in

Kayıp Peri – 1. Bölüm

kayıp prenses - light novel

Kayıp Peri – 1. Bölüm 


“Ne zaman uyanacak acaba?”

“Bilmiyorum.”

Chris yavaşça gözlerini açtı ve boş boş tavana bakmaya başladı. Onun tavanı beyaz değil miydi? Ne zaman maviye boyattırmıştı ki.

“Uyandı! Ben hemen Bayan Yekia’ya haber vereyim. “

Ayak sesleri ardından da kapının açılıp kapanma sesi odada yankılandı. Bir şeyler yanlıştı ama beyni durmuş gibiydi ve neyin yanlış olduğunu anlayamıyordu.

“Biraz daha iyi misin? Neredeyse bütün gün uyudun.”

Sesin geldiği tarafa döndüğünde daha önce görmediği bir kız ona bakıyordu. Kırmızı ve sarı saçları omuzlarına dökülüyordu.  Üzerinde sarı düşük omuzlu bir gömlek ve beyaz yüksek bel bir etek vardı. Chris ister istemez kızın çok güzel olduğunu düşündü. Sırtında da mavi, turuncu ve pembe renklerinin olduğu bir çift kanat vardı. Birden beyninde alarmlar ötmeye başladı ve hızla doğruldu.

“Neredeyim ben? Sen de kimsin?”

“ Sakin ol. Benim adım Fire. Fire Kosarin. Şu anda  Luscia’dasın. “

“Senin şeyin var! Şeyin! Kanatların!”

Titreyen eliyle Fire’ın sırtındaki göz kamaştırıcı kanatları gösterdi. Sırtında  kocaman bir çiçek varmış gibi görünüyordu.

“Bunlar mı?” Kendi etrafında dönüp kanatlarına sevgi dolu bakışlarla baktı.

“Senin de çok güzel bir çift kanadın var. Sana çok yakıştı.”

Bir çift kanat mı? Onun mu? Korkarak sırtına baktı ve şaşkınlıktan donup kaldı. Sırtında turkuazdan kırmızıya doğru geçişli bir çift kanat vardı. Sadece bu da değil. Sarı saçları artık pembe sarı geçişli olmuştu.

“Benim şeyim var! Şeyim!”

“Bir çift kanadın. Korkma tamam mı?”

“Korkmayayım mı? Sen neden bahsediyorsun! Saçlarım renk değiştirmiş ve sırtımda gökkuşağı renginde bir çift kanat var! Ne bu kamera şakası falan mı?”

Artık korkunun yanına öfkede eklenmişti. Yattığı yerden kalktı ve Fire’ın üzerine doğru yürümeye başladı. Fire endişe ile bir adım geri adım attı.

“Bak sana zarar vermek istemiyorum. Biraz sakinleş olur mu? Sana her şeyi anlatacağım söz veriyorum. “

“Sakinleşmiyorum! Hemen şimdi bana neler olduğunu anlatıyorsun.”

Fire derin bir nefes alıp verdi. Başını tamam anlamında salladı. Tam konuşmak için ağzını açmıştı ki kapı açıldı ve içeri kendi yaşlarında bir kız, iki erkek bir de kırklarında gözüken bir kadın girdi. Hepsinin göz alıcı kanatları vardı. Lila rengi saçları olan kadın gülümseyerek yanına geldi ve elini koluna koydu.

Chris bir an kadının elinden kurtulmak istedi ama kadının eli düşündüğünden daha kuvvetliydi. Acıtmıyordu ama kolunu çekmesine izin vermeyecek kadar da sıkıydı.

“Benden ne istiyorsunuz ve bana ne yaptınız?” Bunları derken boştaki eliyle saçını ve sırtındaki kanatları gösteriyordu.

“Otur tatlım. Otur da sakince konuşalım.” Sesinin sakin tonu Chris’i az da olsa sakinleştirmişti.

Kadının dediğini yapıp en yakındaki koltuğa oturdu. O zamana kadar bulunduğu odaya bakmak aklından dahi geçmemişti. Hastane odası gibi bir odadaydılar. Chris’in az önce kalktığı kocaman bir yatak, lavaboya açıldığını düşündüğü başka bir kapı ve koltukların olduğu çok sıradan bir odaydı.

“Dün akşam çok güçlü bir büyü sinyali aldık. Sinyalin olduğu yere gittiğimizde sen baygın bir şekilde yatıyordun ve nasıl olduysa kanatların görünürdü. İnsan dünyasında periler gerçek görüntülerine dönüşemezler oysaki. Anladığım kadarıyla bu yaşına kadar güçlerin açığa çıkmamış ve yaşın ilerledikçe içinde birikmiş. Dün ne olduysa gücün taştı ve seni orijinal haline dönüştürdü. Bu yüzden seni buraya getirdik.”

Chris boş gözlerle kadının suratına bakarken ne demesi gerektiğini bilemiyordu. Konuşması bir dakikasını aldı.

“Peki, bundan sonra bana ne olacak?”


Serinin sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

YN: Haftada bir bölüm olacak şekilde yayınlamayı planlıyorum.

Kayıp Peri 2. Bölüm

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

Loading…

Gintama Manga

Gintama Manga 13 Mayıs’ta Başlayacak Uygulamaya İle Devam Ediyor

Franz Kafka - Kitap İncelemesi

Franz Kafka – Kitap İncelemesi