Oyun

PUBG Oynayarak Para Kazanmak İçin 7 Taktik

PUBG Oynayarak Para Kazanmak İçin 7 Taktik, yazım ile sizlerleyim. İş yoğunluğumdan dolayı uzun bir zamandır yazı yazamıyordum. Biraz boş vakit buldum ve bu yazıyı sizler için hazırlamak istedim.  PUBG oynayarak para kazanmak için 7 taktik yazımda anlatacağım taktiklerin birçoğu genel taktikler olsa da,  PUBG’ye özel taktikler olacaktır. Lafı fazla uzatmadan gelin PUBG oynayarak para kazanmak için 7 taktik nelermiş görelim.

Playerunknown’s Battlegrounds

PUBG tam adı ile Playerunknown’s Battlegrounds, son zamanlar büyük bir kitle yakalayan, bir adada 100 kişinin olduğu, hayatta kalma tarzında ve FPS türünde bir oyundur. FPP (First Person Perspective) ve TPP (Third Person Perspective) olarak oynayabildiğiniz bu oyunun Steam satış fiyatı 70 TL dir ve yakın zamanda piyasaya sürülmüş olmasına rağmen çok büyük kitlelere ulaşmıştır. Türkiye dahil tüm dünyada da sevildiğinden dolayı PUBG oynayarak para Kazanmak normal bir durum haline gelmiştir.

Oyunu ücretsiz olarak oynamanız mümkün değil. Normal satış fiyatı 70 TL olsa da bazı oyun sitelerinden ya da aracı firmalardan daha ucuza satın alabilmeniz de mümkündür.

Her şey bir kenara şunu belirtmek isterim ki, Ne kadar çok para kazanacağınız yine size bağlıdır. Oyunlardan para kazanma işleri günde 1, 2 saat oynayayım demekle pek mümkün olmamaktadır. İlla ki bir gelir elde edesiniz ancak bu sizi tatmin eder mi orasını bilemeyiz.

Oynanışı

Haritadaki evlere girip çıkarak bu evlerden silah, cephane, giysi vs. topluyorsunuz. Bu topladığınız ekipmanlarla da düşmanlarınızı öldürmeye çalışıyorsunuz. Öldürdüğünüz düşmanlarında ekipmanlarını da toplayabiliyorsunuz. Haritadaki araçları da kullanabiliyorsunuz. Oyunun teması hayatta kal. Amaç hayatta kalan tek kişi olmaktır.

PUBG Para Kazanma Yolları

PUBG Para Kazanma Yolları 1 Steam Hesabında Biriken Paralar

Oyunlarla çok haşır neşirseniz, Steam hesabınızda onlarca belki de yüzlerce oyun vardır. Biliyorsunuz oyun oynayarak ya da oyun itemlerini satarak steam hesabınızda para biriktirebiliyorsunuz. Diyelim ki bir arkadaşınız steamdan bir oyun alacak. Kendisi almasın, siz biriken paranız ile alın ve hediye edin, arkadaşınız da parasını size ödesin. Tabi bu dediğimizi yapan aracı firmalar ve sitelerden var. Tabi ne kadar güvenilir bilemeyiz. O yüzden alış veriş yapmadan önce güvenilirliği kontrol etmemiz gerekmektedir.

PUBG Para Kazanma Yolları 2 Çıkan İtemleri Satmak

 

Oyun içerisinde kazandığınız sandıklar, kostümler, silahlar vs. satarak para kazanabilirsiniz. Yine bunun için birçok site mevcut. Şu sıralar sandıklar 1, 2 dolar arası seyrediyor. 2 dolar diyelim, 2 dolar ise şu sıralar 8 TL eder. Bir ayda 100 tane sandık biriktirseniz,  800 TL gibi bir sadece sandıklardan geliriniz olur. Tabi bu işlem sadece PUBG için geçerli değil, CS:GO, Dota2 gibi oyunlarda da yapabilirsiniz.

Bazı durumlarda sandıklardan nadir itemler vs. çıkıyor ve bu itemlerin değeri 1000+ TL olabiliyor. İster sandıkları açmadan satar, ister açıp çıkanları satarsınız.  Burada biraz şansa ihtiyacınız var.

Desperado, Pioneer, Wanderer, Survivor, Gamescom, Twitch Prime, Biker, Militia ve Fever kasaları PUBG’de kazanabileceğiniz kasalardır. Bu kasaları açıp içinden çıkanları satabilir yada direk kasaları satabilirisiniz. Her kasanın farklı değeri vardır.

Yakın zamanda gelen güncelleme ile oyun oynadığınız ve harcadığınız kadar Battlegrounds Point yabi BP kazanıyorsunuz. Bu puanlar ile kutular satın alabiliyorsunuz. Bu puanlarla alacağınız bir kutu var ki adı Desperado Create!. Bu kutudan en az 25 TL’lik eşyalar çıkmaktadır. Bilinen en pahalı eşya ise tam 7000 TL…  Yok, ben işimi şansa bırakmam diyorsanız bu sandıkların tanesini 20 TL den satıp para kazanabilirsiniz.

PUBG Para Kazanma Yolları 3 Twitch Yayınları yapmak

Twitch son zamanların para kazanma platformlarından biri haline gelmiştir. Oyuna alıştıktan sonra bir Twitch hesabı açarak yayın yapabilir buradan da kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Tabi Twitch’de tutulmanız da önemli faktörlerden birisidir. Sadece oyunu iyi oynamanız her zaman size takipçi kazandırmayabilir. En sevilen kanalları inceleyin ve kendinizi geliştirin. Faydasını göreceksiniz. PUBG yayını yapan birçok oyuncu vardır. Mithrain, ManiacMec, patcutez, chocoTaco, armuttv, wadu ve bananaman. Bu yayıncılar izleyici kitlelerini PUBG oyunu sayesinde kazanmışlardır.

PUBG Para Kazanma Yolları 4 Youtube Yayınları yapmak

Twitch gibi Youtube üzerindende yayınlar yapabilirsiniz. Oynadığınız oyunlardaki komik anları ya da efsane anları montajlayarak videolar hazırlayıp paylaşabilirsiniz. Oyun oynarken dikkat edilmesi gerekenler vs gibi bilgi verici videolar ile kanalı desteklediğinizde zamanla gelir elde etmeye başlayacaksınız.

PUBG Para Kazanma Yolları 5 Oyun Hakkında Web Sitesi Açmak

Herkes video izlemeyi sevmeyebilir. Bazıları bir şeyler okumayı izlemekten daha çok sevebilir. Mesela bende onlardan birisiyim. Tabi burada bahsettiğimiz yazılar bilgi verici, eğitici yazılardır. Önce videosunu çeker Youtube’a atasınız sonra blog yazar video ile desteklersiniz. Bu şekilde birbirlerine referans vererek takipçi sayınızı yükseltmiş olursunuz. Yabancı ülkelerde PUBG hakkında siteleri açmaya başladılar ama Türkiye’de henüz bu işi ciddi ciddi yapan yok. Bu konuda bir web sitesi / forum açarak kısa ve uzun vadede gelir elde edebilirsiniz.

PUBG Para Kazanma Yolları 6 PUBG oyun takımları kurun

Oyunu profesyonel olarak oynuyorsanız bir e-spor takımı kurabilir ve liglere katılabilirsiniz. Sadece profesyoneller için değil acemiler içinde ligler vardır. Bu liglere giriş yaparak da kazançlar elde edebilirsiniz. Kendinizi belli ettiğinizde ise liglerde yükselebilir ve gelirlerinizi katlayabilirsiniz.

PUBG Para Kazanma Yolları 7  Alışveriş Sitelerini Kullanın

Oyunlar üzerine kurulmuş alışveriş sitelerini de kullanarak kazanç elde edebilirsiniz. Aşağıda bazı bildiğimiz siteleri veriyoruz.

Opskins.com : Global ve ciddi müşteri potansiyeline sahip güvenilir item alışverişi yapabileceğiniz bir sitedir. Pubg skinleri, alıp satabileceğiniz güzel bir platform.

 

PUBG Oynayarak Para Kazanmak İçin 7 Taktik, yazım bu kadar dostlar. Tabi burada bilmelisiniz ki, işin içine para kazanma girdiğinde bu işi bakın iş diyorum ciddi yapmak gerekiyor. Eğer yaptığımız bir şeyden para kazanıyorsak bu bir iştir. Ancak severek yaptığımız bir iş olması, bize istediğimiz doyum’u verecektir. Hem sevdiğimiz bir şeyi yapıyoruz hem para kazanıyoruz bundan daha güzel ne olabilir ki…

Oyunlar hakkında daha çok yazı için tıklayınız.

CS:GO meraklılarından iseniz bu yazımızı kesin okumalısınız.

Takipte ve Sağlıcakla Kalın. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Bir cevap yazın