi  Takuya tarafından yapılmıştır. Toplamda 51 bölüm çekilmiş ve 2008 yılında gösterime girmiştir. 2 opening  ve 4 ending bulunuyor. Ana karakterlerimiz Maka Albarn, Black Star ve Death The Kid olmak üzere üç tanedir. Tabi birde bunların silahları var. Soul, Tsubaki, Liz ve Patty. 4 de silah olan yardımcı karakterlerimiz var. Animemizin türlerine bakacak olursak aksiyon, macera, komedi, fantezi, shounen ve doğaüstü güçleri görebiliriz…

KARAKTER İNCELEMESİ:

Maka Albarn :

Maka albarn gif maka albarn 37472195 500 281 - soul eater genel i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Animede ilk göreceğimiz karakter Maka Albarn olacak. Partneri Soul bir oraktır. Babası Shinigaminin özel silahı olan Ölüm Orakları‘ndan biridir. Annesi ise tamamen meçhul. Hiçbir özel yeteneğe sahip olmayan bu kız tamamen sıkıcı, sürekli kitap okuyan bir tip ama nasıl oluyorsa, zor durumlardan paçayı kurtarabiliyor. Ve arkadaşları için her şeyi göze alabilecek bir kız.Yaptıklarını iyi izleyin sizi şaşırtacağını düşünüyorum.

 

Black Star :

Giphy - soul eater genel i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Ve sıradaki karakterimiz Black Star ve partneri zavallı Tsubaki. Zavallı dediğime bakmayın son derece güçlü bir silah. Birden fazla silaha dönüşebildiğini biliyoruz. Ve son derecede güçlü bir suikast silahı olmasına rağmen, Black Star biraz düz mantık ve bu savaş sırasında sıkıntıya yol açıyor. Bu arada Black Starı da fazla kötülemeyelim. Anne babasını tam bilmiyor olsak da Yıldız Klanı diye bilinen klanın son hayatta kalan üyesi. Bu klanda para için insanları öldüren tehdit eden ve kirli işler yapan bir klan. Bu arada Black Star savaş sırasında sağını solunu unutsa da potansiyeli yüksek olan bir karakter. Gözünüzü üstünden ayırmamanızı tavsiye ederim.

 

Death The Kid :

101968 soul eater death the kid - soul eater genel i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Ve son olarak karakterlerimizin en meşhuru okul müdürü Shinigami’nin oğlu olan Death The Kid. Kendisi aslında bir Shinigami‘dir ama Black Star ve Maka‘yı zor bir durumda görünce gaza gelip okula kaydolur. Böyle anlatınca sağlam bir karakter gibi durmuş olmalı ama nerde. Tam bir simetri hastası hem de aşırı derecede, simetrik olmayan ya da simetrik bir şeyi bozan birini görünce çabuk öfkeleniyor. Sırf bu simetri takıntısı yüzünden iki partnere sahip tabi bunlar kardeş olan Liz ve Patty. ilk üç bölümü izlediğinizde dediklerimi anlayacağınızı umuyorum.

 

GÖRÜNTÜ KALİTESİ:

Görüntü kalitesi olarak ben pek beğenmedim açıkçası. Tabi izlenmeyecek kadarda kötü değil. Karakter görüntüsü pek tatmin edici olmasa da, dövüş sahnelerini olumsuz etkilediğini düşünmüyorum. Tabi yönetmenimiz ufak değişiklikler yaparak animeyi çekici hale bile getirmiş diyebilirim.

 

İZLENEBİLİRLİK :

Evet şimdide animenin izlenebilirliğine gelelim. Grafikleri kötü değil. Komedi fazla yok. Aksiyon yeterli, aşırı bişey de beklemeyelim. 100 üzerinden değer verecek olursak ben 65 verirdim.

Hepinize iyi seyirler dilerim…

Back to list

Related Posts

One thought on “Soul Eater Genel İnceleme

  1. İbrahim DOĞAN dedi ki:

    La ne issizsin neyse h.o cuntaci 😀

Bir cevap yazın