Anime Tanıtımları

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun Tanıtım ve İnceleme !!

Yine bir Shoujo serisi olan Hakkenden: Touhou Hakken Ibun ile karşınızdayız. Gin Admin‘le el ele verdik. Sayfada ki kız takipçi sayısını artırmaya karar verdik. Bu yüzden Shoujo, Josei ve Yaoi paylaşımlarında artış gözlemleyebilirsiniz 😀 Neyse efendim lafı uzatmıyorum ve incelememize geçiyorum.

Diğer animeler hakkında yazılarımızı merak ediyorsanız TANITIMLAR sekmesine tıklamayı unutmayın 🙂

Hakkenden: Touhou Hakken Ibun

Konusu :

Shino Inuzuka, Sousuke Inukawa ve Hamaji’nin yaşadığı Ootsuka köyü, bir virüsün insanların hayatını tamamen ortadan kaldırıldığını öngörüsüyle ateşe verilir. Alevlerle çevrili ve ölümün eşiğinde bu üç çocuğa garip bir kılıç tutan birisi yaklaşır. Onlara yaşamak istiyorsa bir karara varmaları gerektiğini söyler. Inuzaka Shino yaşamak için Murasame denen Kuzgun ruhunu, Inukawa Souseke ise köpek ruhunu bazı fedakarlıklar karşılığında kabul eder. O gece bu çocuklar için her şey değişir. Beş yıl sonra,yan köylerinden birinde bulunan küçük İmparatorluk Kilisesi‘nin dikkatli gözetiminde yaşıyorlardır. Kilise Murasame’nin şeytani kılıcını geri almaya kalkana kadar her şey yolundadır. Kilisenin isteği üzerine başkente seyahat ederler. Baş kente vardıklarında kilise kendileri gibi sekiz kişi olduğunu ve onları bulma görevi verir. Sekiz kişiyi bulma yolculuklarında çeşitli maceralara atılacaklardır.

Editör Gözünden :

Hikaye 1842 yılında Kyokutei Bakin tarafından yazılan Sengoku Dönemi samuraylarını fantastik bir şekilde ele alınmasını anlatıyor. 1842 yılında yazılan hikayeyi Miyuki Abe 2005 yılında manga serisine çevirmiş. Öncelikle size Tamasuza ve 8 Koruyucu‘dan bahsetmek istiyorum. Tamasuza farklı bir ülkenin prensesi iken kendi ülkesini terk eder ve Japonya‘ya iki çocuğu ile birlikte göç eder. Fakat Japonya ona iki çocuğundan birisini öldürme karşılığında topraklarında yaşama izni verir. İki çocuğu arasında seçim yapmak zorunda kalan Tamasuza hasta olan küçük oğlunun öldürülmesini ister. Küçük oğlu öldürülür. Fakat bu seferde küçük kardeşinin öldürüldüğüne duyan abisi intihar eder. İki çocuğunu da kaybeden Prenses Tamasuza aklını yitirir ve kötü ruhlar tarafından ele geçirilir. O andan itibaren Japonya‘yı yok etmeye çalışır. Ona karşı koyabilenler ise Prenses Fuse ve 8 Koruyucusu‘dur. Prenses ve 8 Koruyucu ile kendisini feda ederek Tamasuza‘yı kendi içine mühürler. Yıllar sonra Prenses Fuse ve 8 Koruyucu ruh ölmek üzere olan insanları kurtarmak karşılığında insanların içine yerleşir. Shino ve Sousuke‘nin görevi kendileri gibi diğer altısını bulmak.

 

Bu hikayeyi neden anlattım ? Çünkü bu hikayeyi öğrenene kadar anime ne anlatıyor hiç bir fikrim yoktu 😀 Gerçekten iki sezon olan animeyi ikinci sezonun tamamını izleyene kadar anlamadım 😀 Bence baştan ana efsaneyi anlatsalardı daha güzel olurdu. Anime oldukça fantastik ve güzel animasyonlarla donatılmış. Shoujo olur da çizimler güzel olmaz mı ? 😀 Tabi ki çizimler harika, hikaye güzel.

Gelelim 8 Koruyucu Ruh olayına 🙂

Shino Inuzuka – Kō (孝) – Bağlılık, Tapınma

Sosuke Inukawa – Gi (義) – Görev, Dürüstlük

Genpachi Inukai – Shin (信) – İnanç ve Bütünlük

Kobungo Inuta – Tei (悌) – Kardeşlik

Dosetsu Inuyama – Chū (忠) – Sadakat

Keno Inusaka – Chi (知) – Bilgelik

Daikaku Inumura – Rei (礼) – Görgü Kuralları, Nezaket, Şükran

Shinobu Inue- Jin (仁) – Yardımseverlik, Sempati

Her birinde resimde ki toplardan olan 8 kişi, Sekiz Koruyucu Ruh’un rearnkarnasyonu. İki sezon boyunca yukarıda bahsedilen karekteristik özellikleri taşıyan karakterlerin  hikayeleri anlatılıyor. Her birisi Köpek Ruhu’ndan geldiği için soyisimleri Inu- ekiyle başlıyor. Hepsinin yolu birbiri ile kesişiyor ve arkadaş oluyorlar. Hikayeler oldukça fantasik ve orjinal. Kısacası güzel anime izleyin 😀

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın