Haikyu için resmi twitter hesabından pazar günü yaptığı açıklamaya göre ikinci yarısıyla ilgili bir çok detay ortaya çıktı. Bir çok anime live chart programında yayınlanan bilgiye göre de 2 Ekim tarihinde saat 02:25 tarihinde kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Bu güzel haberlerde yetmezmiş gibi aynı zamanda SUPER BRAVER’ın açılış tema şarkısını olarak “Toppakö” (Breach) ve kapanış şarkısının da SPYAIR’ın “One Day” isimli şarkısı olacağı kararlaştırıldı.

Twitter hesabı üzerinden ayrıca iki adet link paylaşıldı. Bu linklerden biri ilk açılış temasının önizlemesiyken, ikinci linkte ise bitiş teması bizlere verildi. Aşağıdan Opening ve Ending önizlemelerini izleyebilirsiniz.

Opening

Ending Önizleme

14. Bölümden itibaren gelecek olan animenin ikinci yarısı 25. bölüme kadar giderek yaklaşık “11 bölüm” daha gösterim yapacağını hayranlarına vaat etmekte. İkinci yarının ilk başta bu yıl temmuz ayında duyurulması planlanmıştı. Fakat her anime haberinde olduğu gibi bu animemizde de salgın yüzünden bir erteleme gerçekleşti.

Animenin ilk yarısı ise 10 Ocak tarihinde başlayarak 13. Bölüme geldiğinde Nisan 3 tarihine gelmşitik. İkinci yarının da yayınlanma takvimi yaklaşık bu şekilde olacağı tahmin ediliyor.

Haikyu yeni bolumler wallpaper - haikyu!! Çıkış tarihi, opening ve ending yayınlandı - figurex anime haber

Aynı zamanda geçmişe bakarsak eğer 10. yıla yavaş yavaş yaklaştığımızı göreceksiniz. Haikyu filmleri olan “Talent and Sense and Haikyu!!” ve “Battle of Concepts”  2018’in Aralık ayında gösterime girmişti. Bunlardan da önce olan derleme film tadındaki “Gekijö-ban Haikyu!!” ise 2015 yılında japonyada gösterime girmişti.

Mangasına gelecek olursak, Haruichi Furudate orjinal mangayı 2011 yılında başlatmıştı. Hala daha dijital ve basılı olarak yayınlanmaktadır. Tam bir klasik olma yolunda ilerleyen ve  spor severlerin tutkusu olan Haikyu!! bu yarıda da bizi çok heyecanlandıracağına eminim.

Diğer anime haber yazılarımız ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın