Herkesin de bildiği üzere FIFA 15 de Electronic Arts, Süper Lig’deki 18 takıma da oyun da yer vermişti, Türk taraftarlara bir yenilik sunmuştu. Ve oyunun Türkiye kapağın da Arda Turan yer almıştı. Bu sene ise FIFA 16, oyuncularına eşsiz bir futbol deneyimi yaşatmak için daha büyük bir yenilik ile geliyor. Süper Lig’de bulunan tüm takımların orijinal logoları,kadroları ve formalarının bulunduğu ve metinler tamamiyle türkçeye çevrilmiş olacak. Playstation 4, Xbox One ve PC sürümleri ile oyuncular ile buluşacak. FIFA 16’nın kapağın da ise yine Arda Turan olacak ve yanın da Lionel Messi bulunacak.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Vizyonumuzun bir ürünü olarak Süper Ligimizin geçtiğimiz sezondan bu yana FIFA oyununda yer alması Türk Futbolunun uluslararası tanıtımına önemli bir katkıda bulunuyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak FIFA16 oyununun bu sene Türkçe olmasını da önemli buluyorum. Türkiye gibi bir futbol ülkesinde futbolseverlerin oyunu kendi dilinde oynayabilmesi gerekliydi. Önümüzdeki yıllarda oyundaki Türkçe uygulamaların daha da gelişeceğine inanıyorum.” dedi.
 
EA SPORTS FIFA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Rutter ise “Bu sezon Kariyer Modu ve Ultimate Team’e getirdiğimiz özelliklerin yanı sıra oyunda ilk kez yer alacak olan on iki Kadın Milli Takımı ile birlikte seriye bugüne kadar görülmemiş bir derinlik ve yenilik katıyoruz. FIFA 16’nın oyun mekaniğinin yanı sıra tüm bu yeni özelliklerinin de taraftarları heyecanlandıracağını düşünüyoruz. Tüm dünyada düzenlenen oyun etkinlikleriyle birlikte FIFA 16’nın dengeli ve heyecan verici bir deneyim sunacağı hakkında olumlu geri bildirimler aldık.” şeklinde bir açıklamada bulundu.
Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın