#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Muhtemel Akira Filminde Japon Oyuncular Oynayacak

Taika Waititi to direct Akira?

Bildiğiniz üzere yada bilmediğiniz üzere Thor Ragnarok filminin yönetmeni Taika Waititi, Akira‘nın filmini yönetmesi durumunda filmdeki karakterleri Asyalı oyuncuların oynamasını istiyordu. Bu hafta IGN sitesinde yayınlanan röportajda da söylediği de buydu.

Röportajda filmin yönetmeni olup olmayacağı konusunda çekingen davransa da bazı görüşmeler olduğunu doğruladı ve bunun tutkulu bir projesi olacağını doğruladı.

Filmde rol alacak aktörlere ilişkin soruya Waititi şöyle cevap verdi: “Asyalı gençler benim için bunu yapmanın yolu olurdu ve hayır isim vermekten ziyade, demek istediğim bir tür benzersiz ama kullanılmayan yetenek.”

Yönetmen 1998 yılındaki filmin yeniden yapılacağından ziyade, Akira’nın 6 ciltlik manga versiyonunu uyarlayacağını belirtti. Ki manga filme göre daha geniş kapsamlı ve karakter hikayeleri daha fazla yansıtılmıştır.

Hikaye genel olarak şöyle; 1988 yılında, Japonya da psişik güçleri olan bir çocuğun neden olduğu patlama sonucu 3. Dünya savaşının fitili ateşlenir. Tokyo yok olur yerine Neo Tokyo kurulur. Daha fazla tahribatı önlemek adına çocuk tutuklanır ve bir daha asla haber alınamaz.

Neo Tokyo şehri savaştan 31 yıl sonra 2019 yılında çete savaşları vs yüzünden tekrar karışmaya başlar. Bu karmaşanın içinde Shoutarou Kaneda ve motorcu çetesi diğer çetelerle kavgalara karışmak gibi işlerle uğraşan meslek liselilerdir. Kaneda’nın arkadaşı Shima Tetsuo, bir kavgadan kaçarken şans eseri saçları ağarmış ve yaşlı gibi görünen bir çocuğa çarptıktan sonra vücudunda değişimler baş gösterir. Tetsuo beyninde gerçekleşen evrimi kontrol etmeye ve gizemini çözmeye çalışır ve bu yol onu Akira ve kendisine benzeyen başka çocuklara götürür.

Daha fazlası için; Distopik Bir Bilim Kurgu: Akira

Ghost in The Shell ve Death Note’un beyaz perde versiyonlarının eleştirilmesinin bir sebebi de başka ülkeden aktörlerin Asyalı rolünde oynamasıdır.

Waititi, Akira’ya katılırsa izleyicilerin bu filmi izlemesi için, Waititi’nin şuanda yönetmekte olduğu Jojo Rabbit adlı 2. Dünya Savaşı’nı konu alan dram filminin çekimlerinin bitip filmin beyaz perdeye aktarılmasını beklemeleri gerekecek.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Naruto’daki En İyi 15 Dövüş

En iyi MMORPG Oyunları Öneri Listesi – TOP 10