Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde sitemiz üzerinden Müşteri Hizmetlerine mesaj atarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Kusurlu veya yanlış ürün gönderimi söz konusu olduğunda ürünü hiç bir bedel ödemeden ücretsiz iade edebilirsiniz. Diğer iade durumlarında taşıma ücretleri müşteriye yansıtılmaktadır. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir; İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Lütfen iade işlemi için, ürünü bize göndermeden önce kargoda size gönderile İade/değişim formunu doldurun. Eğer İade/değişim Formu çıkmadıysa Buraya Tıklayarak formu yazıcıdan çıkarabilirsiniz. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

Siparişi aldığınız kargo ile bize geri göndermeniz gerekmektedir. Gönderim aşamasında kargo görevlisine alıcının Figurex’e ait olduğunu belirtmeniz yeterlidir. Ayrıca kargo firmasının çağrı merkezini arayarak Kurye talebinde bulunabilirsiniz.

Ürününüz bizim tarafımızdan teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecek ve yukarıda belirtilen iade koşulları kapsamında e-posta adresinize iade işlemlerinin onay durumuna ilişkin bilgi gönderilecektir. İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 3 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
İadenizin iade koşulllarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir.

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, tarafımızdan iade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki ödeme tercihiniz doğrultusunda e-posta adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren 3 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

Siparişinizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde İade/Değişim yapabilirsiniz. Siarpişinizle birlikte size gönderilen İade/Değişim formunu eksiksiz doldurup ürünle birlikte bize göndermeniz gerekmektedir.

Kusurlu/arızalı ürün iadesinde sadece kargo görevlisine ile birlikte tutulan hasar tespit tutanağı olmadan işlem yapılmamaktadır. Hasar tespit tutanağı olmayan siparişler “kullanıcı hatası olarak” işlem görecektir. Ürününüz tarafımızdan teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere ilgili birime gönderilir. Kontrol ekibi tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, ekibin vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürünün arızalı/kusurlu bulunması durumunda işlem uygulanacaktır. Ancak ürününüzdeki arıza/kusur, “kullanıcı hatası” olarak tespit edilirse; iade işlemi uygulanmayacaktır.

Aldığınız ürün ‘hasarlı’ ya da ambalajı ‘deforme’ ise bunun için ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilmeyecektir.

Talebinizle ilgili size gönderdiğimiz bilgilendirme mesajlarını “Hesabım” sayfasındaki mesajlar bölümünde görebilir, yapılacak işlemin sürecini kolayca takip edebilirsiniz.