Soluksuz İzleyeceğiniz Kısa Anime Önerileri !!

Soluksuz İzleyeceğiniz Kısa Anime Önerileri !!

Anime yazıları yazmaya başladığım ilk zamanlar Soluksuz İzleyeceğiniz 10 Kısa Anime Önerisi ! listesi yapmıştım. Bugün eski haberlerime bakınca listemin 43.7 K tık aldığını gördüm. Sanırım kısa animeleri seviyor genel kitle. Bense her zaman uzun animeleri tercih etmişimdir 😀 Neyse efendim çok uzatmadan bir kısa anime önerileri listesi daha hazırlayayım dedim ve karşınızdayım 🙂

Anime Önerlieri bölümünde her tür ile ilgili önerilerimiz mevcuttur. Göz atmayı unutmayın 🙂

Not : Hiç bir şey yapmadığı halde sadece eleştiren kesim, harika eleştirilerinizi kendinize saklayın olur mu 🙂 Ben 12 – 60 bölüm arası olan animeleri kısa sayıyorum.

Ansatsu Kyoushitsu

3-E sınıfının öğrencilerinin bir görevi var o da mezuniyetten önce öğretmenleri öldürmek. Öğretmen çoktan ayı yok etti ve eğer bir yıl içinde öldürülemezse dünyayı yok edeceğinin sözünü verdi. Ama sınıfa uymayan 20 mach hızına sahip dokungaçlı canavar nasıl ölecek ve onlardan kim en iyi öğretmen olacak?

Berserk

Dünya tarihinin en kanlı dönemlerinden birisi yaşanmaktadır. Savaşlar, katliamlar, açlık dünyanın her yerinde büyük bir sefalet hüküm sürmektedir. Yapılan katliamlar sırasında, ağaçta asılı duran ölü bir kadından bir bebek dünyaya gelir. Mucizevi bir şekilde dünyaya gelen bebeği oradan geçen paralı asker grubu fark eder. Bu paralı asker grubunun lideri olan Gambino‘nun sevdiği kadın, bebeği evlat edinmek ister veGambino‘da onu kıramaz. Kurtardıkları bebeğe Gutts ismini verirler. Fakat kısa süre sonra Gambino‘nun sevdiği kadın ölür. Kurtardıkları bebeğe bakmaya devam edenGambino, Gutts‘ı oldukça zor şartlarda yetiştirir. Küçüklüğünden beri savaş alanlarında büyümek zorunda kalan Gutts, her türlü ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Hatta çocuk yaşta boyundan büyük kılıç taşımak zorundadır. İyi bir savaş tecrübesiyle büyüyen Gutts, ailesi olarak gördüğü Gambino‘nuyu etkilemek için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün yine bir savaşta paralı askerlik görevini yerine getirirken , Gambino bacağını kaybeder. Etrafında ki insanlar başına gelen bu felaketlerin hepsinin Gutts‘ın uğursuzluğu yüzünden olduğunu iddia ederler. Yaşadıklarını daha fazla kaldıramayan Gambino , Gutss‘ı öldürmek için çadırına gider. Ailesi olarak gördüğü kişinin kendisini öldürmeye çalıştığını görünce büyük bir şok geçiren Gutts , kendini savunmaya çalışırken Gambino‘yu öldürür ve oradan kaçmaya başlar. Artık hayatta kimsesi kalmamıştır. Onun için sadece kılıcı vardır. Sadece kılıcını savurduğunda kendisini iyi hisseder. Geçimi paralı askerlik yaparak sağlamaya çalışır. Yine bir gün paralı askerlik yaparken çok güçlü bir adamı devirir. Bu da orada bulunan Şahinler Takımı Lideri Grifith‘in dikkatini çeker. Gutts‘ınŞahinler Takımı‘na katılmasını isteyen Grifith , onunla dövüşmek ister. Kazanan karşı tarafın her istediğini yerine getirmek zorundadır. Dövüşü Grifith kazanır. Bu dakikadan sonra Gutts‘ın hayatı tamamen değişecektir.

