#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Fruits Basket Mangası Geri Dönüyor!

Fruits Basket mangasını birçoğumuz biliyoruz. Ama bilmeyenler için kısaca özet geçelim. Takma adı Natsuki Takaya olan mangakamız tarafından çizilmiş ve Hana to Yume (çiçekler ve rüyalar) isimli dergide yayınlanmıştır. 2001 yılında shoujo dalında ödül almış, ardından 26 bölümlük anime serisi yapılmıştır. Konusuna gelirsek; Fruits Basket, bir lise öğrencisi olan Tohru Honda’nın hayatını konu alır. Tohru’nun annesi, Kyoko Honda, Mayıs ayında bir trafik kazasında ölünce Tohru öksüz kalmıştır. Dedesiyle yaşamaya başlar fakat evin yeniden biçimlendirilmesi ve Tohru’nun bir süreliğine yaşayacak başka bir yer bulması gerekmektedir. Böylece bir çadırda yaşamaya başlar ve kendisini kalkındırmak için bir de hademelik işi bulur. Yaşadığı zorluklara rağmen, Tohru, neşesini ve iyimserliğini hiç kaybetmez. Bir gün Tohru ağaçların arasında Shigure Sohma’nın ve Yuki Sohma (Tohru’yla aynı sınıftan)‘nın olan bir eve rastlar. Sohmalar Tohru’nun gerçekte bir çadırda yaşadığını öğrenince oldukça şaşırırlar. Bütün arazi Sohma mülküdür ve Tohru kira ücreti karşılığı arazilerinde çadır kurmasına izin vermelerini ister. Hem onun için üzüldüklerinden hem de kendi dışarıda yeme alışkanlıklarından ve pis yaşamaktan kurtulmak için, yemek pişirme ve ev işleri karşılığında Tohru’ya bir oda vermeyi önerirler. O gece bir toprak kayması sonucu çadırı, annesinin resmi ve okul kıyafetleri gömüldüğü için bu seçeneği kabul etmekten başka çaresi kalmaz. Kısacası tipik shoujo gibi olay güzel bir kızın etrafında geçer. Peki ne olmuş bu Fruits Basket’e?

fruits_basket

Fruit Basket mangası tekrar yayınlanmaya başlıyor.  Eylül ayının 4’ünde  Hana to Yume dergisinde tekrar yayınlanmaya başlayacak ama olaylar bu sefer biraz farklı ya da karakterlerimiz ve yer farklı diyelim.

Lise 1. Sınıf öğrencisi Sawa ve destekçisi Asahi Shinbun etrafında olaylar gerçekleşecek. 4 Eylül 2015 tarihinden itibaren her Cuma mangamız HanaLala (Hana to Yume) da yayınlanacak. Ayrıca Natsuki Takaya’nın dediğine göre mangamızın yeni baskısının ilk bölümü tamamen renkli sayfa olacakmış.

Umarım fansublarımız bu güzel mangayı bizlerle buluşturur ve shoujo severler olarak okumaya devam ederiz.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Mad Max’ten Yeni Görüntüler

O Oyunlar Pc Platformuna Gelecek mi?