Goblin Slayer Tanıtım ve İnceleme yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Covid-19 tatili bizim siteye yaradı. Genel olarak izinli olduğumuz için en azından kendi adıma konuşmak gerekirse siteye bayağı vakit ayırabildim. Hem anime izleyebiliyorum hem öneri listeleri yazabiliyorum hem de izlediğim animeleri sizlere yorumlayabiliyorum. Sırada ki animemiz Goblin Slayer.

Goblin Slayer

Goblin kapak - goblin slayer tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Tür : Aksiyon, Macera, Fantastik

Yayın Tarihi : 2018

Bölüm Sayısı : 12

Konusu :

Goblinler gaddarlıkları, kurnazlıkları ve hızlı çoğalmalarıyla bilinir. Üremek için diğer canlıların dişilerini kaçırır ve acımasızca tecavüz ederler. Çok güçlü olanları nadir bulunduğu için çok tehditkar olarak kabul edilmezler. Bu yüzden güçlü maceracıların hedefi olmaktan çıkarlar ve istedikleri gibi hareket at koştururlar. Porselen sıralamalı bir maceracı olarak ilk gününü anmak için 15 yaşındaki Rahibe, birkaç köy kadınının ortadan kaybolmasından sorumlu bir goblin kabilesini araştırmak için bir grup genç, hevesli çaylaklara katılır. Hazırlıksız ve deneyimsiz olan grup, kısa sürede bir mağarayı keşfederken kaçınılmaz bir pusuyla karşı karşıya kalır. Tüm ekibi ölen rahibeyi Goblin Slayer lakaplı bir maceracı kurtarır. Prestijli Gümüş rütbesinin sahibi olan Goblin Avcısı, goblinle ilgili tüm görevleri Maceracı Loncası’dan alır.  Rahibe, Elf, Cüce ve Kertenkele adamı ile birlikte, zırhlı savaşçı sınır topraklarındaki her bir goblini iyilik için ortadan kaldırılıncaya kadar dinlenmeyeceklerdir.

Editör Gözünden

Goblin Slayer hakkında ne desem diye çok fazla düşündüm. Beğeneceğiniz fakat aynı zamanda beğenmeyeceğiniz bir anime. Eleştireceğimiz noktası çok kısacası. Öncelikle iyi yönlerinden başlayalım: Son zamanlarda çıkan animelerde aklı başında, terbiyeli, mantıklı hareket eden kahramanlar popüler. Kimetsu no Yaiba ve Black Clover bu akımın temsilcilerinden iki tanesi. Baş rollerimiz genelde çalışkan , azimli, gözü pek ve mantıkla hareket eden tipler. Bizim yaştakiler bilir ; biz Luffy gibi dengesiz ve düşünmeden hareket eden, doğuştan dahi karakterleri havalı bularak büyüdük. Mantıklı karakterler genelde sıkıcı olarak tanıtılırdı. Bu size olumsuz bir imaj oluşturmasın. Tam tersine ben bayıldım bu akıma. Efendi adam kahraman olur imajı oldukça ilgi çekici. Konudan fazla saptık tamam 😀 Kısacası Goblin Slayer’da akıllı, efendi, planlı programlı hareket eden bir kahraman ve ben bunu çok sevdim.

Goblin slayer

Konusu oldukça özgün. Bir çok güçlü yaratığın olduğu bir evrende kafayı küçük ve aşağılık bir ırk olan goblinlerle bozmuş ve gözü onlardan başka bir şey görmeyen bir kahramana dayalı. Tek tabanca takılan kahramanımıza zamanla bir Rahibe, bir Elf , bir Cüce ve bir Kertenkele Adam eşlik ediyor. Fairy Tale tarzı ücret bazında görev seçen maceracılar ve çeşit çeşit ırklardan meydana geliyor evren. Kısacası özgün bir hava yakalanmış.

Çizimler oldukça başarılı. Animasyon üzerine çok emek verilmiş. Kısacası görüntü takıntısı olan izleyici kitlesi gönül rahatlığıyla izleyebilir. İzleyenler mangakanın  Berserk hayranı olduğunu hemen anlayabilirler çünkü hem anime havası hem bazı karakterler Berserk’ten oldukça etkilenmiş. Aşağıdaki arkadaş Guts’ın kopyası mesela.

Goblin slayer

Müziklerini ben sevdim. Açılış parçasını da buraya bırakalım :

Eleştiri Zamanı

Goblin slayer

Anime hakkında en büyük sorun ne yazık ki işleniş. 12 bölümlük animelerde tatmin edici olabiliyor ama Goblin Slayer maalesef onlardan bir tanesi olamamış. Hemen hemen herşey oldu bittiye getirilmiş. Özellikle final bölümünde büyük aksiyonlar beklerken hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Karakterlerin gelişimi gibi olaylar söz konusu değil. Kısacası biraz alelade bir anime olmuş. 2. sezonu 2021 yılında yayınlanacağı haberini de buradan vermiş olalım. Madem ikinci sezon yapacaklardı, ilk sezonu 24 bölüm yapıp daha doyurucu bir aksiyon yansıtılabilirmiş bence.

Goblin Slayer hakkında yazacaklarımız şimdilik bu kadar. MyAnimeList sayfasına ulaşmak için Buraya ve daha fazla anime tanıtımı için Buraya tıklayınız.

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın