#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Legend of the Galactic Heroes Animesinin Yeni Sezonu Duyuruldu!!

Normal animelerin aksine Yoshiki Tanaka‘nın bilim kurgu romanından uyarlanan anime ilk olarak 1988 – 2000 seneleri arasında yayınlanmıştı. Bu seri 120 OVA ve yan hikaye olarak analatılan 52 OVA dan oluşuyordu. Ve çoğu kişi için efsane yapımlardan biriydi.

2014 Şubat ayında ilk seriden yıllar sonra yeni anime projesi duyurulmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Yoshiki Tanaka ve Production I.G (Kuroko no Basket‘in yapım stüdyosu) stüdyosunda bir ekip Shinjuku Kültür Merkezi‘nde sahneye çıkarak yeni projeye ilişkin planlarını sundular.

Nisan 2018’de çıkacak olan animenin adının Legend of the Galactic Heroes The New Thesis – Star Crossed olacağı ve serinin 12 bölüm olacağı duyuruldu. Ayrıca 2019 yılında da anime her biri 4 bölümü kapsayacak 3 filmlik seri halinde sinemalarda yer alacak.

Yeni animenin baş karakter seslendirmenleri:

  • Reinhard von Lohengramm olarak Mamoru Miyano
  • Yang Wen-li olarak Kenichi Suzumura
  • Siegfried Kircheis olarak Yuichiro Umehara
  • Narrator olarak Yoshimitsu Shimoyama

Ryo Horikawa, Masashi Hironaka ve Nozomu Sasaki önceki serilerde de Reinhard, Kircheis ve Julian‘ın seslendirmesinde rol almıştı. Kei Tomiyama ise Yang Wen-li‘nin 1995’ten beri orijinal seslendirme aktörü.

Tanaka‘nın uzay operası tarzında roman serisi, Galaksi İmparatorluğu ve Özgür Gezegenler Birliği arasındaki çatışmayı, İmparatorluk Amirali Reinhard von Lohengramm ve Birlik‘ten Yang Wen-Li‘nin kişisel hikayeleri üzerinden inceliyor. 10 ana roman cildi ve 4 yan hikayeden oluşan Legend of the Galactic Heroes efsanesi 15 milyon kopya sattı ve Tanaka’ya Seiun Ödülü kazandırdı. Tanaka ayrıca Arslan Senki ve Tytania gibi bazı serilerin de esinlendiği romanların yazarı.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Çizim Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler!!

Efsane One Piece Replikleri 2!!