Kadın Futbolculara Merhaba !

 

Futbol severler tarafından en iyi 2 futbol oyunundan biri olarak gösterilen FIFA yeni serisinde bir ilke imza atacak. Los 1Angeles’ta düzenlenen oyun fuarında tanıtılan FIFA 16, oyunda ilk defa kadın futbolculara yer verme kararı aldığını açıkladı. Böylese  kadınlara oyunda yer veren ilk büyük spor oyunu serisi olma ünvanına erişen FIFA 16 ayrıca kadın oyuncuları kapağına taşıyarak yine bir ilke imza attı. Başarılı kadın futbolculardan oluşan 12 futbol takımı oyuna katan EA Sports bu yıl çok ses getireceğe benziyor.

 

1EA Sports, oyunun kapağında kadın futbolcuların bölgelere göre değişiklik gösterebileceğini açıkladı.  Oyunun Amerika’da kapak yüzü ABD Kadın Milli Takımı’nın forveti Alex Morgan, Kanada kapak yüzü Kanada Milli Takımı kaptanı Christine Sinclair ve Avustralya kapak yüzü de  Avustralya Milli Takımı’nın defans oyuncusu ve Avustralya’da ise ‘yılın futbolcusu’ ödüllü Stephanie Catley olacak. FIFA 16’da bu 3 başarılı bayan futbolcuya dünya yıldızı Lionel  Messi eşlik edecek.

 

 

 

 

 

FIFA 16 NE ZAMAN ÇIKACAK ? 

FIFA 16 bayan futbolcuları ile Eylül 2015 tarihinde PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One için raflarda yerini alacak.

 

Sizleri video ile baş başa bırakalım.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Blue Estate – İnceleme

Monster Hunter X Çıkış Tarihi Belli Oldu !