#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Ordinal Scale Dünya Çapında 4.3 Milyar Yen Hasılat Yaptı

3. Sezonun duyurulduğu Tokyo’daki Dengeki Bunko Sonbahar Festivali‘nde düzenlenen Sword Art Online sahne panelinde filmin dünya çapında 4.3 milyar yen (yaklaşık 140 milyon Türk Lirası) kazandığı açıklandı.

Film dünya çapında 27 ülkede 7500’den fazla kez gösterildi. Kirito’yu seslendiren Yoshitsugu Matsuoka dünya çapında 45 tebrik etkinliğine katıldı.

Ordinal Scale geçtiğimiz ay Çin’de göaterime girdi ve ilk hafta 3 günde 40 milyon Yuan (yaklaşık 22 milyon Türk lirası) kazanarak 3. sırayı aldı. Film Çin’de 6000 civarında sinemada gösterildi.

Film Japonya’da 18 Şubat’ta gösterime girdi ve ilk haftasonu 308,376 bilet satıp 425,762,760 yen (yaklaşık 14 milyon Türk Lirası) hasılat yaptı. Film Makoto Shinkai‘nin Kimi no Na wa anime filminden sonraki en yüksek sıralamayı alarak 1. sıraya oturdu.

Film ayrıca Aniplex of America ve Eleven Arts’ın filmi 9 Mart’ta Kuzey Amerika’da gösterime çıkarmasından sonra bilet satışlarından 1.35 milyon Amerikan Doları hasılat kazandı.

Orijinal light novel serisinin yazarı Reki Kawahara film için yeni bir hikaye yazmıştı. Önceki iki sezonun ve specialin yönetmeni Tomohiko İto filmi A-1 Pictures stüdyosunda yönetmek için geri döndü. Filmin yapımcı kadrosunda abec‘in orijinal karakter tasarımlarını animeye uyarlayan Shingo Adachi ve arkaplan müziklerinin yapımcısı Yuki Kajiura da vardı.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Sword Art Online 3. Sezon Yeni Haberler

One Piece Sanal Gerçeklik Oyunu Çıkıyor