MineCraft Rehberi

Minecraft Materyalleri Tanıyalım -2 #8

Merhaba arkadaşlar yine bir Minecraft rehberi ile beraberiz. Bugün geçen gün anlattığım materyallerin 2. kısmını anlatacağım. Minecraft oyununun dünyası birçok bakımdan survival üzerine de olsa dekorasyon ve mimari görünüm hakkında bize birçok seçenek sunuyor. Mesela Minecraft‘ın bize tam olarak 16 farklı renk sunduğunu biliyor muydunuz?

 

800px-Minecraft-DyeGuide-1.7.2

Renk Tablosu

Temel olarak renklerden bahsedersek;

1. Renk olan beyazı Bone Meal(kemik eti)’dan elde ediyoruz. Bu rengi elde etmek için bir iskelet öldürmek yeterli olsa da bazen derin mağaralarda kutularda bolca bulabileceğimiz bir üründür.

2. Renk ise kırmızı. Kırmızı rengi gül, red tulip ve gül salkımından elde edersiniz. Bu ürünleri Crafting Table‘a koymanız yeterli olacaktır. Hepsi aynı etkiyle kırmızı boyayı çıkaracaktır. Ayrıca kırmızı boya ile koyununuzu boyayabilir veya köpeğinizin tasma rengini değiştirebilirsiniz. Bunlardan ayrı olarak Minecraft dünyasında biraz moda yaratmak istiyorsanız, deri ile yaptığınız elbiseleri kırmızı veya diğer boyalar ile renklendirme şansına sahipsiniz.

600px-Dyegraph

3. Renk olarak ise sarı. Dandelion denilen sarı bitkiyi yakarak elde ediyoruz. Peki “Bu bitkiyi nasıl bulacağım?” diyorsanız önünüze ilk çıkan sarı bitkiyi kesmeniz işe yarayacaktır. Fakat daha basit olarak ayçiçeğinden de sarı boyayı elde edebilirsiniz.

4. Renk ise siyah. Bu renk kendine özel olarak bitkiden değil , bir ahtapotun mürekkep kesesinden elde ediliyor. Hem de bitkiler gibi işlenme süreci de yok.

5. Renk olarak kaktüs yeşilini sunuyorum. İsminden de anlaşıldığı üzere kaktüs yeşili çöllerde fazlasıyla bulunan kaktüsleri fırında pişirmemiz ile elde ediliyor

6. Renk de kahverengi. Bu rengin kendine ait bir biyomu ve özel bir bitkisi var ve bu bitki ise derin ormanlardaki ağaçların üzerindeki kakaoları kırmamız ile elde ediliyor. Kahverengi sadece kakao çekirdeklerinden elde edilse de kakao çekirdeklerinden sadece kahverengi eşyalar değil her zaman yolunu gözlediğimiz kurabiyeler de elde ediliyor ve bunun için sadece 2 buğday ve bir kakao çekirdeği gerekiyor. Afiyet olsun.

7. Rengimiz aslında kendi başına elde edilebilen son renk. Bunun sebebi ise bu temel renklerden oluşturduğumuz boyaları karıştırmak ve yeni renkler elde etmek bizim hayal gücümüzün ürünü oluyor. Ve son rengimiz ise aslında en zor elde edilen renklerden birisi. Bu renk ise mavi. Neden bu kadar zor elde ediliyor derseniz, bu rengi oluşturmak için gerekli malzeme yerin altından birçok seviye aşağıda olması. Lapis Lazuli adlı malzememiz bize mavi boyanın temelini veriyor. Mağaralarda çok aşağılara indiğinizde mavi mavi önünüzde belirecektir.Lapis_Lazuli_Ore

Bu mavi arkadaşımızda böyle bir taş ve sadece demir ve daha iyi kazmalar kullanılırsa elde edilebiliyor. Bunun yanında bulduğunuzda sadece bir boya değil 7 veya 8 tane boya düşme şansıda oluyor.

Related Posts

Bir cevap yazın