Oyun

S4 League – Detaylı Rehber

Oyun Adı: S4 League

Oyun Türü: Third Person Shooter

Platform: Microsoft Windows

Yaş Sınırı: 12+

 

Genel Bakış

· Hakkında

S4 League, ücretsiz oynanabilen Third Person Shooter sınıfı bir online savaş oyunudur. Oyunun yapımcı firması Game On Studio, yayıncı firmaları ise Kore’de Neowiz Games, Avrupa ve Kuzey Amerika’da ProSiebenSat.1 Games, Tayland’da AsiaSoft, Japonya’da Game On Studio, Endonezya’da LYTO Games ve Latin Amerika’da Yuisy‘dir.

 

Oyun Modları

· Savaşın Kralı72116

Neredeyse her Shooter oyununda olduğu üzere herkesin tek olduğu oyun modudur.

 

· Ölümüne72120

Savaşın Kralı Modunun takımlı şeklidir. Karşı karşıya savaşan iki takım bulunur ve takımlar düşman takımın oyuncularını öldürerek puan kazanır ve oyunun galibi olurlar.

 

· Kaptan72117

Ölümüne modunda olduğu gibi 2 takımın birbiriyle sava ştığı oyun modudur. Yanlız bu modda her takımın bir kaptanı olur ve takımlar ancak rakip takımın kaptanını öldürerek puan kazanabilirler.

 

· Gole Gel72124

Amerikan futbolundan esinlenerek yapılan bir oyun modudur. Amerikan futbolunda olduğu gibi her takımın ana üssü vardır ve haritanın ortasında robotumsu bir top belirir. Bu topu alıp karşı takımın bölgesine götürmek takımınıza puan kazandırır.

 

· Yakalamaç72118

Chaser adı verilen bir şeytan oyuncu bu modda haritanın ortasından başlatılır ve normal oyunculardan kat kat fazla savunma ve saldırıya sahip bir güç kazanır. Chaser tüm oyuncuları öldürmeyi başarabilirse puan kazanır, oyuncular Chaser’i öldürürse hayatta kalan bütün oyuncular puan kazanır.

 

· Kuşatma72123

Bu modu kısaca “Bayrak Kapmaca” olarak da özetleyebiliriz. Harita boyunca oyuncuların toplayıp kendi takımının bölgesine getirmesi gereken 3 bayrak bulunur. Maçı kazanmak için bu bayrakları ele geçirip kendi bölgenizde tutmanız gerekir.

 

· Hikaye72115

Hikaye modunda ise oyunculara karşı savaşmak yerine bilgisayarın yönettiği düşmanlara karşı savaşarak çeşitli maceralara atılıyorsunuz, tabii bu modda kazandığınız puanlar ile diğer oyuncuların kazandığı puanları karşılaştırabilirsiniz.

 

 

Karakter Seçimi

Savaşta başarılı olmak için, kullandığınız karakterin güçleri ve sahip olduğu özellikler sizin oyun stilinize uygun olmalı. Kendi oyuncu kişiliğinize en uygun olan karakteri seçmek sizi başarıya götürebilir.

70717· Destekçi

Eğer takımı başarıya götürecek olan oyuncuyu koruyabileceğinize güveniyor ve kendinizi onun güçlü kalması için feda edebileceğinize inanıyorsanız bu karakter tam size uygun.

 

 

70716ver4.0· Golcü

Round başlarında çevik olmasıyla büyük avantaj yaratabilecek olan golcünün görevi, topu olabildiğince hızlı bir şekilde ele geçirip düşmanların üssüne götürmeye çalışmaktır. Tabii ki karşısına bazı engeller çıkacağını da göze alması gerek.

 

 

70715· İstilacı

Düşmanın zayıfladığı ve çöküşe uğradığı anlarda onları tamamen bitirmek için hamle yapacak güçlü saldırı oyuncularıdır.

 

 

70714· Şifacı

Şifacı takımın gerisinde yer alarak maç boyunca takımını güçlendirip iyileştirmeyi amaçlar, şifacı ne kadar uzun süre hayatta kalmayı başarırsa takımın direnci de bir o kadar artacaktır.

 

 

70713· Muhafız

Muhafızın amacı, saldırı oyuncularının yolunu açmak ve amaca ulaşmaları için onlara destek vermektir. Savaşa dürbünlü tüfekleriyle uzak saflardan katılırlar.

 

 

70718· Tank

Adından da anlaşılacağı üzere takımın bel kemiğidir, yani takıma kanat gerecek ve onları gelecek saldırılardan korumaya kendini adamış oyunculardır.

 

 

70712· Suikastçi

Rakip takımın arka saflarında yer alan Muhafız ve Şifacı gibi takım üyelerini hedef alır, onlara sinsice yaklaşarak arkalarından saldırır. Çok hızlı hareket etmesi gerektiği için saldırı gücü düşüktür.

 

 

 

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:

· İşlemci: Intel Pentium Celeron 1G 1.0 Ghz

· Ram: 512 MB

· İşletim Sistemi: Windows XP/Vista

· Boş Alan: 1 GB

· Ekran Kartı: Nvidia GeForce 4mx Veya Üzeri

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

· İşlemci: Intel Pentium IV 2.0 Ghz Veya Üzeri

· Ram: 1 GB Veya Üzeri

· İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7

· Boş Alan: 2 GB

· Ekran Kartı: Nvidia GeForce 7600GS Veya Üzeri

Related Posts

Bir cevap yazın