MineCraft Rehberi

Minecraft Mod Rehberi MCA #15

Merhaba arkadaşlar. Bugün farklı bir konu ile beraberiz. Oyunun büyük modlarından biri olan MCA (Minecraft Comes Alive), yani Minecraft Canlanıyor adlı modu size tanıtacağım.

Yapımcısı: Radix_Shock

Yayın Tarihi: Ocak / 7 /2012

MCA Minecraft‘da bulunan köylülere başka bir boyut kazandırıp onlara konuşma ve iletişime geçme gibi özellikler katan bir mod. Bu özelliklerden bazıları;3302605

  1. Oyunda etrafınızdaki köylülerin tam olarak 12 farklı kişiliği mevcuttur.
  2. Bu kişiliklere göre köylüler daha hızlı koşabilir veya daha fazla zarar verebilirler.
  3. Her köylü ile iletişime geçip sohbet yada flört edebilirsiniz.
  4. Köylüler ile evlenip çocuk bile yapabilirsiniz.

Peki bunlar nasıl oluyor?;

MCA ile gelen aile kurma ve evlenme özellikleri sadece tek kişilik oyunlarda değil, bazı sunucularda da kullanıldığından evlenme seçeneği 2 farklı şekilde oluşturulmuştur. Birinci şekilde sizin bir oyuncu ile evlenmeniz için sadece karşı tarafa nişan yüzüğünü vermeniz yeterlidir. Öte yandan ikinci şekilde bir köylü ile evlenirken karşı tarafın sizi 5 kalp kadar seviyor olması lazım. Ardından bu köylüyle nişanlanabilirsiniz.

Oyuna da ekli bir başka özelliğimizden bahsetmek istiyorum. Evliliği geliştirmenizi sağlayan çocuk yapma ve büyütme işi biraz zahmetli. Evlendikten sonra iletişime geç seçeneğinden procreate seçeneği ile bir çocuk yapıyoruz. Fakat bunu yapmak istemezsek, mahallenin papazına gidip evlatlık bir çocuk edinebiliyoruz. Bunun ardından çantamıza bir bebek geliyor. Bundan sonrası 1544657ise şu şekilde;

Bebek daha elimizde iken 10 veya 15 dakika içerisinde normal çocuk oluyor. Herhangi bir durumda bebeği kaybedersek yeniden papaza gidip bebeği yenileyebiliyoruz.

Bebek büyüyüp çocuk olduğunda ise 10 can ile oyuna başlıyor. 5 kalbe denk gelen bu can pek fazla değil ne yazık ki. O yüzden ilk başlarda onu sıkı korumalı ve gözetlemeliyiz. Gelişimi ise istediğimiz şekilde ilerliyor. Çocuğumuzu istediğimiz gibi yetiştirebiliyoruz. Bu ona büyürken yanınızda ne yaptırdığınıza bağlı olarak değişiyor. İlk başlarda sizin sözünüzü dinlese de, büyüyünce sözlerinizden çıkıyor. Bu yüzden onu iyi eğitmeye bakın.

Büyüme sonrası çocuğun evlenmesini bir baba olarak yeniden siz sağlıyorsunuz. İki tarafa da nişan yüzüğü vermeniz gerekiyor. Çocukları olduğunda ise çocuğa kek hediye ederek büyütebiliyorsunuz. Fakat keki verdiğinizde %70 olasılıkla büyüme ihtimali var, yani her zaman büyümeyebiliyor.

Ailemiz kötü geçiniyorsak, boşanma seçeneği mevcut. Oyunda boşanma kağıdı denilen bir kağıt mevcut. Bu kağıdı papaza vererek eşinizden ayrılabiliyorsunuz.

MCA‘nın bize getirdiği yeniliklerden birkaçı da el işi öğrenmemiz olmuş. Oyuna elmas şekillendirme ve üst dikme gibi dinamikler getirilmiş. Elmaslara neredeyse 15’ten fazla şekil verebiliyoruz. Yüzüklerimiz sayesinde de şık ve güzel görünümler elde edebiliyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın