2015 Ağustos’u NPD perakande satış sayıları geldi. Geçtiğimiz ayın en çok satan oyunu Madden NFL 16. NPD Group’dan Liam Callahan Madden NFL 16’nın durumunu oyun serisi için anahtar oyun olarak değerlendirdi. 1995 tarihinden beri en çok satan üçüncü oyun serisi olduğunu söylemeyi de unutmadı.(1995, NPD’nin video oyunlarının satış listesini yapmaya başladığı tarih)

Oyun genel olarak kutulu satış bakımından Xbox One, PS4 ve Wii U için %34’lük bir artış gösterdi. Nasıl olduysa, daha önceki jenerasyonun konsolları için %51’lik bir düşüş yaşadı. Callahan, “Yeni satışlar, Ağustos 2014’e göre %16 düşüşe uğradı. Haziran ayında da 2014 Haziran’ına göre düşüş yaşamazken Temmuz ayında %42’lik bir düşüş yaşandı.” sözlerini ekledi. “Call of Duty bu ayın top 15 listesinde iki adet oyun bulundurmakta. Call of Duty: Black Ops Combo Pack ile beraber daha önceki aylara nazaran yükseliş gösterdi.

Bu artış Call of Duty: Black Ops III multiplayer betasının Ağustos ayının sonlarına doğru PS4, Xbox One ve bilgisayar için çıkış yapmasından ve satış oranlarının bir sonraki aya kaymasından dolayı olabilir.” Ağustos 2015 Top 10 Oyun (Tüm platformlar için, sadece kutulu satışlar baz alınmıştır. Bilgisayar platformu için de sadece kutulu satışlar göz önünde bulundurularak yapılmıştır.)

1. Madden NFL 16 (PS4, Xbox One, 360, PS3)

2. Minecraft (360, PS3, Xbox One, PS4)

3. Gears of War: Ultimate Edition (Xbox One)

4. Grand Theft Auto V (PS4, Xbox One, 360, PS3, PC)

5. Lego: Jurassic World (360, 3DS, Wii U, PS3, Xbox One, PS4, Vita)

6. Rare Replay (Xbox One) 7. Until Dawn (PS4)

8. Call of Duty: Black Ops Combo Pack (360, PS3)

9. Batman: Arkham Knight (PS4, Xbox One)

10. Call of Duty: Advanced Warfare (PS4, Xbox One, 360, PS3, PC)

Geçen ayın çok satan oyunlarının başında Lego: Jurassic World, Batman: Arkham Knight ve Minecraft geliyordu. Oyun sektörü kış oyunlarının çıkması ile daha da hareketlenecektir. Kış mevsiminde yeni oyun çıkarması beklenen seriler şu şekildedir: Call of Duty, Fallout, Halo, Star Fox ve bunlar gibi daha niceleri. Malum, kışın oyun oynamak da bir ayrı zevkli. Listede durma kabiliyetini gösterebilen Minecraft, geçen seneki çok satanlar listesinde de bulunuyordu. Ağustos 2014 çok satanlar listesinde Madden 15, Diablo III: Reaper of Souls ve Minecraft yer almaktaydı. Ekstra olarak ufak bir haber daha verelim, NPD’den gelen haberlere göre PS4 bu ayki çok satan konsollar listesinde tekrar birinciliğini ele aldı.

Related Posts

Bir cevap yazın