One Punch Man

Bu seri cansız duruşu, kel kafası ve de hiç de etkileyici olmayıp her tarafından sıradanlık fışkıran Saitama adındaki genç hakkında. Ne var ki sıradan görünüşünün altında sıradan problemler yatmamakta. İşin aslında kendine zorlu rakipler arayan süper bir kahraman o! Asıl sorun işte burada ortaya çıkıyor. Ne zaman umut vaad edebilecek bir rakip ortaya çıksa tek yumrukla amele sümüğü gibi yere yapıştırıyor. Acaba Saitama sonunda kendisine meydan okuyabilecek kötü birisini bulabilecek midir? Meydan okumak için yeni kötüler ararken ki Saitama‘nın kolay ve komik zaferlerini sakın ola kaçırmayın!

Boku dake ga Inai Machi

Hayatın zorluklarıyla cebelleşen manga yazarı Satoru Fujinuma, kendisini ifade edememe korkusuyla yüzleşmektedir. Ancak, ölüm ve faciaları engellemeye zorlayan doğaüstü bir yeteneği vardır. Bu olaylar gerçekleşmeden önce, zamanda geri gider ve bu süreç sürekli tekrar eder; ta ki söz konusu olan kaza önlenene kadar.  Bir gün, kendisini katil durumuna düşüren bir kazaya karışır. Kurbanı kurtarma çabasıyla kendisini geçmişe yollar. Fakat, sınıf arkadaşı Kayo Hinazuki’nin kaybolmasından bir ay önceki zamana, ilkokul öğrencisi olduğu yıllara gelmiştir. Bunun üstüne, Satoru kendisine yeni bir görev edinir: Kayo’yu kurtarmak ve kayboluşundaki gizemi çözmek.

Another

1972 yılında Yomiya kasabasında çok sevilen bir öğrenci olan Misaki hayatını kaybeder. Onun ölümüyle herkes şoka uğrar. Çok sevilen bir öğrenci olduğu için okul arkadaşları ve öğretmenleri sanki o ölmemiş gibi davranırlar. Sırası boş kalır. Ölümünden kimse bahsetmez. Hatta mezuniyet günü onun sırası da törene götürülür. Her törende olduğu gibi fotoğraf çekimi yapılır ve onun sırasına da yer verilir. Fotoğraf çekimi sırasında herkes şok geçirir çünkü fotoğraf da Misaki’de yer alıyordur. Ölü benzi ve korkunç gülümsemesiyle birlikte. Burada hikayemiz 1998 yılına geçiş yapar. Koichi Sakakibara ailesinin işleri yüzünden dedesinin yanına Yomiya kasabasına taşınır. Burada ki okula kaydolan Koichi Sakakibara, akciğer rahatsızlığı yüzünden bir kaç hafta okula gidemez fakat hastahane de Misaki Mei adında kendi sınıfından bir kızla tanışır. Okula döndüğünde ise tuhaf bir şekilde herkesin Misaki‘yi görmezden geldiğini farkeder. Herkes 1972 yılından korkunç bir hikayeden bahsetmektedir. Başlarda pek inandırıcı gelmese de ilk kurbanla birlikte her şey değişmeye başlar .

Terra Formars

 

21. yüzyıl boyunca, insanlık, Mars’ın sömürgeleştirilmesi için gezegenin sert çevresine dayanabilecek iki tür göndererek Mars’u kolonileştirmeye çalıştı.Bununla birlikte, türlerin uydurma kabiliyetlerini tahmin etmemişlerdir. Şimdi 26. yüzyılda, Alien Engine Virus olarak bilinen ölümcül bir hastalık Dünya’ya geldi ve tedavinin sadece Mars’ta bulunduğu tahmin edildi. Sorun şu ki, Günümüzdeki Mars, “Terraformars” olarak bilinen, gezegene gönderilenlerden mutasyona uğrayan inanılmaz derecede güçlü ve zeki insan türü hamamböceği olarak bilinen yaratıklar tarafından işgal edildi. Yeryüzündeki güçlü organizmaların özellikleriyle genetik olarak zenginleştirilmiş yüz erkek ve kadından oluşan Ek I ekibi, Uzaylı Motor Virüsünün nedenini bulmak ve insanlığın iyileşmesine yardımcı olmak için Mars’a gönderildi – bu durumun başlangıcını işaret ediyor Mürettebatın hayatta kalma mücadelesi.

Noragami

İhtiyaç duyduğunuzda, doğru yere bakarsanız, garip bir telefon numarası kırmızı renkte taranmış gibi görünebilir. Bu numarayı ararsanız, kendini genç bir adamın Yato Tanrı olarak tanıttığını duyarsınız. Yato, milyonlarca mürit sahibi olmayı hayal eden küçük bir tanrı ve kendi kendini ilan eden bir “Teslim Tanrısı” dır. Ancak, adına adanmış tek bir tapınak olmaksızın, amaçları gerçekleştirilmekten uzaktır. Silah iş ortağı yararsız ustasıyla boğularak onu terk edinceye kadar, günlerini her biri beş yenilikle geçirir. Taki bir trafik kazasında Hiyori adlı bir kızı kurtarıncaya kadar.

Psyco Pass

Teknoloji dünyasının gelişmesiyle birlikte sadece yaşam standartları değil suç seviyeleri de bir o kadar hızla gelişmektedir. İnsanlık Psycho Pass adlı bir cihaz geliştirmiştir. Bu cihaz insanlardaki suç potansiyelini ölçer , insanları yargılar ve Dominators adlı silahlara bildirir. Dominators ise cihazın belirlediği suçluları infaz eder. Akane Tsunemori özel bir güvenlik okulundan dereceyle mezun olmuş oldukça yetenekli birisidir. Unit 1 adı verilenDominators’leri kontrol eden ekibin başına getirilir. Fakat aslında insanlar silahları değil , silahlar insanları kontrol ediyordur. İnsanoğlunun kendi eliyle yarattığı teknoloji yine onun en büyük düşmanı olacaktır.

Black Lagoon

Tayland‘ın Roanpur şehri kilisenin ve yetkililerin bile pis işler çevirdiği, yolsuzluk ve sahtekarlığın kol gezdiği bir şehir haline gelmiştir. Mahkumlar ve suçlular için bir cennet olan kent, genellikle yerel suç örgütleri tarafından harekete geçirilen yasa dışı faaliyetlerin ve operasyonların merkezi olmakla ün yapmıştır. Sıkıcı ve monoton bir yaşam süren Rokurou Okajima, Güneydoğu Asya’ya işi sebebiyle seyahat fırsatı bulur fakat iş gezisi sırasında Black Lagoon adı verilen bir örgüt tarafından kaçırılır. Grup onu, çalıştığı yerle yaptığı müzakerelerde başarısız olunca pazarlık kozu olarak kullanmayı planlıyordur. İşler umdukları gibi gitmez ve patronu Rokurou‘ya ne olduğunu umursamaz. Şirketi tarafından ihanete uğrayan Rokurou,Black Lagoon‘a katılmaya karar verir. Hayatta kalmak için, yeni çevreye çabucak adapte olmalı, kan dökmeye ve sıkıntıya hazırlanmalıdır.

Drifters

Shimazu ToyohisaSekigahara Savaşı’nda büyük bir mücadele verirken ağır bir şekilde yaralanır. Yaralı bir şekilde, sürünerek klanına dönmeye çalışırken kendisini beyaz , sıra sıra kapılar olan bir odada bulur. Odanın ortasında bir masada bir adam onu beklemektedir. Adamı düşman zannedip üstüne saldırdığı sırada, masada ki adam bir kapı açar ve onu başka bir dünyaya gönderir. Kendinden geçmiş bir şekilde yatarken iki Elf çocuğu tarafından bulunur. Elfçocukları onun Elf kulakları olmadığını anladığında onun bir Drifter olduğunu düşünür ve diğerDrifter’ların yanına götürürler. Drifter, bu ülkeye Kara Kral‘a karşı savaşmak için gönderilen, tarihin çeşitli dönemlerinden seçilen savaşçılardır. Kara Kral insanlıktan nefret etmektedir ve insanlığı yok etmenin peşindedir. Shimazu Toyohisa, gözünü açtığında harabe bir binanın içinde iki tane garip adamla karşılaşır. İsimlerinin Oda Nobunaga ve Nasu Yoichi Suketakaolduğunu öğrendiği bu garip adamlarla oldukça ilginç ve trajik bir maceraya atılacaktır. Kısacası birbirinden deli adamlar bir araya gelirse ne olur diyebiliriz ?

Steins ; Gate

Okabe Rintaro, Akihabara’da laboratuvar olarak kullandığı küçük bir dairede yaşayan zeki ama bir o kadar da garip bir bilim adamıdır. Yetenekli bir hacker olan Daru ve çocukluk arkadaşı Mayuri ile “Geleceğin İcatları” adını verdikleri laboratuvarda mikrodalga fırınını geçmişe mesaj göndermeyi başaran bir aygıta dönüştürmeyi başarmıştır. Okabe geçmişe her mesaj gönderişinde dünya çizgisi değişmekte ve dünya akışı farklılaşmaktadır. Lakin bu değişiklikleri fark edebilen bir tek Okabe’dir. Okabe, laboratuvara katılan yeni üyeleri Makise Kurisu ile D-Mail adını verdikleri geçmişe mesaj gönderen icatlarını geliştirerek bir zaman makinesi yapmaya çalışırlar. Öte yandan Daru ve IBM 5100 sayesinde hackledikleri Cern belgelerinden çok önemli veriler elde ederler. Okabe ve ekibi zamanın akışı ile oynamaya başladıkça ortaya istenmeyen sonuçlar çıkmaya başlar ve zaman çizgisini yeniden eski haline bir tek Okabe geri getirebilir

Zankyou no Terror

Hayatın olağan akışına devam ettiği, sıradan bir günde internete tuhaf bir video düşer. İsimlerinin Sphinks olduğunu iddia eden iki çocuk Tokyo‘nun Shinjuku Bölgesi‘nde bir patlama gerçekleştireceklerini söylerler. Çocuk oldukları için kimsenin ciddiye almadığı video gerçekleşir ve olay yerinde patlama meydana gelir. Kendilerine Sphinks 1 ve Sphinks 2 diye hitap eden gençler artık Japonya‘nın gündemine oturmuştur. Farklı bir terörizm anlayışına sahip gençler çektikleri her video da bir bilmece sorarlar ve polis ekipleri bilmeceyi çözerse eğer bombaya ulaşabilecekleri şeklinde ayarlarlar. Ayrıca yaptıkları terör eylemlerinde hiç kimse hayatını kaybetmemektedir. Tokyo‘nun çeşitli bölgelerine çeşitli saldırılar düzenleyen bu gençlerin amacı sadece eğlenmek midir ? Yoksa terör saldırılarının arkasında gizli bir mesaj mı vardır ? Peki bu iki lise çağındaki çocuk bu kadar eylemi nasıl gerçekleştirebiliyordur ?

Akame Ga Kill

Tatsumi, kırsal kesimde yaşayan genç ve güçlü bir savaşçıdır. O ve 2 arkadaşı fakir köyleri için para kazanma hayali ile imparatorluk başkentine doğru yola çıkarlar. Ancak, büyük umutlarla geldikleri başkent, hiç de düşündükleri gibi çıkmayacaktır. Başkentin acımasızlığı ile yüzleştikten sonra hiç de düşündüğü bir yer olmadığını anlayan Tatsumi’nin yolu, bir olay sırasında Akame ve Night Raid adlı suikast örgütü ile kesişir. Bu bozulmuş topluluk karşısındaki devrimcilerin suikast kolu olan Night Raid’e katılma kararı alan Tatsumi, artık Night Raid’in yanında başkente karşı savaşacaktır. Night Raid, görevini kötüye kullanan, halka zorbalık yapan insanlara suikast düzenlemeye devam ederken, tüm bu her şeyin başında olan başbakan Night Raid’e karşı en iyi askerlerinden oluşan bir grup kurar: Jeagers (Avcılar). Night Raid ile Jaegars’ın kapışması hiç de kolay olmayacaktır. Akame ga Kiru! dünyası fantastik bir dünyadır. Bir çok fantastik canavar vardır. Uzun yıllar önce imparatorluk, bu canavarları bir şekilde silaha dönüştürmeyi başarmıştır. Bu silahlara “teigu” denmektedir ve güçlü savaşçılar da teigu kullanıcılarıdır.

Jojo’s Bizarre Advanture

1868 yılında ünlü ve zengin bir aileden gelen George Joestar kötü bir kaza geçirir. Kazayı fark eden  Dario Brando isimli adam arabayı ve kaza geçiren insanları yağmalamak isterken George Joester‘ın uyandığını fark eder ve kendisini onların kurtarıcısı gibi gösterir. Karısını o an kazada kaybeden George Joester , ancak bebeğini kurtarır ve kurtarıcısı olarak düşündüğü Dario Brando‘ya minnet borcunu ödemek istediğini söyler. Kazadan 12 yıl sonra ölümcül bir hastalığa yakalanan Dario Brando oğlu Dio Brando‘ya ölmek üzereyken bir mektup verir ve ona George Joester‘ı bulmasını söyler. Babası öldükten sonra yaşadığı fakir hayatı ve mahalleyi beğenmeyen Dio Joester , mektupta yazan adamı bulmaya karar verir. Kurtarıcısı olarak düşündüğü adamın oğlunu memnuniyetle kabul eden George Joester‘ın aynı yaşta ki oğlu Jonathan Joester‘dan daha fazla şefkat göstererek Dio Brando‘yu bağrına basar. Ancak kendisinin sefil bir hayata ve berbat bir babaya sahip olduğunu, Jonathan Joester‘ın ise zengin ve rahat bir hayata sahip olduğunu düşünmeye başlayan Dio, kıskançlığına yenik düşer ve hayatı Jonathan‘a ya da babasının onu çağırma şekliyle Jojo‘ya zindan etmeye başlar. Yıllar Dio‘nun Jojo‘ya eziyet etmesi ile devam ederken ikisi de büyür ve üniversite çağına gelirler. Zamanla Dio, dost gibi davranmaya başlasa da aslında içten içe kini gittikçe büyümüştür. Aynı zamanda George Joester‘ı öldürmeye çalışan Dio, onu gün be gün zehirlemektedir. Bunu fark eden Jojo, Dio‘nun planlarını ortaya çıkartır ve babasına ilaç bulmak için yola koyulur. Planlarının gün yüzüne çıkmasından sonra telaşa kapılan Dio, evde yıllardır duvarda asılı duran bir maskenin gizemli gücünü fark eder. İnsan kanıyla beslenen maske , takan kişiyi vampire çevirip, ölümsüzlük ve çeşitli güçler bahşetmektedir. Bu dakikadan sonra Dio,vampirler ve Jojo Nesliarasında yıllarca sürecek bir savaş baş gösterecektir.

Ushio To Tora

Ushio Aotsuki annesini küçük yaşta kaybetmiş, babası Budist rahibi olan, sıradan bir orta okul öğrencisidir. Her gün babasının Youkai‘ler hakkında anlattığı hikayeleri dinler ama pek de inanmaz. Babasının anlattığı en meşhur hikaye atalarının çok güçlü bir Youkai‘i kutsal mızrakla yakalayıp 500 yıldır yaşadıkları tapınağın altına mühürleme hikayesidir. Bütün bunların safsatadan ibaret olduğunu düşünen Ushio, babasının iş nedeniyle evden ayrılmasından sonra evin eski deposunda bir geçit bulunca bambaşka ile dünya ile tanışmıştır. Geçidin kapılarını açan Ushio orada kendisine mızrak saplı , kaplana benzeyen bir yaratıkla karşılaşır. Oradan hemen uzaklaşan Ushio, yaratıkla karşılaştıktan sonra etrafında ruhani yaratıklar görmeye başlar. Hatta yaratıklar Ushio‘ya saldırmaya başlamıştır. Başı belaya giren Ushio yer altındaki yaratıkla onu serbest kılma karşılığında kendisine yardım etmesi için anlaşır. Yaratığı serbest bırakır ve kurtulur. Fakat bu yaratık sürekli insanları yemekten bahsetmektedir. Yaratığın mızraktan çok korktuğunu fark eden Ushio onu gözünün önünden kaybetmemeye karar verir. Böylece sürekli kavga eden bu ikilinin maceraları başlamış olur.

 

Bakuman

Mashiro‘nun yıllar önce kaybettiği amcası bir mangakadır. Artık bir ortaokul son sınıf öğrencisi olan Mashiro, piyasanın zorluklarını ve inceliklerini dinlediği amcasından sonra, aklından mangaka olmak ile ilgili bütün düşünceleri silmiş ve iyi bir okul bitirebilmeye odaklanmıştır ancak çok başarılı çizimleri vardır. Bir yandan da sınıflarındaki Azuki‘den hoşlanmaktadır. Aynı sınıftaki bir diğer öğrenci Takagi ise aslında sınıfının en zekilerinden olmasına rağmen hikayeler yazmayı seven, dışa dönük karakterli bir gençtir. Aslında Takagi kendi hikayelerini manga formatında çizebilecek bir ortak aramaktadır. Bir gün not defterini okulda unutan Mashiro, defteri geri almak için okula geri döndüğü sırada Takagi‘ye rastlar. Takagi, Mashiro‘nun defterindeki çizimini görmüştür ve hemen kendisine ortaklık teklif eder. Mashiro ise bu teklifi geri çevirir. Ancak Mashiro‘nun bilmediği bir şey vardır: Sevimli ve utangaç Azuki, bir seslendirme sanatçısı olmak istemektedir ve çoktan bir prodüksiyon şirketi kendisiyle ilgilenmektedir. Böylece Takagi ufak bir oyun oynar. Gece yarısı Mashiro‘yu da alarak Azuki‘nin kapısına giderler. Azuki‘nin hayalini duyan Mashiro, kendini tutamayarak Takagi ile birlikte resimlerini kendisinin çizeceği bir manga yazacaklarını söyleyiverir. Bu manga animeye uyarlandığında ise seslendirmesini Azuki‘nin yapmasını ister. Buna çok sevinen Azuki hemen kabul eder ancak Mashiro‘nun bir isteği daha vardır: İkisinin de hayalleri gerçekleştiği zaman evlenmek ister. Azuki ise beklenmedik şekilde buna da evet der. Mashiro‘nun böylece artık manga çizmek için bir nedeni vardır. Şimdi sandıklarından daha yakın olan iki kafadar, Japonya‘da bir mangaka olma yolundaki ilk adımlarını atacaklardır.

Barakamon

Hikayemiz; ünlü bir kaligrafi sanatçısına yumruk attığı için küçük bir adaya gönderilen ve genç bir kaligrafi sanatçısı olan Handa Seishu’nun etrafında geçiyor.
Şehir dışında hiç yaşamamış olan Handa, traktörlerle yolculuk etmeye alışmaya çalışırken; birden küçük çocuklar onun evini oyun alanı olarak kullanmaya başlarlar.
Bakalım Handa bu adada da olsa Kaligrafi sanatına yoğunlaşabilecek midir?

Tonari no Kaibutsu-kun

Mizutani Shizuku sadece derslerini ve kariyerini önemseyen soğuk bir kızdır. Bir gün öğretmeninin isteği üzerine Yoshida Haru isminde ki bir öğrenciye ders notlarını götürür. Yoshida Haru hakkında söylentiler çok kötüdür. Okulun ilk günü bir öğrenciyi hastahanelik etmiş ve o günden sonra okula gelmemiştir. Ders notlarını götüren Shizuku’nun yaptığı Haru için çok büyük bir iyiliktir ve bu dakikadan sonra Shizuku’yu onun en yakın arkadaşı olarak görmeye başlar. Başlarda garip hareketlerinden korksa da zamanla Haru’nun içindeki samimiyeti gören Shizuku içinse hayat tamamen değişecektir.

Akatsuki no Yona 

 

Krallığın tek prensesi Yona dış dünyadan habersiz, saray içerisinde el bebek gül bebek büyümüştür. Çocukluğundan beri kuzeni Soo-won‘a aşıktır. Kızıl saçlarıyla dikkat çeken Yona, hislerini her zaman Soo-Won‘dan saklamıştır. Bir gün sarayda her zamanki hayatına devam ederken, saray aniden baskına uğrar. Babası ve bir çok asker öldürülür. Korkuyla kaçarken çocukluk arkadaşı Hak‘a sığınır. Hak ile beraber ne olduğunu anlamaya çalışırken acı gerçekle karşılaşırlar. Soo-won sarayı ele geçiriyordur ve babasının katilidir. Yaşadıkları gerçekler karşısında ağır bir şok geçiren Yona‘yı alan Hak bir şekilde saraydan kaçmayı başarır. Bu saatten sonra Yona‘nın Hak‘tan başka kimsesi kalmamıştır. Hayatın toz pembe olmadığı gerçekleriyle yüzleşen Yona‘nın o gecenin intikamını almak için güce ihtiyacı vardır. Tuhaf bir keşişten bir efsane duyan Yona , Hak ile birlikte güç arayışına başlar.

Owari No Seraph

13 yaşın üzerindeki herkesi öldüren gizemli bir virüsün ortaya çıkmasıyla insanlık, kan bağışı karşılığında kurtulanları koruma sözü ile toplumu boyunduruk altına almak için ortaya çıkan daha önce gizli, güç aç olan vampirler tarafından köleleştirilir. Bu kazazedeler arasında bir yetimhaneden esir alınmış iki genç erkek Yuuichirou ve Mikaela Hyakuya ve aileyi düşünen diğer çocuklar da var. Vampirlerin acımasız hükümdarlığı altında hayvancılık gibi hoşnutsuzluk duyan Mikaela, asıl başarısızlığa mahkûm olan isyankar bir kaçış planını sızdırıyor. Öbür tarafta çıkacak tek kurtulan, Yuuichirou, Ay Demon Şirketi tarafından bulundu; Bu adam, vampirleri Japonya’da imha etmek için çalışan bir askeri birlikti. Yıllar sonra, şimdi Japon İmparatorluk Demon Ordusu üyesi olan Yuuichirou ailesini katletmiş yaratıklar için intikam almaya kararlı ama ne pahasına?

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka

Hikaye, Dungeon olarak da bilinen labirent şehri Orario‘da geçer. Bell Cranell, bir gün maceraya atıldığı sırada Minotor denilen bir canavarın saldırısına uğrar. Tam ölmek üzereyken, Aizu Wallenstein adındaki bir maceraperest tarafından kurtarılır. Bell-san, ilk görüşte ona aşık olur ve onun gibi bir maceraperest olmaya çalışır. Sonrasındaysa endamına vurulacak olan lolita tanrıça Hestia‘yla karşılaşır.

Gangsta

Ergastulum şehrinde geçen animemiz, isminden belli olduğu üzere mafya, rüşvet, sahte doktor, uyuşturucu, hayat kadınları ve bir çok şeyi konu edinmiş bir anime. Handyman isimli bir organizasyon var. Organizasyon dediğime bakmayın iki kişiler. Sonradan sekreterleri de oluyor. Üç kişi olabiliyorlar ancak. Ama nasıl bir üçlü? Worick Arcangelo işi yürüten adam. Nicolas Brown adam öldürme kısmıyla ilgilenen şahıs ve Alex Benedetto sekreter. Bunlar öyle bir grup ki, ne iş olursa yapanlardan. Şaka değil ha. Jigolo var. Hayat kadını var. Katil var. Arada bir kuryelik falanda yapıyorlar. Anlayacağınız üzere sen söyle bunlar yapsın. Parasını ver her şeyi yaparlar.

Zetsuen no Tempest

Mahiro Fuwa‘nın ailesi 1 yıl önce esrarengiz bir şekilde öldürülmüş ve Mahiro ailesinin katilini aramak üzere ortadan kaybolmuştur. “Kusaribe” adlı büyücü klanının en güçlü büyücülerinden biri olan Hakase Kusaribe ise düşmanları tarafından bir adaya hapsedilmiştir. Mahiro Fuwa‘nın ailesi 1 yıl önce esrarengiz bir şekilde öldürülmüş ve Mahiro ailesinin katilini aramak üzere ortadan kaybolmuştur. \”Kusaribe\” adlı büyücü klanının en güçlü büyücülerinden biri olan Hakase Kusaribe ise düşmanları tarafından bir adaya hapsedilmiştir. Hakase, irtibat kurabileceği birini ararken bir şekilde Mahiro‘yu bulur ve ikisi bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Mahiro, Hakase‘nin düşmanları tarafından uyandırılmak istenen ve tüm dünyaya kaos getirecek “Zetsuen Ağacı’nı” durduracaktır. Bunun karşılığında Hakase, Mahiro‘nun ailesini öldüren katili bulmasına yardım edecektir.

Zero no Tsukaima

 

Noboru YAMAGUCHI‘nin romanından uyarlanmıştır. Halkeginia adında başka bir dünyada yaşayan, RaValli ailesinin kibirli, şirin ama büyü becerisi pek olmayan kızı Louise‘i herkes  Louise the Zero olarak çağırmaktadır. Çünkü Louise, büyü yapmada pek başarılı değildir. Başarı oranıdır. 2. sınıfların “Familiar”larını çağıracakları törende, tuhaflıklar yine Louise‘i bulur. 17 yaşında, internette gezmeyi seven, sıradan bir lise öğrencisi olan Hiraga Saito, Louise’in yeni “Familiar”ı olur. Hiraga‘yı emrine çağıran Louise, birden Hiraga‘nın dudaklarına yapışır. Elinde beliren harflerle artık Hiraga, Louse‘nin hizmetine girer.

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutlaka Okunması Gereken Mangalar 4!

En Havalı Anime Babaları !!