En Çok İzlenen Animeler – Top 50 Anime

#41 Kimetsu no Yaiba – IMDB: 8.70

Kaynak

İzlenme Sayısı: 30.969.390~

MAL: 8.70

Bölüm Sayısı: 26

Yıl: 2019

Türler: Aksiyon, Tarih, Şeytanlar, Doğaüstü, Shounen

Mangaka: Koyoharu Gotōge 

Konusu: Babasının ölümünden bu yana, aileye destek olmanın yükü Tanjirou Kamado'nun omuzlarına düştü. Uzak bir dağda yaşayacak kadar fakir olsa da, Kamado ailesi nispeten huzurlu ve mutlu bir hayat yaşayabiliyor. Bir gün Tanjirou, odun kömürü satarak biraz para kazanmak için yerel köye gitmeye karar verir. Geri dönüş yolunda, gece çöker ve Tanjirou, kendisini geceleri ormanda pusuya yatan et yiyen iblislerin varlığı konusunda uyaran garip bir adamın evine sığınmaya zorlar.

#42 Highschool of the Dead – IMDB: 7.20

İzlenme Sayısı: 30.684.210~

MAL: 7.18

Bölüm Sayısı: 12

Yıl: 2010

Türler: Aksiyon, Korku, Doğaüstü, Ecchi, Seinen

Mangaka: Shōji Satō

Konusu: Aniden oldu: Ölüler canlanmaya başladı ve Japonya tam bir kaosa sürüklendi. Bu canavarlar bir liseyi terörize etmeye başlarken, Takashi Kimuro ısırıldığında en iyi arkadaşını öldürmek zorunda kalır ve yürüyen ölülerin saflarına katılır. Az önce idam ettiği adamın kız arkadaşı Rei Miyamoto'yu korumaya yemin ederek, bir okulun ölüm tuzağından kıl payı kurtulurlar, ancak çoktan düşmüş bir toplumla karşılanırlar.

#43 Shokugeki no Souma – IMDB: —

İzlenme Sayısı: 30.641.100~

MAL: 8.36

Bölüm Sayısı: 24

Yıl: 2015

Türler: Ecchi, Okul, Shounen

Mangaka: Yutto Tsukuda(Yazar), Shun Saeki(Çizer) 

Konusu: On beş yaşındaki Souma Yukihira, çocukluğundan beri babasının işlettiği ve sahibi olduğu restoranda sous şef olarak çalışarak babasına yardım ediyor. Yıllar boyunca Souma, yaratıcı, yetenekli ve cüretkar mutfak kreasyonları ile müşterilerini eğlendirme tutkusu geliştirdi. Hayali bir gün ailesinin restoranına şef olarak sahip olmaktır.

#44 Durarara!! – IMDB: 7.90

İzlenme Sayısı: 30.566.220~

MAL: 8.20

Bölüm Sayısı: 24

Yıl: 2010

Türler: Aksiyon , Gizem , Doğaüstü

Mangaka: Ryohgo Narita

Konusu: Tokyo'nun Ikebukuro şehir merkezinde, pek çok garip söylenti ve anonim çeteler ve tehlikeli yolcularla ilgili uyarılar arasında, diğerlerinin üzerinde bir şehir efsanesi göze çarpıyor - simsiyah bir motosiklet kullanırken görüldüğü söylenen başsız bir "Black Rider" ın varlığı şehir sokaklarında.

#45 Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada … – IMDB: 7.20

İzlenme Sayısı: 30.474.990~

MAL: 8.46

Bölüm Sayısı: 11

Yıl: 2011

Türler: Doğaüstü, Hayattan Kesitler, Dram

Mangaka: (Light Novelden Uyarlama)  Mari Okada

Konusu: Jinta Yadomi huzur içinde bir münzevi bir hayat yaşıyor, günlerini okuldan uzakta geçiriyor ve bunun yerine evde video oyunları oynuyor. Sıcak bir yaz günü, çocukluk arkadaşı Meiko "Menma" Honma ortaya çıkar ve unutulmuş bir dileği yerine getirmesi için onu rahatsız eder. Ona aldırış etmiyor, bu onu kızdırıyor, ama gerçekten umursamıyor. Ne de olsa Menma yıllar önce öldü.

#46 Neon Genesis Evangelion – IMDB: 8.50

İzlenme Sayısı: 30.097.800~

MAL: 8.31

Bölüm Sayısı: 26

Yıl: 1995, 1996

Türler: Aksiyon , Bilim Kurgu , Demans , Psikolojik , Drama , Mecha

Mangaka: Hideaki Anno

Konusu: 2015 yılında dünya yıkımın eşiğinde. İnsanlığın son umudu, Birleşmiş Milletler'e bağlı özel bir ajans olan Nerv'in ve Dünya'nın yıkımının habercisi olan Melekleri yenebilecek dev makineler olan Evangelion'larının elinde. Örgütün başkanı Gendou Ikari, Müjdeciler ile senkronize olabilen ve gerçek potansiyellerini gerçekleştirebilen uyumlu pilotlar arıyor. Bu savunma girişimine yardımcı olan yetenekli personel Misato Katsuragi, Taktik Operasyonlar Başkanı ve Baş Bilim Adamı Ritsuko Akagi.Yıllardır ilk kez babasıyla yüz yüze gelen 14 yaşındaki Shinji Ikari'nin ortalama hayatı, Nerv'in derinliklerine ve üzücü yeni bir kadere sürüklendiğinde geri dönüşü olmayacak şekilde değişiyor - Evangelion'un pilotu olmalı Omuzlarında insanlığın kaderi olan Unit-01.Hideaki Anno tarafından yazılan Neon Genesis Evangelion, efsane olacak genç bir çocuğun kahramanlık öyküsü. Ancak bu psikolojik drama ortaya çıktıkça, büyük resmin altındaki eski sırlar yüzeye çıkmaya başlar ...

#47 Clannad – IMDB: 7.90

İzlenme Sayısı: 30.061.770~

MAL: 8.10

Bölüm Sayısı: 23

Yıl: 2007, 2008

Türler: Komedi, Dram, Romantik, Hayattan Kesitler, Doğaüstü, Okul

Mangaka: Key 

Konusu: Tomoya Okazaki, hayatı sıkıcı bulan ve asla hiçbir şey ifade etmeyeceğine inanan bir suçludur. Arkadaşı Youhei Sunohara ile birlikte okulu eker ve lise günlerini boşa harcamayı planlar.Bir gün okula yürürken Tomoya, kendi kendine mırıldanan genç bir kızın yanından geçer. Uyarmadan "Anpan!" Diye haykırıyor. (popüler bir Japon yemeği) Tomoya'nın dikkatini çekiyor. Kısa süre sonra kızın adının Nagisa Furukawa olduğunu ve kendini motive etmek için sevdiği şeyleri haykırdığını keşfeder. Nagisa artık arkadaş olduklarını iddia ediyor, ancak Tomoya karşılaşmayı hiçbir şey olarak görmeden uzaklaşıyor.

#48 Fate Zero – IMDB: 8.30

İzlenme Sayısı: 29.394.630~

MAL: 8.36

Bölüm Sayısı: 13

Yıl: 2011

Türler: Aksiyon , Doğaüstü , Büyü , Fantezi

Mangaka: (Light Novelden Uyarlama) Gen Urobuchi 

Konusu: Herhangi bir dileği yerine getirme vaadiyle, her şeye gücü yeten Kutsal Kase geçmişte her biri bir galip ayrılmak için çok acımasız ve şiddetli üç savaşı tetikledi. Buna rağmen zengin Einzbern ailesi, Dördüncü Kutsal Kase Savaşının farklı olacağından emin; yani, Kutsal Kase'den bir kap şimdi ellerinde. Sırf bu nedenle, çok nefret edilen "Büyücü Katili" Kiritsugu Emiya, Einzbern'ler tarafından tutulur ve tek kızları Irisviel ile bağlayıcı sözleşme olarak evlenir.

#49 Bakemonogatari – IMDB: 8.00

İzlenme Sayısı: 28.898.460~

MAL: 8.36

Bölüm Sayısı: 15

Yıl: 2009, 2010

Türler: Romantik, Doğaüstü, Vampir, Gizem

Mangaka: (Light Novelden Uyarlama) Gen Urobuchi 

Konusu: Lise üçüncü sınıf öğrencisi Koyomi Araragi, terk edilmiş bir binada oturan garip bir adam olan Meme Oshino'nun yardımıyla bir vampir saldırısından sağ çıkmayı başarır. Vampirizmden kurtarılmış ve şimdi yeniden bir insandır, ancak insanüstü iyileştirme yetenekleri ve gelişmiş görüş gibi bazı yan etkiler hala devam etmektedir. Her şeye rağmen Araragi, arkadaşı ve sınıf başkanı Tsubasa Hanekawa'nın yardımıyla normal bir öğrencinin hayatını yaşamaya çalışır.

#50 Hataraku Maou-sama! – IMDB: 7.70

İzlenme Sayısı: 28.452.510~

MAL: 7.86

Bölüm Sayısı: 13

Yıl: 2013

Türler: Doğaüstü, Şeytanlar, Fantastik, Romantik, Komedi

Mangaka: (Light Novelden Uyarlama) Satoshi Wagahara

Konusu: Ölümlülerin kalplerine korku salan İblis Lordu Şeytan, geniş iblis ordularıyla Ente Isla'nın topraklarını fethetmeye başlar. Bununla birlikte, kıtayı ele geçirmek için bu acımasız arayışa girerken, çabaları kahraman Emilia tarafından engellenir ve Şeytan'ı yalnızca insan dünyasına indirmek için boyutsal bir portaldan hızlı bir şekilde geri çekilmeye zorlar. Sadık generali Alsiel ile birlikte, iblis kendini günümüz Tokyo'sunda mahsur kalmış bulur ve Ente Isla'ya boyun eğdirmeyi tamamlamaya yemin eder - yani geri dönüş yolunu bulabilirlerse!Sihrin olmadığı bir dünyada güçsüz olan Şeytan, Sadao Maou adında bir insan kılığına girer ve iki yakayı buluşturmak için yerel bir fast-food restoranı olan MgRonald'da çalışmaya başlar. Çok geçmeden, Ente Isla'yı fethetme hedefinin, kurumsal merdiveni tırmanmaya ve her seferinde bir memnun müşteri olan Dünya'nın hükümdarı olmaya kararlı bir şekilde büyüdüğünü fark eder!Yarı zamanlı çalışma, ev işleri ya da sadece kirayı zamanında ödemeye çalışmak olsun, Hataraku Maou-sama! Talihsiz bir iblis efendisinin gözünden günlük hayatın en sıradan yönlerine komik bir bakış sunuyor.

#51 Bonus – Danmachi – IMDB: 7.40

İzlenme Sayısı: 28.231.350~

MAL: 7.68

Bölüm Sayısı: 13

Yıl: 2015

Türler: Aksiyon , Macera , Komedi , Romantik , Fantezi

Mangaka: (Light Novelden Uyarlama) Fujino Ōmori

Konusu: Hareketli Orario şehrinde hayat asla sıkıcı değildir, özellikle de ülkedeki en büyük maceracı olmayı ümit eden saf genç bir adam olan Bell Cranel için. Yalnız tanrıça Hestia ile şans eseri karşılaştıktan sonra hayalleri gerçeğe biraz daha yaklaşır. Bell, onun desteğiyle, sadece "Zindan" olarak bilinen, şehrin canavarlarla dolu yer altı mezarlarının derinliklerine inerken fantastik bir maceraya atılır. Ölüm, bu korkunç labirentin mağara derinliklerinde her köşede gizleniyor ve gizemli bir güç gölgelerin arasında hareket ediyor.Yüzeyde bile hayatta kalmak zor kazanılmış bir ayrıcalıktır. Gerçekten de, tanrıların ve insanların birlikte yaşadığı ve çalıştığı bir dünyada, özellikle de sık sık geçinmek için mücadele ettiklerinde hiçbir şey kesin değildir. Yine de kesin olan bir şey var: sayısız hata, zafer ve arkadaşlık, bu muazzam hikayenin korkusuzca iyimser kahramanını bekliyor.

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

One Piece Tarzı Animeler

One Piece Tarzı Animeler

Gravity Falls Tanıtım ve İnceleme