Pardon Ama Sizin Derdiniz Ne ???

Herkese merhabalar,

Bugün yine bir atar yazısı ile karşınızdayım. Her seferinde “Tamam alış artık ya! Sen sitedeki bir kaç tane yegane güzel insan için yazı yazıyorsun zaten. Boş ver millet saçmalıklara ilgi gösteriyormuş. Kaliteli yazıları görmezden geliyormuş. Kaliteli çok az olan o topluluk sana yeter “ diyorum ama ne zaman saçma bir gönderinin altında 500-600 beğeni görsem önceki teselli cümlelerimin hepsi uçup gidiyor ve cinlerim tepeme kadar Mountain Climbing yapıyorlar 😀

Öncelikle sitenin özelliklerinden ve işlevlerinden bahsetmek istiyorum. Sonra siz takipçilerimize soracağım bir kaç soru olacak. Çünkü benim kafamın işleyişinde mi bir problem var da eksiği göremiyorum. Yoksa milletin isteklerine kulak mı tıkıyorum. Sanırım cevabı en iyi sizden duyabilirim.

Öncelikle Site

Siteye ilk girdiğinizde sizi böyle bir ekran karşılıyor. En son yayınlanan 3 içerik sitenin baş görünümünde yer alıyor. Üsteki menüde ise :

TOP10

Bu sekmede sitemizde günlük, aylık ve haftalık olmak üzere en çok okunan içeriklerin listesi yer alıyor. Kullanıcılar tarafından en çok hangi içerikler tıklanmış gözlemleyebiliyorsunuz.

TANITIMLAR

Bu sekmede editörlerimiz tarafından titizlikle yazılmış, animeler hakkında hem bilgi alabileceğiniz hem de diğer tanıtım yazılarından farklı olarak sizde uyandıracağı duyguları samimi bir şekilde yorumladığımız tanıtım yazılarımız var. Sitede yazılan anime incelemeleri yazılarının da uzun zamandır anime izleyicisi olarak yabana atılır yazılar olmadığını belirtmek istiyorum. Yazılar hem ilk kez izleyecekler için samimi bir tanıtım hem de daha önce izleyenler için güzel bir yorumlama yazıları şeklinde yazılıyor. Unutmayın bizim burada ticari en ufak bir getirimiz yok. Hatta çokta cebimizden para çıkıyor. Bunu söylememin nedeni burada sitenin reklamını yapmak ya da siteyi pazarlamak amacıyla bu yazıyı yazmadığım. Ayrıca sitemizde ki editör arkadaşlarımızdan birisi olan Yasin Yarış’ın Yaşam Taşı : Kralsız Ülke romanını haftalık olarak yayımlıyoruz.

ÖNERİLER

Yazıların %85 oranı bana ait olduğu kısım. Shounen, Seinen, Josei, Ecchi’den Shoujo, Yaoi,Live Action, filmlere kadar çok fazla öneri listesi mevcut. Benim yazıları okuyan bilir . Bayağı uzun hazırlarım yazıları. Gerek tanıtımlar olsun gerek öneriler olsun beni tatmin edinceye kadar yazarım. Listeler minimum 20 – 25’er animeden oluşur. Hazırlamak saatlerimi alır. MyAnimeList’den tutun Chunchroll’e kadar her türlü yabancı kaynağı araştırır, en sevilen , en beğenilen, kaliteli bulunan animeleri sıralamaya çalışırım. Oylama listelerine bakarım. Listeye koyduğum animeler hakkında Ekşi Sözlük yorumlarını okurum. Kısacası özene bezene hazırlarım. Burada istediğiniz türde anime önerisi bulabilirsiniz.

NE ? NEDİR ?

Bu kısımda ise anime/manga sözlüğü oluşturduk. Shoujo nedir ? Yandere ne demek? gibi izleyicilerin ve manga okuyanların merak ettikleri terimlerin hepsini tek tek açıkladık. Eksikler illa ki vardır ama elimizden geldiğince tamamlamaya çalışıyoruz.

HABERLER

Bu sekmede ise takipçilerin en sevdiği animelerin yeni sezonları ne zaman gelecek, hangi animeler revaşta, çıkacak olan animeler hakkında bilgiler ve daha sayamadığım içeriklerden oluşan kısım. Anime News Network, Chunchyroll, Otaku USA gibi onaylanmış bir çok kanaldan aldığımız haberleri Türkçe’ye çevirerek sizlere sunduğumuz alan.

LİSTELER

Bu kısım ise izlediğimiz anime ve mangalardan elde ettiğimiz bilgileri eğlenceli içeriklere dönüştürdüğümüz kısım. İçeride Kılıç Kullanan Havalı Anime Karakterleri’nden Animelerdeki Türk Öğeleri’ne , Diğer mangakaların Luffy ve Naruto çizimlerinden, Animesever Dünya Yıldızları listesine kadar yok yok. Her türlü eğlenceli listeyi kendi çapımızda hazırlamaya çalışıyoruz.

MANGA

Bu kısımda %100’ü Gin adminin hazırladığı inanılmaz kaliteli Manga Önerileri, Manga Tanıtımları, Manga Haberleri gibi içeriklerden oluşan kısım. Anime izlemek yerine manga okumayı tercih ediyorsanız eğer, Manga sekmesine tıkladığınızda karşınıza ilginç içeriklerle dolu bir alan çıkacak.

MANGAKALAR

Bu kısım ise benim özel olarak ilgilendiğim anime ve mangaları bizlere sunan büyük sanatçılar mangakalara ayırdığımız kısım. Hala 9 mangaka tanıtımı olmasına rağmen ileride tüm değerli mangakaların biyografisine ulaşacağınız bir kısım. Haklarında ki tüm detayları, ilginç röportajları, mangaka olma yolunda ki hikayeleri hepsini tek tek İngilizce kaynaklardan araştırdığım ve size sunduğum kısım.

Oyun kısmını tanıtmayacağım çünkü oyun kısmında bilgili bir insan değilim. Kaliteli veya kalitesiz olarak yorumlayabilecek bilgi birikimim yok. Siz girin ve değerlendirin. Şimdi size soruyorum eksik olarak gördüğünüz kısım ne ? Ne yapmamız lazım ? Olumlu veya olumsuz her eleştiriye açığız. Sitenizin şu içeriklerini beğenmiyoruz.Şöyle bir yöntem izleseniz daha iyi. Bütün fikirlerinizi bekliyoruz.

ŞİMDİ GELELİM SÖZÜN ÖZÜNE

Tüm bu içerikleri hazırlayan kişi sayısını söylüyorum size. Sıkı durun. Teknik işlerden sorumlu adminimizi saymazsak tüm bu içerikler Gin ve bendeniz Tsunade admine ait. Başka editörlerimiz de var tabi ki. Onların emeğini asla göz ardı etmiyorum. Pain, Lindow, Allen, Omnia adminlerimiz, aramıza katılıp ayrılan adminler, daha yeni katılan ve tanışma aşamasında olduğumuz adminler olmak üzere hepsinin emeği büyük. Benim yazı yazamadığım zamanlarda hepsi bana el atmış ve destek olmuşlardır. Ama genel olarak siteye en büyük emeği verenler Gin admin ve benim. Yani sadece ana yapıda iki kişi olarak tüm bunları yapıyoruz. Yapmak istediğimiz de çok şey var daha.

Bugün bu yazıyı yazmamın sebebine gelecek olursak :

Şuna benzer bir içeriğin altında gördüğüm 650 Like . Ya Figürex’i unutun. Şu an size linkini vereceğim sitede kesinlikle kimseyi tanımıyorum. En ufak bir münasebetim yok. Hadi düşünseniz bile içerik olarak bize rakip bir site, bir çıkar düşünsem neden link vereyim.

Japon Sineması 

İçeriklerini severek takip ettiğim ve benim Figürex için düşündüğüm konsepti yapan güzel insanlar. Yazıları okuduğum zaman verilen emeği hissedebiliyorum. Yazılarının bizden daha profesyonel olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu güzel sayfanın Facebook beğeni sayısı 2914 kişi. Paylaşılan gönderileri beğenme sayıları ise 10 bilemedin 15 kişi. Şimdi bunları görünce şunu demeden geçemeyeceğim :

Pardon ama sizin derdiniz ne arkadaş ?

Yapılan emeği takdir eden arkadaşlar kesinlikle üstlerine alınmasınlar. Diğerlerine söylüyorum . Kendinizi bu durumda görmekten utanmıyor musunuz? Ya da tüm bu emek sizde bir vicdan muhasebesi yapma gereği oluşturmuyor mu ? Bu kadar emeğin karşılığında bir teşekkür etmeyi geçtim bir like butonuna basmak bu kadar mı zor ? Ecchi ve Hentai kovalamak bu kadar mı eğlenceli ? Bir sorgulayın kendinizi ve bu çok az tanınan anime/manga sektöründe güzel işler yapan insanları soğutmayın. Unutmayın bu güzel insanlar bu güzel işlere bir son verdiğinde “KEŞKE” diyecek olanlar sizlersiniz.

 

One Comment

Leave a Reply
  1. Birkaç aydır siteyi mobil uygulamasından takip ediyorum ve tüm yazarların yazılarını severek, beğenerek okuyorum. Yorumlarda belirtmesemde hepinizin yazıları ayrı bir güzel. Aynı şekilde kalitenizi bozmadığınız sürece de her zaman takip edeceğim. Tekrardan teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Loading…

Mutlaka Okunması Gereken Shoujo Mangalar!

Gintama Tanıtım ve İnceleme !!