Manga, The Irregular at Magic High School Light Novel serisine uyarlanıyordu.

Square Enix‘in G Fantasy dergisinin Eylül ayındaki sayısında, Salı Mahouka - mahouka koukou no rettousei: yokohama souran-hen mangası sona eriyor - figurex mangagünü yapılan açıklamada Mahouka Koukou No Rettousei: Yokohama Souran-hen mangasının 18 Eylül’de yayınlanacak olan Ekim sayısıyla son bulacağı belirtildi.

Gin Amo, manga için çizimleri yapıyordu. Manga, Tsutomu Satou‘nun The Irregular at Magic High School (Mahouka Koukou No Rettousei) Light Novel serisinin uyarlamasıydı.

Square Enix manganın dördüncü toplu sayısını Haziran ayında çıkardı.

Light novel cover 1 - mahouka koukou no rettousei: yokohama souran-hen mangası sona eriyor - figurex mangaThe Irregular at Magic High School daha önceden şu mangaların uyarlamasına ilham vermişti: Mahouka Koukou No Rettousei,(Serinin ilk kitabı) Mahouka Koukou No Rettousei: Yokohama Souran-hen,(Serinin ikinci kitabı) Mahouka Koukou No Rettousei: Tsuioku-hen(Serinin devam kitabı) ve spin-off olan Mahouka Koukou no Yuutousei.

Yen Press, Light Novel serisinin İngilizce yayım haklarını üstlendi. İlk Light Novel Ekim ayında yayınlanacak. Şirket ayrıca Mahouka Koukou no Yuutousei (The Honour at Magic High School)  spin-off mangasının da yayın haklarını almış bulunmakta.
Kitap serisi ayrıca televizyon anime serilerine de ilham verdi. Aniplex of America, Kuzey Amerika’da yayınlanacak olan Blu-ray Disk halindeki seri için lisans aldı. Aniplex of America, seriyi Crunchyroll‘da yayınlandığı gibi yayınladı.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın