MineCraft Rehberi, Oyun Kılavuzları

Minecraft’a Sizi Tekrar Başlatacak Mod: Pixelmon!

Minecraft mı? pfft.” demeyin hemen. Biliyorum, bir çoğunuz zamanında oynadı bu oyunu. Tamam kabul, ben de oynadım. Herkes çocuk oyunu olduğunu söylüyor artık. Bence de öyle, tabii bir yere kadar. Bu noktada olaya Pixelmon isimli mod giriyor. Minecraft hakkında bilgisi olanların birçoğunun bileceği üzere oyuna mod ekleyebiliyoruz.

Böylece yeni bir oynanış, yeni bir dünya ve hatta yeni karakterler ekleyip oyunu daha zevkli hale getirebiliyoruz. Pokémonlar Minecraft’ta! Bu mod sayesinde oyun içerisinde kayboluyorsunuz diyebilirim. Kendinize bir başlangıç pokémonu seçin ve maceraya atılın.

Hedefiniz ne mi? Tabii ki en iyi eğitmen olmak. Hadi ama, bu hepimizin hayalidir. Hepimiz bilgisayar için doğru düzgün bir pokémon oyunu bekledik. Birinci kişi bakışından oynanan bir pokémon oyunu diyebiliriz buna. Yazıyı daha fazla uzatmadan sizi görseller ile başbaşa bırakayım:

(Evet, Pikachu da var!)

2013-11-24_002253_6722878

77784544

Electivire

kyogre

Pixelmon-Johto-Map

Pixelmon Türk Sunucusu

Sıra geldi biraz bilgi vermeye. O kadar anlattık ettik, sırada nasıl yapılır, edilir kısmı var. Ama ona geçmeden önce sizlere benim de oynadığım bir Türk sunucusunu göstereceğim. Eski oynadığım sunucu kapandı, bunu buldum. Gayet de güzel, henüz yeni bir sunucu. Mekanları güzel ve gelişiyor.

IP: PokeTurk.Nitrado.Net

Sunucu versiyonu: 1.7.10 – Pixelmon 3.5.1

Sunucuya girdiğinizde “/register sifre tekrarsifre” şeklinde yazarak kayıt olabilirsiniz.

Sunucudan 2-3 resim ile baş başa bırakayım sizi, ondan sonra da mod için gerekli belgelere yönlendireyim öyleyse.

2016-09-09_08.40.14 2016-09-09_08.44.46 2016-09-09_08.42.41

Pixelmon Kurulumu

Şimdi gelelim gerekli dosyalara. Öncelikle Minecraft‘ı mod ile kullanmak için kendi versiyonunuza uygun Forge yüklemeniz gerekiyor. Buyrun efendim kendi sitesinden indirebilirsiniz:

İndir

İndirdik, yükledik falan. (Eğer benim de oynadığım sunucuya gelmek istiyorsanız 1.7.10 için olanı indirip kurmalısınız.) Sıra geldi Pixelmon modunu yüklemeye.

Bu linkten istediğiniz versiyonu seçip (recommended olanı indirmenizi tavsiye ederim) sağ tarafındaki indirme butonuna basınız. Yukarıda size verdiğim sunucuya gelmek istiyorsanız Pixelmon 3.5.1 – 1.7.10 Unsupported olanı indirmeniz gerekiyor.

Dosyamızı indikten sonra bu indirdiğimiz dosyayı tekrardan Çalıştır > %appdata% > .minecraft > Mods isimli klasöre(öyle bir klasör yoksa siz oluşturun) atıyorsunuz. İşiniz tamam, oynamaya hazırsınız. Minecraftınızı başlatıp versiyon kısmından forge olanı seçin ve pokemon avına başlayın.

Unutmadan, motto’muz neydi? Gotta catch ’em all!

Saygılar Ash abi

Related Posts

6 thoughts on “Minecraft’a Sizi Tekrar Başlatacak Mod: Pixelmon!

 1. erman dedi ki:

  indirim deneyeceğim. Teşekkür ederim

 2. Umut Öztürk dedi ki:

  Server adresi olmuyor bende

  1. Vito Scaletta dedi ki:

   Sunucu adresi güncellendi

 3. Furkan C dedi ki:

  Bu modu yeni keşfettim çok mantıklı ve güzel olmuş umarım dahada geliştirilir

 4. Berkcan Özenç dedi ki:

  Zaten pokemon go ciktiktan sonra bunu yapmalarini bekliyordum ve bekkedigim gibi de olmus.

  1. Vito Scaletta dedi ki:

   Aslına bakarsanız bu mod çok eskiden beri var

Bir cevap yazın